המתחרה לטוויטר מבית אינסטגרם תיקרא Threads ותושק החל מה-6.7

אפליקציית Threads (צילום: רונן מנדזיצקי) אפליקציית Threads (צילום: רונן מנדזיצקי)

במעין תחושה של דחיפות החליטו במטא להוסיף לחנות האפליקציות לאייפון את Threads, האפליקציה מבית אינסטגרם שתנסה להתחרות בטוויטר. בעמוד האפליקציה בחנות האפסטור של אפל ניתן להירשם כבר עכשיו להורדתה, כאשר תאריך היעד להשקתה הרשמית נקבע כרגע על החל מה-6 ביולי, יום חמישי הקרוב.

במטא מתארים את Threads כשלוחה של אינסטגרם, כזו המיועדת ליצור מקום בו יוכלו קהילות של משתמשים לדון בנושאים שונים ביניהם. “תוכלו להתחבר ישירות ליוצרים ולאנשים נוספים בעלי תחומי עניין משותפים או לבנות קהל עוקבים משלכם כדי לחלוק את הרעיונות, הדעות והיצירתיות שלכם עם העולם“, כך מתארת החברה את האפליקציה החדשה.

על פי תמונות המסך שמצרפת החברה לעמוד האפליקציה בחנות האפסטור, משתמשים קיימים באינסטרגם יוכלו לשמור על שמות המשתמש שלהם גם באפליקציה החדשה, למצוא את מי שהם עוקבים אחריהם באינסטגרם כדי לעקוב גם דרך Threads.

אפליקציית Threads (תמונות מסך: Meta)
אפליקציית Threads (תמונות מסך: Meta)

מעבר לכך, עושה רושם כי בבסיסה, Threads דומה מאוד לטוויטר, עם אפשרות להוספת טקסטים, תמונות, תגובות, לייקים, שיתופים וגם “שיתופים מחדש” המקבילים לציוצים מחדש בטוויטר.

באתר היעודי שבנתה מטא עבור Threads מופיעות בשלב זה רק שתי תמונות, האחת מקשרת להרשמה המוקדמת בחנות האפליקציות של אפל והשנייה מציגה תמונה של אנדרואיד עם הכיתוב “מגיע בקרוב” (Coming Soon).

למה מטא משיקה דווקא עכשיו?

מועד הפרסום השקט יחסית של האפליקציה לא מפתיע. הוא מגיע זמן קצר לאחר הודעתו של אילון מאסק על הגבלת המשתמשים בטוויטר לצפייה בכמות מסוימת של ציוצים מידי יום, זאת בטענה כי הרשת החברתית סובלת מניצול של Data Scrappers, שמנסים לקחת את המידע המופיע בה ולהשתמש בו במקומות אחרים.

מאז לקח מאסק לידיו את המושכות בטוויטר, עלו לא מעט טענות כנגד פעולותיו בניסיון להפוך את הרשת החברתית לרווחית יותר. כתוצאה מכך, משתמשים רבים החלו לנהור לרשתות חברתיות בעלות אופי דומה, כמו Bluesky של מייסד טוויטר ג’ק דורסי ו-Mastodon מבוססת הקוד הפתוח.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים