טכנולוגיית ה-NFC צפויה להשתדרג ולהציע טווח תקשורת גדול יותר

פורום ה-NFC פורום ה-NFC

פורום ה-NFC, האחראי על תקינת טכנולוגיית “תקשורת טווח אפס” NFC (ר”ת Near Field Communication), הכריז על מפת דרכים חדשה עם צפי להוספת מגוון שיפורים ופיצ’רים לטכנולוגיית ה-NFC הקיימת, כשבראשם שיפור טווח הקליטה של הטכנולוגיה עד פי 6, הגדלת עוצמת הטעינה האלחוטית בתקן ועוד.

טכנולוגיית ה-NFC היא אחת מהטכנולוגיות היותר מהפכניות שהגיעו לשוק בשנים האחרונות. רובנו מכירים את הטכנולוגיה מכרטיסי נסיעה דוגמת הרב-קו הישראלי או דרך אפשרות ה”תשלום ללא מגע” הזמינה לרובנו באמצעות המכשיר הסלולרי וכרטיסי האשראי, על אף כי בארץ אנשים מתייחסים אליה כ”WiFi בכרטיס”, וזאת לאור הסימן המזהה על כרטיס האשראי המזכיר את זה של WiFi.

בעוד שאין ספק כי טכנולוגיית ה-NFC פופולרית במיוחד ונמצאת בשימוש רחב בקרב המשתמשים ברחבי העולם, אין זה אומר שאי אפשר לשפר ולהרחיב את הטכנולוגיה.

כעת, פורום ה-NFC, הכולל בתוכו מעל 400 חברות, בהן גוגל, אפל ועוד, הציג מפת דרכים הכוללת 5 נקודות שיפור עיקריות לטכנולוגיית ה-NFC הקיימת:

  • הגדלת עוצמת הטעינה האלחוטית – הפורום צפוי להגדיל את עוצמת הטעינה האלחוטית של תקן ה-NFC מ-1W כיום ל-3W בעתיד, דבר שיוסיף אפשרויות שימוש וטעינה נוספות למכשירים מבוססי NFC.
  • הגדלת טווח תקשורת – טכנולוגיית ה-NFC נועדה להיות פתרון לתקשורת בטווח קצר מאוד של כ~5 מ”מ, כפי ששמה רומז, כאשר הפורום מתכנן להגדיל את טווח ה-NFC פי 4~6 לשימוש קל ונוח יותר.
  • הקשה רב תכליתית – הוספת אפשרות לביצוע מספר פעולות ב”הקשה” (Tap) של מכשיר תומך NFC במקום פעולה בודדת.
  • מודרניזציה של תקשורת בין מכשירים – שינוי המיועד לאפשר למכשירים סלולריים לשמש כמסופי סליקת אשראי POS, דבר שיאפשר לעסקים ולאנשים פרטיים לקבל תשלומים בכל מקום.
  • הרחבת מידע קיימות זמין – הוספת סוגי מידע נוספים לתקן ה-NFC שיאפשר להציג מידע על הרכב החומרים במוצר על מנת לדעת כיצד למחזר אותו.

פורום ה-NFC צפוי לשלב את השינויים החדשים בתקן ה-NFC באופן מדורג עד 2028.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים