מיקרוסופט מוסיפה טכנולוגיית שיפור וידאו לדפדפן האדג’ (בטא)

דפדפן Microsoft Edge דפדפן Microsoft Edge

מיקרוסופט (Microsoft) רוצה לשפר את חווית הצפיה בוידאו בדפדפן האדג’ (Edge) ומכריזה על טכנולוגיה נסיונית חדשה בשם “וידאו בסופר רזולוציה” VSR (ר”ת Video Super Resolution).

טכנולוגיית שיפור הוידאו מבוססת על בינה מלאכותית שנועדה לשדרג את הרזולוציה של סרטונים ברזולוצייה של עד 720p לרמה של 1080p, כאשר היא מציעה תמיכה רחבה יותר בכרטיסי מסך מבית אנבידיה ו-AMD.

טכנולוגיית ה-VSR לשיפור איכות הוידאו מבוססת בינה מלאכותית (AI Upscaling) הופכת לתחום החם הבא בעבור חברות הענק, כאשר טכנולוגיית ה-VSR של מיקרוסופט לדפדפן האדג’ מצטרפת לטכנולוגיית ה-RTX Video Super Resolution שהציגה אנבידיה בשבוע הקודם.

לפי מיקרוסופט, אחד מכל שלוש סרטונים בהם משתמשים צופים כיום ברחבי העולם מנוגן ברזולוציית 480p ופחות מכך, דבר משמעותי במיוחד לטכנולוגיית ה-VSR של מיקרוסופט שנודעה לשדרג את האיכות לסרטונים ברזולוציה של עד 720p ולהעלות אותה לרמת 1080p, זאת בזמן שהטכנולוגיה של אנבידיה נועדה לשדרג סרטוני 1080p לרמת 4K.

יש לציין כי הטכנולוגיה תעבוד על סרטוני וידאו ללא הגנת זכויות יוצרים (DRM) כלשהי, מה שהופך אותה ללא שימושית בעבור שירותי הסטרימינג השונים.

הבדל נוסף מגיע בדמות התמיכה הרחבה יותר בכרטיסי מסך עליהם יופעל מנגנון הבינה המלאכותית החדש לשדרוג איכות הוידאו. בעוד שטכנולוגיית ה-RTX VSR של אנבידיה מחייבת משתמשים חייבים להחזיק בכרטיסי ה-GeForce RTX 30/40, טכנולוגיית ה-VSR של מיקרוסופט מציעה תמיכה רחבה יותר בכרטיסים ברמה של החל מ-GeForce RTX 20 של אנבידיה, ובנוסף, בכרטיסים ברמה של החל מ-Radeon RX 5700 של AMD.

טכנולוגיית ה-VSR של מיקרוסופט (מקור מיקרוסופט)
טכנולוגיית ה-VSR של מיקרוסופט (מקור מיקרוסופט)

פיצ’ר ה-VSR החדש מיקרוסופט עדיין נחשב כנסיוני ועל כן הוא אינו זמין בעבור כלל המשתמשים. החברה מאפשרת גישה אליו ל-50% מהמשתמשים הרגילים ולמשתמשים בגרסת הבטא המוקדמת (Canary) של דפדפן האדג’. במידה והפיצ’ר זמין עבורכם, יש להפעיל אותו בצורה ידנית דרך מתג בהגדרות בכתובת:

edge://flags/#edge-video-super-resolution

העובדה כי טכנולוגיית ה-VSR החברה של מיקרוסופט עובדת על הדורות האחרונים של כרטיסי ה-GeForce של אנבידיה ו-Radeon של AMD הופכת אותה לשימושית בעבור יותר משתמשים בהשוואה לטכנולוגיית ה-RTX VSR של אנבידיה.

בנוסף, היא גם צפויה להציג שיפור גדול יותר בעבור המשתמשים עם שדרוג סרטונים המוצגים ברזולוציה הנמוכה מ-720p לרמת 1080p, כל זאת בזמן שדיווחים חדשים מראים כי גם אינטל עובדת על טכנולוגיית VSR משלה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים