אפל מביאה את אפליקציות ה-Final Cut Pro ו-Logic Pro לאייפד

אפליקציית ה-Final Cut Pro לאייפד (מקור אפל)

אפל (Apple) משיקה גרסאות יעודיות של אפליקציות העריכה Final Cut Pro ו-Logic Pro עבור טאבלטי האייפד. מדובר בגרסאות מותאמות של תוכנות עריכת הוידאו והאודיו המוכרות של החברה, שעברו התאמה בעבור שימוש על מסכי האייפד עם תמיכה במגע, מחוות ושינויים נוספים.

האפליקציות החדשות יהיו זמינות במודל מנויים בעבור תשלום חודשי של 4.99 דולר לכל אחת.

עריכת וידאו ואודיו מהאייפד

מחשבי המק והמקבוק של אפל אהודים במיוחד בקרב יוצרי תוכן, כאשר בין הכלים הרבים שעומדים לרשותם ניתן למצוא את צמד תוכנות העריכה Final Cut Pro  המיועדת לעריכת וידאו ו-Logic Pro המיועדת לעריכת אודיו, תוכנות שהיה ניתן להפעיל עד כה רק על מחשבים נייחים וניידים לאור המשאבים הגבוהים שהן צורכות.

עם המעבר של האייפדים לדור מעבדי ה-Apple M העדכניים של אפל, המפעילים גם את ניידי המקבוק השונים, ירד למעשה ה”חסם” העיקרי בפני השימוש בתוכנות העריכה על גבי האייפדים, מה שהוביל ליצירת הגרסאות החדשות המותאמות לממשק האייפד ולשימוש בטאץ’ ומחוות מגע כאמצעי קלט עיקרי לביצוע העריכה בניגוד למחשב.

אפליקציות ה-Final Cut Pro ו-Logic Pro החדשות בעבור האייפד (מקור אפל)
אפליקציות ה-Final Cut Pro ו-Logic Pro החדשות בעבור האייפד (מקור אפל)

מלבד ההתאמות שעברו צמד האפליקציות על מנת לעבוד בצורה טובה יותר על גבי אייפדים, אפל הוסיפה להן מספר פיצ’רים וכלים יחודיים, הכוללים: “גלגל ריצה” (jog wheel) חדש ב-Final Cut Pro המיועד להקל על פעולות העריכה עם מעבר מהיר על ציר הזמן, יכולת לצלם ולערוך וידאו מהמצלמות המובנות באייפד על מצב צילום Pro Camera ועריכת Multicam Video Editing.

בין הפיצ’רים השונים אפליקציית ה-Logic Pro זכתה לקבל בגרסת האייפד החדשה גם “סייר שמע” (Sound Browser), המאפשר ליוצרי מוזיקה למצוא בצורה נוחה ומהירה את קטעי השמע, נגינה, עריכה והמוזיקה השונים אותם הם רוצים להוסיף לשיר.

זמינות, דגמים תומכים ומחירים

אפליקציות ה-Final Cut Pro ו-Logic Pro החדשות בעבור האייפד יהיו זמינות להורדה מחנות ה-App Store החל מה-23 במאי במחיר חודשי של 4.99 דולר כל אחת, או בתשלום שנתי של 49 דולר.

אפליקציית ה-Final Cut Pro תהיה זמינה בעבור אייפדים עם שבב ה-Apple M1 ומעלה בעוד שאפליקציית ה-Logic Pro תהיה זמינה עבור אייפדים עם שבב A12 Bionic ומעלה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים