מספר הטלפון ישאר פרטי? וואטסאפ מתכננת להוסיף תמיכה בשמות משתמש (בטא)

אפליקציית וואטסאפ צילום: רונן מנדזיצקי

וואטסאפ (WhatsApp) צפויה להוסיף תמיכה בשמות משתמש באפליקציה, כך עולה מאפשרות חדשה בשם “משתמש וואטסאפ” (WhatsApp username) שהתגלה בהגדרות האפליקציה על ידי אתר WABetaInfo בגרסת פיתוח מוקדמת, אפשרות שתייתר את הצורך להשתמש ולחלוק את מספר הטלפון של המשתמש לביצוע שיחות באפליקציה.

אחד המאפיינים היחודיים של וואטסאפ, לטוב ולרע, הוא הצורך של משתמשים לדעת את מספר הטלפון של האדם אליו רוצים לשלוח הודעה דרך האפליקציה, זאת בניגוד לאפליקציות מתחרות דוגמת טלגרם, המאפשרות לחפש משתמשים לפי שם המשתמש הייחודי שלהם.

כעת נראה כי וואטסאפ מתכננת ליישר קו מול אפליקציות מתחרות ולאפשר ליזום שיחות על ידי שימוש בשם משתמש בלבד וללא צורך לחלוק את מספר הטלפון האישי של המשתמש, דבר שעשוי לשמש כשכבת הגנה נוספת על פרטיות המשתמשים באפליקציה.

האפשרות החדשה לבחירת שם משתמש בוואטסאפ התגלתה בגרסת הבטא 2.23.11.15 של וואטסאפ לאנדרואיד, כאשר לצד האפשרות להגדיר שם ולכתוב תיאור “אודות” במסך הפרופיל בוואטסאפ ניתן למצוא הגדרת שם משתמש (WhatsApp username) חדשה אותה יוכלו להגדיר המשתמשים באפליקציה.

שם משתמש בוואטסאפ (מקור WABetaInfo)
שם משתמש בוואטסאפ (מקור WABetaInfo)

כמו כל פיצ’ר אחר של וואטסאפ הנמצא בפיתוח מוקדם, קשה לדעת מתי החברה תוסיף תמיכה רשמית בשמות משתמש, צעד שיאפשר למשתמשים לוותר על הצורך לשתף את המספר טלפון האישי שלהם בשביל לבצע שיחות בוואטסאפ.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים