דיווח: אפל תציג דגמי OLED ל-MacBook Air ו-iPad Pro ב-2024

Apple iPad Pro 2021 (תמונה: אפל) Apple iPad Pro 2021 (תמונה: אפל)

אפל (Apple) צפויה להשתמש במסכי OLED בדור הבא של נייד ה-MacBook Air וטאבלט ה-iPad Pro שיוצגו ב-2024, כך לפי דיווח חדש המצביע על כך כי החברה תשתמש בדור חדש של טכנולוגיית OLED המציגה שיפור ניכר בביצועים ואורך החיים בהשוואה לטכנולוגיה בה נעשה שימוש כיום.

דיווח חדש של רוס יאנג (Ross Young), מנכ”ל חברת היעוץ DSCC המתמחה בתצגות, מצביע על כך כי אפל אפל צפויה להציג גרסאות חדשות לנייד ה-MacBook Air עם מסך 13.3 אינץ’ וטאבלטי iPad Pro עם מסכי 11 ו-12.9 אינץ’, שיתבססו על טכנולוגיית ה-OLED וצפויות להגיע לשוק ב-2024.

בעוד שאפל משתמשת בחלק מהמוצרים שלה במסכים בעלי תאורת miniLED, טכנולוגיה שנועדה לתת מענה למסך ה-OLED באמצעות תאורה אחורית בהירה יותר המורכבת מאלפי נורות לד זעירות, גם לטכנולוגיה הזו יש חסרונות.

לפי המידע החדש, מסכי ה-OLED שיגיעו אל דגמי האייפד פרו והמקבוק אייר הבאים יתבססו על טכנולוגיה בשם “tandem stack”, שלמעשה עורמת שתי שכבות מאירות בפאנל ה-OLED אחת על השניה, דבר היוצר שיפור בבהירות של המסך, אך גם מוביל לחיסכון של 30% בצריכת החשמל שלו ואף מגדיל באופן ניכר את תוחלת החיים של הפאנל.

נייד ה-MacBook Air 2022 (מקור אפל)
נייד ה-MacBook Air 2022 (מקור אפל)

ההשקה של דגם מקבוק אייר עם מסך OLED ככל הנראה מכוונת לשנת 2024 מאחר שאפל רק לאחרונה השיקה גרסה חדשה למקבוק אייר, זו מגיעה עם הדור החדש של המעבדים אותם היא מפתחת, ה-Apple M2.

יחד עם מסכי ה-miniLED ו-OLED, אפל משקיעה משאבים רבים גם בטכנולוגיית ה-microLED, שנועדה להחליף את שניהם בעתיד, כאשר נכון לעכשיו כל מה שנותר לנו לעשות הוא לחכות ולראות באילו דגמים עתיידים של אפל נראה את המסכים השונים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים