גוגל תאפשר לכם לבחור את הפרסומות שיוצגו ביוטיוב ובחיפוש

שלט לוגו גוגל צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

ההתאמה האישית של הפרסומות איפשרה לגוגל להפוך לאחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בשוק, אך בשנים האחרונות הוטחה בה, בפייסבוק ובחברות נוספות ששואבות את המידע שלנו על מנת להתאים לנו פרסומות בצורה מדוייקת יותר, ביקורת גדולה, כזו שמובילה אותן לעשות שינויים בדרכים בהן מוצגות בפנינו הפרסומות.

באירוע הפתיחה של כנס המפתחים Google i/o 2022 חשפה החברה כי היא עובדת על כלי חדש בשם My Ad Center (“מרכז הפרסומות שלי”), את זה תשיק לקראת סוף השנה, דרכו נוכל לשלוט בצורה נרחבת יותר בפרסומות שיוצגו בפנינו ביוטיוב, בחיפוש בגוגל ובעמוד ה-Discover הזמין באפליקציה של גוגל וכמסך חיפוש מהיר במכשירי אנדרואיד.

My Ad Center יאפשר לבחור בקלות יתרה, כשבגוגל מבטיחים כי נוכל לבחור אילו תחומים של פרסומות רלוונטיים עבורנו ואילו לא, כאשר בנוסף היא תציג בפנינו את המידע אותו היא משתפת עם המפרסמים בתחומים אלו.

מרכז הפרסומות של גוגל

בתוך מרכז הפרסומות תציגה החברה את קטגוריות הפרסומות האחרונות שראינו ותאפשר לנו לבחור האם אנו מעונינים להמשיך לצפות בפרסומות בתחומים אלו או לא, ובדרך זו נוכל, עם קצת עבודה, להתאים את הפרסום שיוצג בפנינו בצורה מדוייקת יותר.

זהו צעד חיובי לכיוון של התאמה אישית יותר של הפרסומות לפי מה שמעניין אותנו באמת, כך שבקצה אנחנו נקבל את הפרסומות שמעניינות אותנו, בעוד שגוגל ומפרסמיה יקבלו מאיתנו מידע מדויק יותר על תחומי העניין שלנו. גישה זו מזכירה מעט את זו של Waze, שהסתמכה על משתמשיה לבניית המפות וקבלת דיווחים מהשטח.

ניהול תוצאות החיפוש בגוגל

כלי נוסף שתשיק גוגל יאפשר שליטה טובה יותר במידע האישי שלכם המופיע בתוצאות חיפוש, מידע כמו מספר הטלפון, כתובת הדואר האלקטרוני או כתובתכם הפיזית.

ניהול המידע האישי בגוגל

פיצ’ר ה-Remove Result, שתוסיף החברה כבר בחודשים הקרובים, יאפשר לכם להגיש בקשות הסרה של מידע אישי מתוצאות החיפוש של גוגל מתוך האפליקציה של החברה, בלחיצה פשוטה על תפריט שלוש הנקודות שמופיע ליד תוצאת החיפוש הכוללת את המידע האישי שלכם.

הבקשה תעובד על ידי גוגל, אך גם במידה ותוסר מתוצאות החיפוש, לגוגל לא תהיה אפשרות להסיר אותה מאתר האינטרנט בו הופיעה, רק להוריד את תוצאת החיפוש הרלוונטית כדי להקטין את החשיפה של הפרטים האישיים שלכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים