אפל משיקה גרסת בטא פומבית ל-iOS 16: כך תתקינו אותה

iOS 16 (תמונה: אפל) iOS 16 (תמונה: אפל)

כחודש לאחר שחשפה את הגרסאות החדשות שלה למערכות ההפעלה עבור האייפון, האייפד, המק ומוצרים נוספים, משחררת כעת אפל את גרסאות הבטא הפומביות הראשונות של iOS 16, iPad OS 16 ומערכות ההפעלה האחרות, כך שכל אחד יוכל להתרשם מהן לפני ההשקה הרשמית והסופית שתגיע בעוד מספר חודשים.

גרסאות מפתחים עבור מערכות ההפעלה השונות כבר עשו דרכן למפתחי האפליקציות וכעת מגיע תורן של גרסאות הבטא הפומביות, שיאפשרו לכולם לחוות את החידושים על מכשיריהם עוד לפני שיושקו בגרסאות הסופיות שלהן. חשוב לזכור כי עדיין מדובר בגרסאות ניסיוניות, כאלה שעשויות להגיע עם באגים שונים, פגיעה בחווית השימוש הכללית ובמקרים מסוימים גם השבתה של המכשירים (פחות נפוץ, אבל עשוי לקרות), כך שמומלץ להמתין עד יציאתן של הגרסאות הסופיות לפני התקנה על המכשיר הראשי.

איך להתקין את גרסאות הבטא הפומביות

לפני שתתקינו את גרסת הבטא של iOS 16, iPadOS 16 או כל אחת מגרסאות הבטא למכשירי אפל השונים, עליכם לבדוק תחילה האם המכשירים שברשותכם נתמכים על ידי הגרסאות החדשות של מערכות ההפעלה, את אלו תוכלו למצוא ברשימה המצורפת בקישור הקריאה הנוספת:

לפני שתתקינו את גרסת הבטא הפומבית, חשוב לזכור כי מדובר בגרסה מוקדמת, זו עשויה לכלול באגים שונים, וייתכן כי במקרים מסוימים תוביל לקריסה של המכשיר ואיבוד מידע. מומלץ לבצע גיבוי לפני כל עדכון, ובמקרה של גרסת הבטא, מומלץ שלא להתקין את זו על מכשיר בו אתם עושים שימוש יומיומי.

כדי להתקין את גרסת הבטא הפומבית:

  • תחילה, גשו לכתובת הבאה ממכשיר ה-iOS שלכם על מנת להוריד הגדרות פרופיל חדשות למכשיר: https://beta.apple.com/profile או לחצו כאן למעבר לכתובת זו. עבור מכשירים אחרים, ניתן לגשת לכתובת https://beta.apple.com מהמכשיר ולבחור את התכנית הרצויה. לפני הורדת הפרופיל החדש תתבקשו להזין את פרטי חשבון ה-Apple ID שלכם.
  • אפל תבקש מכם להתקין את הפרופיל החדש על המכשיר.
  • לאחר התקנת הפרופיל החדש, יש להיכנס מחדש לאפליקציית ההגדרות במכשיר > תפריט כללי (General) > עדכוני תוכנה. תחת תפריט זה תוכלו כעת לראות עדכון לגרסת הבטא של מערכת ההפעלה החדשה.
  • במידה ותרצו למחוק את פרופיל הבטא ולחזור למתכונת העדכונים הרשמית של אפל, תוכלו למצוא את הפרופיל תחת תפריט “כללי” .

רוצים לדעת מה חדש ב-iOS 16? קראו את פוסט ההכרזה שלנו עם כל הפרטים על מערכת ההפעלה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים