אינטל תציג מעבדי Raptor Lake Refresh חדשים ב-2023 (הדלפה)

לוגו אינטל צילום: רונן מנדזיצקי

אינטל (Intel) צפויה להציג גרסאות חדשות למעבדי ה-Raptor Lake ההיברידיים מהדור ה-12 במהלך 2023 תחת השם Raptor Lake Refresh.

המעבדים צפויים להגיע עם אותן ליבות ביצועים מסוג Raptor Cove, אך עם שיפורים לעומת הדגמים הקיימים. לצד המעבדים לשוק הביתי, מפת הדרכים מציגה גם את מעבדי ה-Sapphire Rapids הבאים של אינטל לשרתים ותחנות עבודה, שיגיעו בגרסאות 64L ו-112L.

מפת הדרכים החדשה של אינטל שדלפה לרשת מציגה לראשונה התייחסות למעבדי Raptor Lake Refresh, שצפויים להגיע לשוק במהלך הרבעון השלישי של 2023 כגרסאות “מעודכנות” של מעבדי ה-Raptor Lake ההיברידיים מהדור ה-13 הנוכחי שהוכרזו מוקדם יותר השנה, את אלה אף הזדמן לנו בגאדג’טי ללכת ולראות מקרוב כדי להבין את תהליך הייצור במפעל FAB 28 בישראל.

בעוד שלא ברור האם מעבדי ה-Raptor Lake Refresh הבאים של אינטל יגיעו כהרחבה לסדרת מעבדי הדור ה-13 הנוכחית או כמעבדי הדור ה-14 של אינטל, השימוש במילה Refresh (“רענון”) מזכיר מאוד את סדרת מעבדי ה-Coffee Lake מהדור ה-8 של החברה וה-Coffee Lake Refresh מהדור ה-9 שהחליפה אותה והגיעה עם אותן הליבות, אך עם כמות גדולה יותר שלהן.

מפת דרכים מודלפת של אינטל (מקור videocardz)
מפת דרכים מודלפת של אינטל (מקור videocardz)

דבר מעניין נוסף אליו מתייחסת מפת הדרכים המודלפת של אינטל נוגע למעבדי Sapphire Rapids 64L, המסומנים כמעבדי תחנות עבודה למיינסטרים הצפויים להגיע לשוק בתחילת הרבעון הראשון של 2023, לפני מעבדי ה-Sapphire Rapids 112L שיגיעו לקראת אמצע הרבעון.

נראה כי מעבדי ה-Sapphire Rapids 64L יגיעו כגרסאות “מסורסות” של דגמי ה-Sapphire Rapids 112L, כאשר ניתן לנחש כי המספר מדבר על כמות ערוצי ה-PCIe 5.0 שיגיעו בדגמי המעבדים, מה שככל הנראה מצביע על כך שמעבדי ה-64L יגיעו עם מחצית מכמות הליבות שהופיעה בדגמי ה-112L, ומסביר גם את הצריכה החשמלית הנמוכה יותר של 250W המופיעה במפת הדרכים העדכנית, לעומת 350W בגרסאות הקיימות.

כמו בכל דור מעבדים חדש, ככל שמתקרב תאריך ההכרזה על מעבדי ה-Raptor Lake Refresh  ו-Sapphire Rapids 64L/112L ב-2023, סביר להניח שנראה הדלפות מידע נוספות בטרם אינטל תשיק רשמית את המעבדים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים