דיווח: אפל בוחנת שימוש במסכי ePaper למכשיר מתקפל

iPhone 13 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) iPhone 13 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

דרך דיווח חדש המגיע אלינו מהאנליסט המוכר מינג-צ’י קו (Ming-Chi Kuo), אנחנו מגלים לראשונה כי אפל בוחנת כבר עכשיו את השימוש ב-EPD (ר”ת Electronic Paper Display) במכשיריה העתידיים.

המסכים הללו מיוצרים על ידי חברת Eink, אשר מתמחה בייצור של מסכים חסכוניים יותר בחשמל דרך השימוש בטכנולוגיית הדיו האלקטרוני.

על פי דבריו של האנליסט, מסכי ePaper צבעוניים מחזיקים כרגע בפוטנציאל להפוך לפיתרון המרכזי עבור מכשירים מתקפלים אשר רוצים להציע גם מסך חיצוני.

אפשר לראות דוגמה לכך גם היום במכשיר ה-Galaxy Z Flip 3, אשר עושה שימוש גם במסך פנימי ראשי וגם במסך חיצוני קטן בגודל 1.9 אינץ’, אך הפאנל החיצוני הקטן בו משתמשת סמסונג הוא מסוג OLED, מה שצורך הרבה יותר חשמל בהשוואה למסכי ePaper, שאינם צורכים חשמל במצב סטטי, אך גם מוגבלים מבחינת פלטת הצבעים שהם מציעים ובקצב הרענון.

כיום בשוק ניתן למצוא מגוון מוצרים המשתמשים בטכנולוגיית הדיו האלקטרוני, אך רובם עושים זאת בשחור/לבן ונמכרים בשוק כמכשירים לקריאת ספרים וכדומה.

מסכי ePaper צבעוניים הם גם דבר שאפשר למצוא היום בחיפוש מהיר באתר אמזון, אך מחיריהם מגיעים למחירים של טאבלטים בעלי מסכים רגילים המציעים גם מפרט עוצמתי הרבה יותר ואינם מיועדים לקריאה בלבד.

על מנת להמחיש את הנושא, נוכל לדמיין לרגע מה היה קורה לו סמסונג הייתה מוותרת על מסך ה-OLED החיצוני ב-Galaxy Z Flip 3 לטובת מסך ePaper צבעוני.

ההשלכות לכך היו מתבטאות באינטראקציה מעט פחות חלקה, בחיסכון הרבה יותר גדול בחיי הסוללה של המכשיר ובהצגת מספר מוגבל יותר של צבעים. בשלב זה האנליסט אינו מציין תאריכים להשקה של מכשיר עתידי שכזה מצד אפל, כך שכרגע מדובר בהערכות עתידיות בלבד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים