אנדרואיד 13 תביא איתה עדכונים לממשק ותשפר את האבטחה

אנדרואיד 13 (תמונה: Google) אנדרואיד 13 (תמונה: Google)

במסגרת אירוע הפתיחה של כנס המפתחים Google io 2022 הציגה הערב (ד’, 11.5) גוגל גרסת בטא של מערכת ההפעלה אנדרואיד 13, שצפויה להגיע בחודשי הקיץ בגרסתה הסופית יחד עם מגוון תכונות חדשות בצד הויזואלי ובצד האבטחה.

התאמה אישית של מערכת ההפעלה

ההתאמה האישית במערכת ההפעלה אנדרואיד תיקח צעד נוסף לאחר השינויים הגדולים שהוצגו עם אנדרואיד 12 בשנה שעברה, אז הציגה החברה התאמה אישית של צבעים ברחבי מערכת ההפעלה.

אנדרואיד 13 תוסיף לכך פלטות צבעים מוגדרות מראש, אותן תוכלו לבחור כך שיכסו את כל האלמנטים במערכת ההפעלה, בין אם אייקונים במסכי הבית או צבעים בתוך אפליקציות מערכת ועוד.

אנדרואיד 13 (תמונה: Google)
אנדרואיד 13 (תמונה: Google)

מקום נוסף בו ניתן למצוא שינוי בצד הויזואלי הוא בוידג’ט המוזיקה המופיע על גבי מסך הנעילה או בשליפת וילון ההתראות. עם הצגתה של אנדרואיד 13 יעוצב כלי השליטה במדיה המתנגנת ברקע על פי השיר המתנגן, עם תצוגה מקדימה של האלבום.

אנדרואיד 13 (תמונה: Google)
אנדרואיד 13 (תמונה: Google)

קצת שקט מההתראות

כדי לסנן קצת מכל הרעש של ההתראות שמגיעות מכמות הולכת וגדלה של אפליקציות בהן אנו משתמשים, מציעים בגוגל כלים חדשים שישולבו באנדרואיד 13 ויאפשרו למשתמשים שליטה משמעותית יותר בניהול ההתראות.

החל מאנדרואיד 13, כל אפליקציה תהיה חייבת לבקש אישור לפני שתוכל לשלוח התראות, בניגוד למצב היום בו התראות מופעלות באופן אוטומטי מיד עם ההפעלה הראשונה של האפליקציה, ונדרש מאיתנו לכבות אותן במידה ואיננו מעוניינים.

משפרים את מערך האבטחה

מידי שנה מציגה גוגל עדכונים קטנים כגדולים שתורמים לשמירה על הפרטיות, ועם אנדרואיד 13 שתושק מאוחר יותר השנה בגרסתה הסופית אנו צפויים לראות מספר עדכונים נוספים בתחום.

העדכון הראשון ירחיב את אפשרויות שיתוף המידע עם גורמים צד שלישי שמבקשים גישה למידע שלנו. אפליקציות שיבקשו מכם לקבל גישה לקבצים יצטרכו לדייק את הבקשה, כשבאנדרואיד 13 מחלקת גוגל את ההרשאות כך שסרטוני וידאו ותמונות ידרשו הרשאה נפרדת מזו שתתבקשו לספק עבור מוזיקה ותמונות.

בדרך זו יוכלו המשתמשים לצמצם את כמות המידע אותו הם חולקים עם אפליקציות במכשירים שלהם, מבלי לספק גישה לספריית הקבצים כולה.

דרך נוספת בה גוגל תגן על המידע האישי שלכם באנדרואיד 13 היא על ידי מחיקת ההיסטוריה של לוח ההעתקה (Clipboard) באופן אוטומטי אחרי זמן קצר, כך שאפליקציות שונות לא יוכלו לגשת למידע זה ברקע מבלי שתדעו.

לבסוף, מבטיחה גוגל כי בהמשך השנה תשיק ממשק יעודי במכשירים מבוססי אנדרואיד 13, תחת הכותרת Security & Privacy (אבטחה ופרטיות), בו ניתן יהיה לראות את כל המידע בנושאי אבטחה ופרטיות ולקבל המלצות לפעולה במידת הצורך.

אנדרואיד 13 (תמונה: Google)
אנדרואיד 13 (תמונה: Google)

את הגרסה הסופית של אנדרואיד 13 תשיק גוגל סביב אוגוסט 2022, תחילה עבור מכשירי הפיקסל. בינתיים, מי שבבעלותו מכשירים תומכים יוכל להוריד את גרסת הבטא – לחצו כאן למעבר לאתר החברה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים