גאדג’טי מסקר: Oppo Reno 7 5G – עוד מאותו הדבר

Oppo Reno7 (צילום: רונן מנדזיצקי) Oppo Reno7 (צילום: רונן מנדזיצקי)

מכשיר ה-Oppo Reno 7 5G הגיע לאחרונה לשוק הישראלי, כשהוא מציג עיצוב חדש שמוריד את המשקל כלפי מטה, אך לא משנה יותר מידי בצד המפרט הטכני, כשהוא מציע את אותו המעבד שמצאנו בדגם ה-Reno 6 בשנה שעברה, מסך בגודל, רזולוציה וקצב רענון זהים והרכב דומה גם בצד מערך הצילום.

בחברות המפתחות טלפונים נוהגים להשיק דגמים באופן תכוף יותר מבעבר, מה שמוביל פעמים רבות לעדכונים קלים יחסית. העדכון הנוכחי למכשיר של Oppo נדמה ככזה שמתמקד בעיקר בצד העיצוב, אך לפחות עבורי מדובר בעיצוב נאה פחות מזה שהופיע עם הצגת הדגם הקודם בסדרה.

מה בקופסה?

 • מכשיר Oppo Reno 7 5G בצבע Starry Black.
 • כיסוי מגן שקוף לגב המכשיר.
 • סיכה להוצאת מגירת ה-SIM.
 • כבל טעינה והעברת נתונים USB ל-USB-C
 • מטען מהיר 65 וואט.

מסך, סוללה וביצועים

כמו בדגם ה-Reno 6 בשנה שעברה, גם במקרה של ה-Reno 7 נוכל למצוא תצוגת OLED בגודל 6.43 אינץ’, ברזולוציית +Full HD וקצב רענון של 90 הרץ. הוא מציג בהירות גבוהה שמאפשרת להשתמש בו גם מחוץ לבית, בחירה בית שתי אפשרויות צבע (מוחשי לצבעים עשירים, וטבעי) וגם הגדרה ידנית לבחירת טמפרטורת הצבעים במסך, אך כמו בדגם הקודם, גם כאן לא הצלחתי להבחין בשינויים משמעותיים בתצוגה במעבר בין מצב 60 הרץ ו-90 הרץ.

תצוגת ה-OLED היא כנראה החלק המשמעותי ביותר במקרה של ה-Reno 7. היא מאפשרת טווח טוב של תנודה בבהירות, כך שאפשר ליהנות מהמכשיר גם תחת תאורה גבוהה וגם לקריאה נוחה בלילה, לכך נוסף גם מצב הנוחות לעיניים. אציין לטובה גם את וסת התאורה האוטומטי, זה עושה את עבודתו כמו שצריך, בניגוד לכמה וכמה מכשירים בשוק, בעיקר אלו של שיאומי.

Oppo Reno7 (צילום: רונן מנדזיצקי)
Oppo Reno7 (צילום: רונן מנדזיצקי)

בעוד שזמין רק רמקול אחד בחלקו התחתון להאזנה למוסיקה, סרטים ומשחקים, מדובר ברמקול חזק במיוחד, אם כי גם כאן הרגשתי מעט פספוס בכך שב-OPPO לא דאגו לשמור על צלילים נקיים ברף הגבוה של הווליום.

מדובר בווליום ברמה שלטעמי מוגזמת מלכתחילה, כך שברוב הזמן לא ניתן להבחין בצרימות, אך לצורך הבדיקות כמובן שהייתי צריך להגביר את הווליום עד הסוף, והבעיה, בעוד שהיא קלה יחסית, עדיין לא תוקנה מאז הוצג הדור הקודם בסדרה.

התוספת של חיבור אוזניות חוטיות (דרך מחבר 3.5 מ”מ) נשמרת מהדור הקודם, ואת הבעיה בה נתקלתי ב-Reno 6 בכל הנוגע לחיבור למכשירים חיצוניים באמצעות בלוטות’ נדמה כי תוקנה. לא עוד להגביר את הווליום במערכת ברכב לרמה גבוהה במיוחד, ה-Reno 7 מתפקד עם ווליום מצויין גם ברמות הנורמליות.

Oppo Reno7 (צילום: רונן מנדזיצקי)
Oppo Reno7 (צילום: רונן מנדזיצקי)

חיישן טביעות האצבע במסך עדיין מצויין, וכאן דווקא כן הרגשתי שיפור. אם בדור הקודם עוד היו מעט פספוסים, כאן תפקד החיישן כמו שצריך ופתח את נעילת המכשיר במהירות בכל פעם.

על צד הביצועים אחראית גם הפעם מערכת השבבים Dimensity 900 5G מבית מדיה-טק, המיוצרת בתהליך 6 ננו-מטר וכוללת מעבד 8 ליבות בתדר מירבי של 2.4 גיגה-הרץ. זוהי אותה מערכת שבבים ששולבה ב-Reno 6, וגם כאן התפקוד היה טוב בשימושים שוטפים וגם במשחקים, ללא תקיעות.

בעיות בממשק המשתמש אותן חוויתי בדור הקודם, כמו אנימציות איטיות, היו מורגשות פחות בדגם החדש, אך כן הבחנתי בלא מעט בעיות עם אפליקציות צד-שלישי, בין אם זו קריסה חוזרת של אפליקציות כמו אינסטגרם, שדרשה הפעלה מחדש כדי להמשיך ולהשתמש בה, תקיעות באפליקציית המייל הקבועה שלי (Spark) ומסך שקפא באפליקציית True Caller, החוויה הכללית ממשק המשתמש בדור החדש לא הייתה טובה במיוחד.

הסוללה ששילבה Oppo ב-Reno 7 מגיעה בקיבולת של 4500mAh, המעט גבוהה בהשוואה לסוללת ה-4300mAh שהוצגה עם דגם ה-Reno 6, כשהיא מציעה תמיכה בטעינה מהירה בהספק של 65 וואט בטכנולוגיית ה-SuperVOOC 2.0 דרך חיבור מסוג USB Type-C, עם מטען מהיר התומך במהירות הגבוהה ומגיע באריזה.

ביצועי הסוללה טובים יותר באופן משמעותי ממה שראיתי בדור הקודם, כשבשימושים קלים-בינוניים הצלחתי להפיק מהסוללה בין יום וחצי עד יומיים של שימוש, ובשימושים כבדים יותר הצליחה הסוללה לסחוב יום שלם גם כן.

בצד הטעינה התוצאות לא מפתיעות לאור התמיכה בקצב טעינה גבוה בהספק של 65W, עם זמני טעינה קצרים שהגיעו בממוצע לכ-40 דקות לטעינה מלאה. תוך 10 דקות בלבד קיבלתי טעינה של כ-40% מהסוללה.

Oppo Reno7 (צילום: רונן מנדזיצקי)
Oppo Reno7 (צילום: רונן מנדזיצקי)

מצלמות ה-Oppo Reno 7

בצד הטכני, מערך הצילום של המכשיר מציע חיישן ראשי ברזולוציית 64 מגה פיקסל, עם מפתח צמצם f/1.7, ותמיכה בפוקוס אוטומטי. החיישן המשני מאפשר צילום בזווית רחבה ברזולוציית 8 מגה פיקסל, עם מפתח צמצם f/2.2 וזווית צילום של 119 מעלות, והחיישן השלישי במערך מגיע ברזולוציית 2 מגה פיקסל, עם יכולות צילום מאקרו ומפתח צמצם f/2.4. לצילומי הסלפי, נמצא מצלמת 32 מגה פיקסל בחזית, עם מפתח צמצם f/2.4.

המפרט הטכני של המצלמות זהה לזה שראינו בדגם ה-Reno 6 שהגיע לפניו, כך שנשאלת השאלה מה בכלל חדש כאן.

עיבוד התמונה עדיין מודגש יתר על המידה, בעיה שסובלים ממנה לא מעט טלפונים לאור הדגש הגדול ששמות חברות על עיבוד תמונה אוטומטי, לו רק כדי להציג צבעים חיים או עשירים יותר. ניתן כמובן לבחור בין מצב ה-AI ובין תמונה עם צבעים טבעיים יותר, אך האחרונה מציגה פעם רבות צבעים מעט אנמיים מידי לטעמי.

מצב ה-HDR גם הוא לא מתפקד כמו שצריך, כאשר צילום מול מקורות תאורה חזקים מפיק תמונות לא טובות במיוחד.

מצלמת המאקרו מספקת תוצאות לא רעות בהתחשב בכך שמדובר במצלמת 2 מגה-פיקסל בלבד, אבל עדיין אינני מבין את הרצון של חברות לשלב מצלמות 2 מגה-פיקסל בטלפונים כיום בכלל, שכן הן לא מוסיפות ערך כמעט כלל. היא לא מאפשרת פוקוס אוטומטי, כך שקשה להשיג תמונות טובות באמצעותה, אך הפרטים בכל זאת לא רעים.

בתנאי תאורה נמוכה עדיין מורגשת המריחה של הפרטים בתמונה, כאשר הפעלת מצב הלילה מוסיפה הרבה פרטים וגם מתקנת את המריחה של התאורה החזקה בתמונה – זה נראה לא רע על גבי מסך הטלפון, בעיקר כשמדובר במסך OLED, אך בבחינת התוצאה הסופית בגודלה המלא קל להבחין באיכות הנמוכה של הפרטים.

תמונות הסלפי עם המצלמה עתירת הפיקסלים מרשימות יותר בהשוואה לרוב התוצאות של המצלמה, אם כי כמות הפרטים בהן אינה מושלמת. הטשטוש סביב המצולם בעזרת אפקט הבוקה נעשה טוב, אם כי עדיין קיימים איזורים בהם מתפספס זיהוי של שיער.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Oppo Reno 7

בעידן בו קיימים כל כך הרבה מכשירים בשוק והתחרות גבוהה, אפשר להבין מדוע מבקשת Oppo להוציא עוד ועוד דגמים חדשים במהירות. יחד עם זאת, כשהשינויים לא משמעותיים כלל בין דורות המכשירים של חברה בודדת, כנראה שעדיף פשוט להמתין ולהשיק מכשיר שמציע עדכונים אמיתיים, ולא רק שינויים ניכרים בצד העיצוב.

במחיר של כ-2,200 שקלים מהיבואן הרשמי, אנו מוצאים כאן מכשיר שהיתרון המרכזי שלו הוא בחיי הסוללה ובמסך, אך מאחר וגם בדגם הקודם בסדרה יתרונות אלו היו קיימים, נשאלת השאלה על מה אנו משלמים את מחיר הפרימיום הזה?

מחיר: 2,199 ש”ח (אחריות לשנתיים, רונלייט)

האריזה ותכולתה
8/10
עיצוב ואיכות בניה
9/10
חומרה וביצועים
7/10
מסך ותצוגה
9/10
מערכת הפעלה
9/10
מולטימדיה
7/10
סוללה
10/10
מצלמה
6/10
7.5
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
 • חיי סוללה
 • טעינה מהירה
 • מסך OLED
מה פחות אהבנו
 • מצלמות
 • מחיר

איפה קונים ומה המחירים?
 • יבואן רשמי: 2,200 שקלים

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים