גוגל מציגה 4 פיצ’רים חדשים בדפדפן הכרום ל-iOS

4 פיצ'רים חדשים של כרום ל-iOS (מקור גוגל) 4 פיצ’רים חדשים של כרום ל-iOS (מקור גוגל)

גוגל (Google) משפרת את השימוש בדפדפן הכרום (Chrome) של החברה בעבור משתמשי מערכת ההפעלה iOS של אפל עם 4 פיצ’רים חדשים המחברים בצורה טובה יותר בין הדפדפן לשירותי גוגל השונים, כאשר מעכשיו משתמשים יוכלו לפתוח כתובות מהדפדפן במפות גוגל, ליצור אירועים חדשים ישירות מהדפדפן ועוד.

בזמן שדפדפן הכרום של גוגל שולט באופן מוחלט בשוק הדפדפנים העולמי עם כ~63% מנתח השוק, תמונת המצב משתנה ב-180 מעלות כאשר מסתכלים על שוק הדפדפנים במכשירי האייפון והאייפד של אפל, בו שולט דפדפן הסאפרי עם נתח שוק של כ-81.8% מהמשתמשים במכשירי החברה.

על מנת לעודד משתמשי אפל להשתמש בדפדפן הכרום שלה, גוגל ממשיכה לפתח פיצ’רים יעודיים שנועדו לשפר את חווית השימוש, כאשר במקרה הנוכחי מדובר על חיבור מהיר ונוח יותר בין דפדפן הכרום של החברה לאפליקציות ושירותים אחרים אותם היא מציעה.

הצגת כתובת על המפה

הפיצ’ר החדש הראשון בכרום על גבי מערכת ה-iOS מוסיף אפשרות מובנית לפתיחת כתובות במפות גוגל ישירות מתוך הדפדפן עצמו, דבר שימנע מהמשתמשים את הצורך בהעתקת הכתובת מהדפדפן לאפליקציית המפות.

לצד האפשרות הרגילה של העתקת הכתובת בדפדפן, יופיעו החל מהעדכון הנוכחי 2 אפשרויות חדשות: צפיה בכתובת על המפה והפעלת ניווט אל הכתובת.

לפתוח מפה מכתובת באתר (מקור גוגל)
לפתוח מפה מכתובת באתר (מקור גוגל)

יצירת אירועים ביומן

באופן דומה בו תפעיל לחיצה על כתובת בדפדפן הכרום את האפשרות להצגת הכתובת במפה, לחיצה על תאריך בדפדפן תציע למשתמשים אפשרות ליצור אירוע תואם חדש ביומן של גוגל או אפל, כאשר הדפדפן שואב את המידע ישירות מדף האתר.

לחילופין, משתמשים יוכלו לבחור להעתיק את פרטי האירוע לשימוש באפליקציה אחרת.

יצירת אירוע ביומן מהדפדפן (מקור גוגל)
יצירת אירוע ביומן מהדפדפן (מקור גוגל)

תרגום חכם יותר

כחלק משיפורי הבינה המלאכותיים העוברים על גוגל, דפדפן הכרום העדכני מסוגל לזהות בצורה טובה יותר את שפת עמוד האינטרנט בו נמצא המשתמש, דבר המאפשר לדפדפן להבין כי בחירת טקסט בעמוד בשפה ששונה משפת המשתמש נועדה כנראה לביצוע תרגום.

בחירת טקסט בשפה זרה בכרום תציע למשתמש לתרגם אותו ב-Google Translate, לצד אפשרות לחפש את הטקסט בגוגל או להעתיק אותו ליישום אחר.

תרגום משופר (מקור גוגל)
תרגום משופר (מקור גוגל)

חיפוש באמצעות המצלמה

הפיצ’ר האחרון אותו מוסיפה גוגל לכרום ב-iOS הוא אפשרות חיפוש טובה יותר אחר תמונות בזכות שירות ה-Google Lens של החברה, שירות הזמין כבר היום באמצעות לחיצה ארוכה על תמונה בדפדפן.

עם הפעלת הפיצ’ר בחודשים הקרובים, משתמשים יוכלו ללחוץ על כפתור הצילום בסרגל החיפוש של גוגל ולחפש באמצעות ה-Lens תמונות שצולמו מהגלריה של המכשיר או לצלם תמונות חדשות ולבצע עבורן חיפוש תואם.

חיפוש באמצעות המצלמה (מקור גוגל)
חיפוש באמצעות המצלמה (מקור גוגל)

ארבעת הפיצ’רים החדשים אותם מוסיפה גוגל לדפדפן הכרום ב-iOS נועדו לקשר בין השירותים השונים של החברה, בהם יומן ומפות גוגל, Google Translate ושירות ה-Google Lens ישירות מתוך הדפדפן וללא צורך למעבר בין האפליקציות השונות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים