מיקרוסופט תוסיף אפשרות לשיתוף קבצים מהסלולר למחשב דרך דפדפן ה-Edge

דפדפן Microsoft Edge דפדפן Microsoft Edge

מיקרוסופט (Microsoft) מעוניינת להפוך את דפדפן האדג’ (Microsoft Edge) שלה לפתרון יעודי להעברת קבצים בין המכשירים השונים של המשתמשים, ופיצ’ר בטא חדש בשם Drop מאפשר למשתמש להעביר קבצים, תמונות וטקסט בין כלל המכשירים באמצעות ממשק יעודי חדש דרך ענן ה-OneDrive של החברה.

כרום של גוגל עדיין שומר על ההובלה בתחום דפדפני האינטרנט עם נתח שוק של 65.24%, אך דפדפן ה-Edge של מיקרוסופט הפך בעבור רבים לאלטרנטיבה ריאלית עם הצגת פיצ’רים נוספים אותם מציעה מיקרוסופט למשתמשי הדפדפן שלה, בהם חלון צד המשמש לביצוע ריבוי משימות בצורה נוחה עם יותר גישה לקבצי אופיס ועוד.

עכשיו נראה כי מיקרוסופט מתכננת להוסיף פיצ’ר חדש נוסף לפאנל הצידי בדפדפן ה-Edge בדמות ה-Drop, שיאפשר למשתמשים לשתף קבצים, טקסט וצילומי מסך בין המכשירים השונים שלהם עליהם מותקן הדפדפן באמצעות ממשק דמוי צ’אט המיועד לשימוש עצמי של המשתמש, דבר שיהפוך את הפיצ’ר לדרך חדשה ופשוטה יותר להעברת קבצים בין המכשיר הסלולרי והמחשב האישי.

פיצ'ר ה-Drop בדפדפן ה-Edge (מקור windowslatest)
פיצ’ר ה-Drop בדפדפן ה-Edge (מקור windowslatest)

בעוד שבמבט ראשון היה ניתן לחשוב כי מדובר על פיצ’ר העברת קבצים ישיר בין המכשירים השונים, למעשה מדובר על ממשק חדש ויעודי המאפשר למשתמש להעביר קבצים דרך שירות הענן OneDrive של מיקרוסופט ולאפשר גישה אליו מכלל המכשירים המריצים את דפדפן האדג’ עם החשבון של המשתמש. הדגש הוא כי נפח הקבצים המועברים שמאוחסנים למעשה בענן יורד ממכסת נפח האחסון הקיימת.

נכון להרגע, פיצ’ר ה-Drop החדש של דפדפן האדג’ זמין רק בגרסת הבטא ולא ידוע מתי החברה תשיק אותו בצורה רשמית ומלאה.

מאחר שלא מדובר על פיצ’ר העברה “ישיר” של קבצים בין המכשיר הסלולרי והמחשב, הבשורה האמיתית בפיצ’ר ה-Drop היא עצם הממשק המשודרג.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים