סמסונג מכריזה על UFS 4.0 – הדור הבא של שבבי האחסון לטלפונים

שבב UFS 4.0 (מקור סמסונג) שבב UFS 4.0 (מקור סמסונג)

חברת סמסונג (Samsung) הכריזה פיתוח דור חדש של שבבי UFS (ר”ת Universal Flash Storage) בתקן ה-UFS 4.0. מדובר בשבבי אחסון מידע המיועדים למכשירי סלולר, מערכות מציאות מדומה/רבודה, כלי רכב ועוד, כאשר השבבים יגיעו בנפח מירבי של 1TB ויציעו לראשונה מהירות גבוהה במיוחד של עד 4200MB/s.

טכנולוגיית ה-UFS נחשבת כיום כפתרון אחסון המידע המועדף על פני טכנולוגיית ה-eMMC הקודמת, כאשר הדור החדש של שבבי ה-UFS 4.0 מבית סמסונג יבוסס על שבבי ה-V-NAND מהדור השביעי של החברה, עם קצב העברת מידע של 23.2Gbps לערוץ, פי 2 מדור ה-UFS 3.1 הקודם.

שבבי ה-UFS 4.0 החדשים יגיעו בנפח של עד 1TB עם מהירות קריאה של עד 4200MB/s ומהירות כתיבה של עד 2800MB/s.

שבב UFS 4.0 (מקור סמסונג)
שבב UFS 4.0 (מקור סמסונג)

מלבד המהירות המשופרת, שבבי ה-UFS 4.0 החדשים יהיו חסכוניים יותר בחשמל בעד 46% לעומת הדור הקודם ויציעו מהירות קריאה של 6MB/s לכל מילי-אמפר (mA). שבב ה-UFS 4.0 יגיע בגודל קומפקטי של עד 11x13x1 מ”מ.

שבבי ה-UFS 4.0 החדשים של סמסונג צפויים לעבור לייצור המוני במהלך הרבעון השלישי של 2022, כך שייתכן ואלה ישולבו במכשירי הדגל המתקפלים הבאים של החברה.

בעולם המודרני החשיבות של מידע ופתרונות אחסון המידע גדלים משנה לשנה, כאשר שבב ה-UFS 4.0 החדש של סמסונג מציע לא רק מהירות העברת מידע גבוהה יותר, אלא גם צריכה חשמלית נמוכה יותר בכמעט 50% בהשוואה לדור הקודם, דבר חשוב במיוחד במכשירים ניידים מבוססי סוללה דוגמת מכשירי הסלולר שלנו.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים