חברת LG Innotek מפתחת “מטא-עדשה” שתאפשר ליצור מצלמות זעירות

LG Innotek

חברת LG Innotek, חברה בת של LG הקוריאנית העוסקת בפיתוחי טכנולוגיה מתקדמים, חשפה במהלך כנס הטכנולוגיה NANO KOREA 2022 המתקיים בימים אלו בדרום קוריאה, כי היא עובדת על פיתוח “מטא-עדשה” (Metalens), טכנולוגיית עדשות שתאפשר ליצור עדשות מצלמה דקות וקטנות עד פי כמה מאלו המבוססות על הטכנולוגיה הקיימת.

במהלך הרצאה בכנס, Min-seok Kang, סמנכ”ל הטכנולוגיות הראשי (CTO) של LG Innotek, חשף כי החברה עובדת על פיתוח “מטא-עדשות”, טכנולוגיה מהפכנית בתחום האופטיקה והחומרים שתאפשר לייצר עדשות מצלמה קטנות ודקות יותר מעדשות המצלמה הרגילות כיום, כאשר ייצור העדשות אף צפוי להיות זול ופשוט יותר מזה של העדשות הרגילות. הטכנולוגיהשתשפיע על כל המוצרים השונים המשלבים חיישני צילום, דוגמת מצלמות ומכשירי סלולר.

מה זה “מטא-עדשה”

המושג “מטא-עדשה” מגיע כחלק מתחום במחקר החומרים שנערך בשנים האחרונות, “מטא-חומרים” (metamaterials), חומרים סטנדרטיים העוברים טיפול המשנה את התכונות הטבעיות שלהם, כאשר במקרה של ה”מטא-עדשה” מדובר על משטח זכוכית שטוח ודק העובר טיפול יעודי על מנת לקבל תכונות של עדשה רגילה.

העדשות הנמצאות בשימוש כיום במצלמות השונות הן עדשות הקמורות משני הצדדים (דו-קמורה) בעובי של כמה מ”מ, עיצוב ישן שמאפשר למקד את גלי האור בנקודה ספציפית, לצרכים כמו צילום לדוגמה.

לעומת זאת, “מטא-עדשה” מגיעה בעובי של דף נייר ומאפשרת לקבל את אותו האפקט של העדשה הרגילה על ידי ציפוי הזכוכית בנאנו-מבנים בתצורה ספציפית, המאפשרת להם “להסיט” את האור בדומה לעדשה רגילה.

לפי בכיר מ-LG Innotek, ה”מטא-עדשה” אותה מפתחת החברה תציג אפקט זהה לעדשה רגילה ב-1/10,000 מהעובי שלה.

תחום ה”מטא-חומרים” בכלל וה”מטא-עדשות” בפרט צפוי לעשות מהפכה בעולם הטכנולוגיה של היום ולהציע קפיצת מדרגה בתחום המזעור של החלקים השונים, בהם עדשות המצלמה החדשות הנמצאות בתהליך פיתוח בשלב הנוכחי.

בשלב זה אין צפי ממשי על הגעת הטכנולוגיה לשוק הצרכני.

הסבר על טכנולוגיית ה”מטא-עדשה”:

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים