קומיק-קון 2022: טצ’אלה כבר לא ביננו בטריילר הראשון לסרט “הפנתר השחור: ווקנדה לנצח”

מתוך “ווקנדה לנצח” (תמונה: Marvel / Walt Disney Studios)

אחת השאלות הגדולות ביותר שנותרו ביקום הקולנועי של מארוול היא כיצד ימשיכו את עלילת “הפנתר השחור” לאחר מותו של הכוכב צ’דוויק בוזמן ב-2020.

הטיזר הראשון לסרט “הפנתר השחור: ווקנדה לנצח” (Black Panther: Wakanda Forever) ששוחרר כעת במהלך הפאנל של מארוול בקומיק-קון לא עונה לגמרי על השאלה של מה קרה לטצ’אלה, אך רוחה של הדמות בהחלט מרחפת מעל, והנותרים נשארים להתאבל עליו ולהבין כיצד ממשיכים בלעדיו.

הטריילר נפתח בנימה עצובה כמחווה לשחקן שנפטר. על רקע גרסה מלנכולית של השיר No Woman No Cry, נשות ווקנדה מנסות להמשיך הלאה עם חייהן. אמם של טצ’אלה ושורי, רמונדה (אנג’לה באסט) מעניקה נאום מרגש על היותה המלכה של האומה החזקה ביותר בעולם, ועם זאת כל משפחתה אבדה בהקרבה עצמית נוראית למען התפקיד.

אך לצד האובדן ישנם גם חיים חדשים, ואנו חוזים בסצינת לידה תת-ימית שמציגה לנו את היצורים שחיים לצידנו – בני ממלכת אטלנטיס הימיים, המונהגים על ידי המלך ניימור (טנוץ’ הוארטה, “נרקוס: מקסיקו”).

ממלכות ווקנדה ואטלנטיס חוו מספר מאבקים זו בזו בספרי הקומיקס של מארוול, ונראה כי הקרב יוצג גם כאן, אך לשתיים יש גם אויב משותף שגורר את הממלכות לשתף פעולה. כוחות צבאיים המנסים לפלוש לשתי הממלכות ומחזקים את הביקורת על קולוניאליזם ועל הרס האדם את הטבע.

בעוד תושבי ווקנדה עוצבו בסרט הראשון בהשראת שבטים אפריקאים, נראה כי בני אטלנטיס מעוצבים כאן כמזכירים את שבט המאיה של מרכז אמריקה. השילוב בין שתי התרבויות, יחד עם הנופים המהממים של הממלכות יוצרות כאן את אחד הסרטים הצבעוניים והיפים ביותר של מארוול.

מתוך
מתוך “ווקנדה לנצח” (תמונה: Marvel / Walt Disney Studios)

כאמור, הטריילר לא מספר לנו בדיוק מה קרה לטצ’אלה, והאם הוא פשוט נעלם או שמותו יאושר בסרט. אנו נותרים גם עם שאלה נוספת – מי יחליף אותו וייקח את תפקיד הפנתר השחור? רוב הניחושים מצביעים על כך שתהיה זו אחותו, שורי (לטישה רייט), אך כל אחד יכול להגביר את סיכוייו במהלך הסרט. והאם בכלל יחפשו בני ווקנדה מחליף, או שתפקיד הפנתר השחור ימות עם טצ’אלה?

אל הקאסט מצטרפים מרטין פרימן (“שרלוק”), מקיילה קול (“להרוס אותך”), לופיטה ניונגו (“אנחנו”), דנאיי גררה (“המתים מהלכים”), וינסטון דיוק (“אנחנו”), ופלורנס קסומבה (“וונדר-וומן”).

הסרט יציין גם את הופעתה הראשונה של דומיניק ת’ורן כדמותה של רירי וויליאמס, מי שמוכרת כגיבורה שעוטה את החליפה של איירון מן. ת’ורן תופיע כדמות גם בסדרה משלה בדיסני+ שתקרא “Ironheart”.

“הפנתר השחור: ווקנדה לנצח” יעלה לאקרנים ב-11 בנובמבר, 2022.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים