כבר לא רק מסך: מה הופך את חווית הצפייה בטלוויזיה לטובה יותר

מסך Neo QLED תמונה: סמסונג

סמסונג השכילה במהלך השנים לקחת את טכנולוגיות הטלוויזות עד לקצה, בין אם היה מדובר ב-QLED, מסכים ששיפרו באופן משמעותי את איכות הצפייה אל מול טכנולוגיות ה-LCD/LED או בדור ה-Neo QLED החדש, שמשתמש בתאורת Mini LED שמשדרגת את חווית הצפייה הרבה יותר.

אבל פאנל התצוגה הוא לא המילה האחרונה כיום בבחירת טלוויזיה לסלון, ואם פעם היינו בוחרים את מסכי הטלוויזיות שלנו לפי הגודל או הסוג של פאנל התצוגה, הרי שהיום קיימת כמות גדולה של פרמטרים שמרכיבה עבורנו את חווית הצפייה בשידורי ספורט, סרטים וסדרות בנטפליקס ואפילו בערוצים הרגילים מולם נמצא עצמנו בערב לאחר יום ארוך.

Neo QLED: בהיר יותר, עשיר יותר

מסכי ה-Neo QLED מגיעים כיום ברזולוציות 4K ו-8K, כשהם מבוססים על טכנולוגיית התאורה האחורית Quantum Mini LED. מה שמרכיב את המסכים בדור החדש הן נוריות לד (LED) זעירות הקטנות פי 40 מנורת לד סטנדרטית, יחד עם טכנולוגיית ה-Quantum Matrix לקבלת איכות צפיה גבוהה במיוחד.

הצפיפות הגבוהה של הנוריות מאפשרת להגיע לרמות בהירות וניגודיות גבוהות יותר, עם שליטה טובה יותר על התאורה באזורים השונים להצגת תוכן עם ייצוג מדויק יותר של צבעים בעזרת טכנולוגיות כמו +HDR10, כאשר בדגמי ה-Neo QLED 8K מגיעות הטלוויזיות לרמת ייצוג צבהים גבוהה יותר של 14 ביט ב-16,384 צבעים וגוונים לכל ערוץ RGB.

תצוגת הפיקסלים ב-Neo QLED (צילום: רונן מנדזיצקי)
תצוגת הפיקסלים ב-Neo QLED (צילום: רונן מנדזיצקי)

שיפור תמונה וצליל באמצעות AI

על חלק בלתי נפרד מחווית הצפייה בטלוויזיה כיום לוקח על עצמו המעבד, אשר לוקח כל תמונה ותמונה שתוצג על גבי המסך במהלך סצינה מסוימת וינתח אותה על מנת שיוכל לשפר את דיוק הצבעים, להחליק את התמונה, להפוך אותה לחדה יותר, לשפר את רמות התאורה באיזורים שונים בתמונה ועוד.

הפעולות שמבצע המעבד בטלוויזיות ה-Neo QLED החדשות לשנת 2022 מאפשרות לנו ליהנות מאיכות גבוהה של תמונה עבור כל תוכן, כאשר תכנים ברזולוציות גבוהות יראו טוב עוד יותר ותכנים ברזולוציות נמוכות יותר יקבלו שיפור משמעותי שיהפוך את הצפייה על המסך הגדול לטובה באופן משמעותי.

מקום נוסף בו לוקח המעבד חלק בשיפור חווית הצפייה הוא הסאונד. לצד תמיכה בטכנולוגיית Dolby Atmos המספקת צליל היקפי, מאפשר המעבד של סמסונג להבין היכן בסצינה נמצא הצליל ובדרך זו מאפשר להוציא אותו החוצה אל הצופה בכיוון הנכון ביותר. אם תצפו בהופעה משודרת והזמר נע מצד לצד על הבמה, תוכל טכנולוגיית המעקב אחר אובייקטים המשולבת בדגמי ה-Neo QLED להניע את הצליל בהתאם דרך מערך הרמקולים המשולב במסך, כך שכל צליל יגיע אליכם באופן מדוייק יותר ויעמיק את חווית השמע.

ממשק חכם עם אפשרויות גיימינג מתקדמות

עם כמות הולכת וגדלה של שירותי תוכן כמו נטפליקס, דיסני+, אמזום פריים וידאו, יוטיוב ועוד, כך הופך הצורך לשפר את הדרך בה נוכל להגיע לכל אחד ואחת מהסרטים והסדרות שאנחנו אוהבים, מבלי לשוטט בכמות גדולה של תפריטים.

הטלוויזיות של סמסונג מציגות פתרון לכך בדמות מסך בית המרכז את כל ערוצי התוכן שלנו, יחד עם המלצות צפייה, גישה מהירה להפעלה של מוצרים חכמים תומכים הזמינים בבית (כמו שואב אבק רובוטי) ואפילו לקיים שיחת וידאו כשאנו יושבים על הספה הנוחה בסלון וצופים בה על גבי המסך הגדול.

ממשק Tizen
תמונה: סמסונג

השלט רחוק גם הוא לוקח חלק בלתי נפרד מהחוויה ומגיע עם כפתורי קיצור דרך שיביאו אתכם ישירות לשירותי התוכן הגדולים, מספר מצומצם של כפתורי שליטה שהופכים את השימוש בו לפשוט ונוח יותר ותמיכה בטעינה סולארית, המאפשרת לטעון את השלט באמצעות חשיפה לאור, מה שתורם בחיסכון של הצורך בחיבורו לחשמל וגם נותן לו כמה נקודות ירוקות לשמירה על הסביבה.

תחום הגיימינג גם הוא מקבל מענה מצד סמסונג מזה מספר שנים, ובטלוויזיות ה-Neo QLED החדשות ניתן ליהנות מתנועה חלקה יותר בזמן משחק עם תמיכה בקצב רענון גבוה יותר, זמן שיהוי נמוך שיאפשר לכל לחיצה על בקר השליטה להתפרש באופן מיידי גם על גבי המסך והפחתת קריעות בתמונה של כמות הולכת וגדלה של משחקים, המבוצעת על ידי טכנולוגיית ה-Freesync Premium Pro של AMD.

פרטים נוספים אודות טלוויזיות ה-Neo QLED תוכלו למצוא באתר סמסונג.

הכתבה בחסות סמסונג

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים