שיאומי מציגה טעינה בהספק 300 וואט שתביא אתכם מ-0 ל-100 בפחות מחמש דקות

Redmi 300W Charging (תמונה: Weibo) Redmi 300W Charging (תמונה: Weibo)

אם לפני מספר שנים תחרות המספרים הייתה רק בגזרת המגה-פיקסלים במצלמה, היום היא נמצאת גם בהספק בו נטען הסמארטפון שלו, כשרק לפני שבועות בודדים רילמי (Realme) הציגה טעינה סופר-מהירה בהספק 240 וואט וכבר עכשיו אנחנו פוגשים את הדור הבא מבית שיאומי המסוגל להגיע ל-300 וואט.

את הטכנולוגיה החדשה שיאומי מציגה על מכשיר ה-Redmi Note 12 Pro Plus בגרסה שבה הסוללה הרגילה הוחלפה לטובת סוללה בקיבולת 4100 מיליאמפר/שעה, זאת לעומת הקיבולת הרגילה של המכשיר אשר עומדת על 5000 מיליאמפר/שעה.

לשם השוואה, ה-Realme GT Neo 5 שהוצג לקהל הרחב כולל סוללה בקיבולת 4600 מיליאמפר/שעה, ולעומת הדגם הנסיוני של שיאומי המוצג כעת, הוא כבר מיוצר בכמויות גדולות עבור קהל הלקוחות.

על פי דברי החברה, ההישג המדובר נוצר באמצעות שימוש בסוללות בעלות תאי 15C העשויים מחומר קרבון חדש המחליף חלק מתאי הגרפיט הסטנדרטיים ומוריד את עובי האלקטרודות ב-35 אחוז.

בגזרת הבטיחות, שיאומי מעידה שישנם יותר מ-50 מנגנוני אבטחה אשר עוקבים אחרי כמות המתח, הזרם והטמפרטורה של המכשיר בזמן טעינה ומוודאים כי לא מתקבל מצב בו ישנו סיכון למשתמש.

בנוסף להודעה הכתובה, שיאומי צירפה סרטון בו ניתן לראות כי המכשיר מ-0 ל-50 אחוזים תוך 2 דקות ו-12 שניות ול-100 אחוזים תוך 4 דקות ו-54 שניות בלבד.

עם זאת, כן אפשר לראות שגם בסרטון המכשיר אף פעם לא מגיע להספק של 300 וואט כפי ששיאומי מדווחת, אלא להספק מירבי של 290 וואט וגם זה קרה רק למשך כ-3 שניות בלבד.

בהשוואה לטעינה הקיימת במכשיר של Realme, מדובר בחצי מהזמן הנדרש בעקבות העובדה שברילמי אפשר להקפיץ את המכשיר מ-0 ל-100 תוך כ-9 דקות, בהשוואה לשיאומי שמגיע לשם ב-5 דקות, אמנם עם סוללה בקיבולת קטנה יותר, אך עם קצב טעינה מהיר יותר.

לכל הפרטים הללו שיאומי מוסיפה כי המטען החדש בהספק 300 וואט מגיע באותו גודל כמו קודמו שהציע הספק של 210 וואט, כשאת זה החברה הצליחה להשיג תודות לשימוש בעיצוב פנימי חדש המפזר חום בצורה יעילה יותר.

שיאומי לא מציינת האם הטעינה המהירה החדשה תפגע בחיי הסוללה של המכשיר בטווח הארוך לפחות בשלב זה, כך שאנחנו רק יכולים לשער שאם הנתון היה חיובי לא הייתה לחברה סיבה שלא לחשוף אותו, ומשם להסיק שייתכן שכרגע הטכנולוגיה הזו עדיין לא בשלה לקהל הרחב.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים