גוגל מוסיפה פיצ’רים חדשים לדפדפן הכרום באייפון

דפדפן הכרום ל-iOS (מקור גוגל)

גוגל (Google) מעדכנת את דפדפן הכרום (Chrome) הפופולרי שלה בעבור מכשירי ה-iOS של אפל, עם אוסף פיצ’רים חדש הכולל גלישה בטוחה, אפשרות למילוי סיסמאות אוטומטי גם באפליקציות חיצוניות ושיפורים נוספים שנועדו לספק חווית גלישה משופרת ובטוחה יותר למשתמשיה של אפל.

בזמן שדפדפן הכרום הפופולרי של גוגל שולט באופן מעשי בשוק הדפדפנים העולמי עם 61.63% מהשוק נכון לחודש מאי, המצב שונה בעבור המשתמשים במכשירי אפל השונים, המשתמשים בדפדפן הספארי של אפל, דבר אותה גוגל מעוניינת לשנות עם הפיכת השימוש בדפדפן הכרום במערכת ה-iOS לטובה יותר על ידי הצגה של אוסף השיפורים החדש, המביא עימו תכונות שלא היו זמינות עד היום למשתמשים ב-iOS.

דפדפן הכרום יאפשר למשתמשים ב-iOS ליהנות מפיצ’ר “הגלישה הבטוחה” (Enhanced Safe Browsing) של גוגל, שנוסף בגרסה 100 ונועד לספק שכבת הגנה נוספת בזמן הגלישה באינטרנט, עם התראות בפני תוכנות זדוניות, פישינג ואתרים לא בטוחים.

דפדפן הכרום ל-iOS (מקור גוגל)
דפדפן הכרום ל-iOS (מקור גוגל)

יחד עם הגלישה הבטוחה, משתמשי ה-iOS יוכלו להגדיר את הכרום כמנהל הסיסמאות הראשי גם ב-iOS (הסבר) על מנת לאפשר לו למלא סיסמאות גם באפליקציות אחרות הזמינות במכשיר ולא רק בדפדפן.

שינויים נוספים בכרום ל-iOS כוללים עמוד בית משופר המאפשר גישה נוחה לטאבים ואתרים אותם המשתמש פתח בעבר או מרבה לבקר בהם, מנוע תרגום אתרים משופר לזיהוי אוטומטי של שפת המקור של האתר והוספה של פיצ’ר “פעולות בכרום” (Chrome Actions), המאפשר למשתמשים לבצע פעולות שונות בדפדפן ישירות משורת הכתובת, פעולות כמו ניקוי היסטוריית הגלישה עם כתיבת המשפט Clear Browsing Data ועוד.

בזמן שלאפל ולדפדפן הספארי יש את היתרון הגדול בשל היותו הדפדפן המובנה במכשירי ה-iOS של החברה, קשה להתווכח עם הפופולריות הרבה של דפדפן הכרום ברמה העולמית, כאשר פיצ’רים נוספים דוגמת הגלישה הבטוחה ומילוי הסיסמאות החדש יסייעו ליותר משתמשי iOS לשקול את הכרום כדפדפן המועדף עליהם בסלולר.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים