הוכרזה: Insta360 Link – מצלמת רשת חכמה המונעת על ידי גימבל

חברת Insta360, המפתחת יישומים ומוצרים בתחום הצילום ב-360 מעלות, הכריזה על ה-Insta360 Link, מצלמת הרשת הראשונה והייחודית של החברה, המשלבת חיישן 1/2 אינץ’ המסוגל לבצע צילומי וידאו ברזולוציית 4K ויושבת על זרוע ממונעת המאפשרת לה לזוז ולעקוב בצורה עצמאית וחכמה אחרי המשתמשים באמצעות מערכת בינה מלאכותית.

מצלמת ה-Link החדשה רחוקה שנות אור ממצלמות רשת אחרות אליהן אנו רגילים, כאשר הדרך הפשוטה ביותר להתייחס לעיצוב שלה היא לחשוב על מצלמת ה-Pocket 2 הידנית של DJI ללא הגוף שלה.

חיישן ה-1/2 אינץ’ המשולב במצלמה מאפשר לה לספק צילומי וידאו ברזולוציה מירבית של 4K, עם זיהוי פאזה לפוקוס אוטומטי (PDAF) וצמד מיקרופונים קדמיים המגיעים עם מערכת סינון רעשים חכמה לאיכות שיחה משופרת.

כל מכלול המצלמה יושב למעשה בגימבל המובנה, אשר לא נועד לייצב את הוידאו בתנועה, אלא לאפשר למצלמה לעקוב פיזית אחרי המשתמשים בזמן קיום שיחות וידאו.

מצלמת הרשת Insta360 Link (מקור Insta360)
מצלמת הרשת Insta360 Link (מקור Insta360)

אחד מהפיצ’רים היותר פופולריים בקרב מצלמות רשת חכמות כיום הוא “מעקב חכם” אחרי המשתמשים, המאפשר להשאיר אותם באופן קבוע במרכז המסך, דבר המבוצע למעשה על ידי שימוש בתמונה שעוברת זום בשילוב מעקב פעיל של מגנון בינה מלאכותית, שנועד להשאיר את המשתמשים במרכז על חשבון איכות התמונה.

הגישה של מצלמת ה-Link שונה במהותה בכך שהבינה המלאכותית שלה מאפשרת לגימבל להזיז ולעקוב באופן אוטומטי אחרי המשתמשים ללא אובדן איכות תמונה כלל, מאחר ואין צורך בביצוע זום למעקב אחריו.

השימוש בגוף ממונע לצד מערכת הבינה המלאכותית של ה-Insta360 Link מאפשר למצלמה להציע מספר פיצ’רים נוספים:

  • מצב DeskView – גורם למצלמה להביט על הנעשה על גבי השולחן של המשתמשים ולא על המשתמשים עצמם ומאפשר לייצר תצוגה נוחה יותר.
  • מצב פורטרט – מיועד לשימוש מאונך במצלמה עם צילומי וידאו ביחס תצוגה של 16:9 בעבור רשתות חברתיות דוגמת אינסטגרם, טיקטוק ועוד.
  • הפעלה באמצעות מחוות – מאפשרת למשתמשים לשנות מצבים באמצעות מחוות ידיים בלבד.
  • מצב פרטיות – מפנה את המצלמה מטה במידה ולא נעשה בה שימוש יותר מ-10 שניות.

מצלמת הרשת Insta360 Link החדש זמינה למכירה במחיר של 300 דולר (כ~1011 ש”ח).

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים