אחרי עשור: אינטל מחסלת את מחשבי ה-NUC הזעירים

מחשב Intel NUC 13 Pro (מקור אינטל) מחשב Intel NUC 13 Pro (מקור אינטל)

אינטל (Intel) מפסיקה את ייצור מחשבי ה-NUC הזעירים שלה, כך עולה מהודעה רשמית שנמסרה לשותפות השונות של החברה. ההחלטה החדשה מצטרפת לסדרת שינויים שעברה אינטל בתקופה האחרונה על מנת שתוכל להתמקד בשירותי הליבה של החברה.

מחשבי ה-NUC הזעירים, או בשמם המלא Next Unit of Compute, הוצגו לראשונה על ידי אינטל לפני כעשור כחלופה למחשבים הסטנדרטיים והגדולים יותר אותם כולנו מכירים.

הדור ה-13 של מחשבי ה-NUC מבוססי מעבדי ה-Raptor Lake יהיה כנראה לאחרון של החברה, כאשר הוא כולל את דגמי ה-NUC 13 Pro, NUC 13 Pro Desk Edition ו-NUC 13 Extreme היעודי לגיימרים.

הצעד לביטול שיווקם של מחשבי ה-NUC מגיע למעשה כחלק מארגון מחדש נרחב יותר בחברה, הכולל התמקדות בעסקי הליבה של אינטל בהם שירות ייצור השבבים IFS שנועד להתחרות בסמסונג ו-TSMC, צעד שהוביל למכירת עסקי השרתים של אינטל מוקדם יותר השנה לחברת MiTAC וכעת להפסקת פיתוח מחשבי ה-NUC שהתחרו מול פתרונות דומים מיצרני מחשבים אחרים.

מחשב NUC 13 Pro Desk Edition (מקור אינטל)
מחשב NUC 13 Pro Desk Edition (מקור אינטל)

דובר רשמי של אינטל מסר לאתר HardwareLuxx הגרמני כי (בתרגום חופשי לעברית):

החלטנו להפסיק את ההשקעה הישירה בעסקי ה-Next Unit of Compute ולשנות את האסטרטגיה שלנו על מנת לאפשר לשותפי האקוסיסטם שלנו להמשיך בחדשנות ובצמיחה של ה-NUC. החלטה זו לא תשפיע על שאר העסקים של קבוצת מחשוב לקוחות CCG (ר”ת Client Computing Group) או מחשוב רשת וקצה NEX (ר”ת Network and Edge Computing) של אינטל. יתר על כן, אנו עובדים עם השותפים והלקוחות שלנו כדי להבטיח מעבר חלק ומימוש של כל ההתחייבויות הנוכחיות שלנו.

בזמן שאינטל תיסוג מעסקי ה-NUC, אין זה אומר שמחשבי ה-NUC הזעירים הולכים להיעלם בזמן הקרוב, כאשר סביר להניח שיצרני מחשבים אחרים יגדילו את הנוכחות שלהם בשוק לאור הפסקת הפעילות של אינטל בתחום.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים