ספוטיפיי מוסיפה אפשרות ליצירת פודקאסטים ישירות מהאפליקציה

תחתית לכוס של ספוטיפיי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

ספוטיפיי (Spotify), בעלת שירות המוזיקה הפופולרי באותו השם, מוסיפה אפשרות ליצירה של פודקאסטים ישירות מאפליקציית ספוטיפיי עצמה, פיצ’ר שיהיה זמין באופן מצומצם בשלב הראשון אך יאפשר למשתמשים להקליט, לערוך ולפרסם את הפודקאסט שלהם בצורה פשוטה ונוחה ללא צורך באפליקציות צד-שלישי שהיו דרושות עד היום.

ספוטיפיי מוכרת בעיקר בזכות שירות המוזיקה שלה, אך בשנים האחרונות החברה שמה דגש גדול על תחום הפודקאסטים שצמח ברחבי העולם.

במידה והצלחתם להתעלם מהטרנד הפופולרי, הדרך הפשוטה ביותר להסביר מהו פודקאסט (הֶסְכֵּת בעברית תקנית) היא בהשוואה לשידורי הרדיו, שעברו שדרוג לעידן של היום עם תוכניות שמע להם המשתמשים יכולים להאזין בסטרימינג או על ידי הורדה למכשיר.

בתחרות על התחום, חברות כמו ספוטיפיי חותמות כיום על חוזים עם שדרי פודקאסטים על מנת למשוך משתמשים לשירות שלהן, דוגמה משמעותית אחת לכך היא זו של ג’ו רוגן (Joe Rogan) בספוטיפיי.

בזמן שאפליקציית ספוטיפיי הייתה הדרך המומלצת של החברה לצורך האזנה לפודקאסטים, מי שרצו ליצור אותם היו צריכים להשתמש בתוכנות אחרות, דוגמת Anchor של ספוטיפיי עצמה, דבר שישתנה עכשיו עם הוספת האפשרות ליצור פודקאסט ישירות מאפליקציית ספוטיפיי עצמה.

בעוד שהחברה לא פירסמה מידע רב על הפיצ’ר החדש, ידוע כבר כי הוא יאפשר למשתמשים להקליט קטעי אודיו ולספק להם אפשרויות עריכה לאודיו עם הוספת מוזיקת רקע, תיאור אישי של ה”פרק” בפודקאסט שלהם, הוספת תמונת שער ועוד.

נכון לרגע זה פיצ’ר יצירת הפודקאסטים החדש של ספוטיפיי זמין בעבור משתמשים בניו-זילנד בלבד, כאשר החברה לא מסרה צפי להרחבת הזמינות למדינות נוספות.

הוספת פיצ’ר הפודקאסט החדש לספוטיפיי הוא הגיוני למדי כאשר חושבים על כך. בניגוד לרשתות חברתיות אחרות, וכאן צריך לשים לב לעובדה שהפודקאסטים הם פיצ’ר חברתי, סופטיפיי אילצה את יוצרי הפודקאסטים להשתמש בתוכנות נפרדות על מנת ליצור ולצרוך את הפודקאסטים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים