גאדג’טי מסקר: Defunc TRUE AUDIO – אוזניות TWS סבירות ולא הרבה מעבר

אוזניות DeFunc TRUE AUDIO (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי) אוזניות DeFunc TRUE AUDIO (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מותג האודיו השבדי DeFunc השיק לאחרונה בארץ ליין אוזניות TWS חדש, הכולל את דגם ה-TRUE AUDIO אותו קיבלנו לסקירה.

אוזניות ה-TWS האלחוטיות אולי מגיעות ללא סינון רעשים אקטיבי (ANC), אך מבטיחות איכות שמע גבוהה עם דרייברי 13 מ”מ לצד זמן סוללה של עד 30 שעות. האם האוזניות מקיימות את ההבטחה שלהן? לקחנו אותן לבדיקה.

מבט מקרוב – Defunc TRUE AUDIO

אוזניות ה-TRUE AUDIO שקיבלנו לסקירה הגיעו בצבע שחור, כאשר קיימות מספר אפשרויות צבע נוספות לדגם.

החלק הראשון בו נתקלים הוא מארז הנשיאה והטעינה של ה-TRUE AUDIO, המגיע בצבע שחור בגימור נעים למגע עם לוגו החברה בחלקו העליון ו-4 נוריות לד המייצגות את מצב הסוללה של המארז, לצד חיבור USB-C לטעינת המארז.

אוזניות DeFunc TRUE AUDIO (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)
אוזניות DeFunc TRUE AUDIO (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

המארז עצמו לא קטן במיוחד, אך זה פקטור שנובע בעיקר ממבנה האוזניות עצמן, כאשר במקום המבנה העגול והקומפקטי יותר הן מגיעות בעיצוב גדול יותר המזכיר את ה-AirPods של אפל עם הרגלית הארוכה.

האוזניות מגיעות עם דרייברי 13 מ”מ ומתאם סיליקון מובנה אותו ניתן להחליף באחד מחמשת זוגות המתאמים הנוספים המגיעים באריזה להתאמה טובה יותר לאוזני המשתמש.

על הרגלית עצמה ניתן למצוא את לוגו החברה, כשלצידו יש סימן ‘+’ המשמש כרשת עם נורית לד כחולה/אדומה לציון פעילות ונקודה קטנה ובולטת בחלק העליון של האוזניות, המציין את מיקום משטח המגע המשמש לתפעול שלהן.

פתיחת המארז ושליפת האוזניות ממנו נוחה למדי, אך ניתן להגיד כי התחושה של המארז ביד ו”קליק” הסגירה שלו פחות מספקים בהשוואה לאוזניות TWS אחרות שיצא לי להתנסות בהן.

אוזניות DeFunc TRUE AUDIO (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)
אוזניות DeFunc TRUE AUDIO (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אפליקציית ה-Defunc TWS

בזמן שתמיד ניתן להשתמש באוזניות בלוטות’ בצורה פשוטה עם חיבור בסיסי בלבד לטלפון, כיום חלק חשוב לא פחות מהאוזניות עצמן היא האפליקציה היעודית שלהן.

במקרה שלנו מדבור על אפליקציית ה-Defunc TWS (אנדרואיד/iOS) בה ניתן להשתמש באמצעות חשבון יעודי אך גם בלעדיו, כאשר לאחר ההפעלה והחיבור הראשוני של האוזניות, השימוש בסיסי ופשוט למדי.

במסך האפליקציה הראשי ניתן לראות את מצב הסוללה של האוזניות, אך לא את זה של מארז הטעינה והנשיאה עצמו, עם 4 אפשרויות שונות:

 • התאמת כפתורים (Custom Keys) – התאמה של הפעולות אותן ניתן לבצע עם לחיצה בודדת, כפולה או משולשת באוזניה הימנית או השמאלית, כמו הגברה והנמכה של השמע, מעבר לשיר הבא ועוד.
 • אקוולייזר (EQ) – אפשרות להתאים את השמע באופן ידני או באמצעות בחירה באחד ממספר מצבים מוגדרים מראש (על כך עוד נדבר בהמשך).
 • מיקום (Find it) – ניסיון מעניין לאפשר למשתמשים לאתר את האוזניות במידה ומאבדים אותן. העמוד מציג מפה עם מיקום האוזניות הנוכחי ואפשרות להפעיל צליל חזק שיסייע לאתר אותן.
 • הגדרות – הגדרות האפליקציה עצמה.

אפליקציית ה-Defunc TWS בסיסית ונוחה למדי לשימוש, אך היא לא בדיוק מושלמת ויש בה מספר באגים שלדעתי יפתרו בהמשך.

האפליקציה מפעילה פעילות ברקע באופן קבוע במכשיר הסלולרי, ככל הנראה למטרת פיצ’ר המיקום. וכפי שאפשר לראות בתמונת המסך הראשי, האפליקציה גם לא תמיד יודעת שהאוזניות מחוברות אליה.

יש לציין גם את העובדה כי בעוד שפיצ’ר המיקום נשמע מעניין ממבט ראשון, האוזניות אינן משתמשות ברשת איתור יעודית כמו Find My של אפל, אלא רק מציינות את המיקום הנוכחי בזמן החיבור למכשיר הסלולרי.

בנוסף, ומאחר שלא קיים רמקול יעודי מובנה במארז, האוזניות יכולות להשמיע רעש חלש למדי שאולי יוכל לעזור למצוא אותן בטווח המיידי במידה והן מחוץ למארז, אך לא יותר מכך.

חווית השימוש שלי ב-Defunc TRUE AUDIO

אני חייב להתחיל ולציין כי בשלב הראשון בו השתמשתי באוזניות ה-TRUE AUDIO חשבתי שקיבלתי יחידה תקולה לסקירה, עם זאת הסתבר כי הבעיה שהתבטאה באיכות שמע ירודה למדי, שנבעה פשוט מהגדרת ברירת המחדל של האקוולייזר באפליקציית ה-Defunc TWS על “פופולרי”, דבר שנפתר עם החלפה למצב שמע אחר.

לאחר שינוי הגדרות האקוולקייזר האוזניות מציעות איכות שמע גבוהה באופן יחסי לתג המחיר שלהן, עם דגש גדול יותר על העוצמה ובאס, דבר שמשתמשים יאהבו יותר או פחות בהתאם להעדפה האישית שלהם.

בזמן שהן מגיעות עם חיבור Bluetooth 5.3 עדכני, הן תומכות באופן מצער רק בקודקי ה-AAC ו-SBC ולא ב-aptX או LDAC, דבר שהיה יכול לשפר את האיכות כאשר מאזינים למוזיקה, אך מאפשר להן עדיין לספק איכות שמע טובה בזמן האזנה למוזיקה וגם בזמן שיחות טלפון.

למרות שמארז הנשיאה שלהן גדול למדי, הוא עדיין נוח לנשיאה בכיס, כאשר האוזניות עצמן נוחות במיוחד לשימוש לאחר התאמה של אחד ממתאמי הסיליקון הנוספים לאוזן המשתמש.

הן יושבות בצורה טובה למדי באוזן, אך ללא תמיכה נוספת כפי שיש באוזניות TWS עם “סנפיר” סיליקון נוסף, כך שהן יכולות ליפול בזמן פעילות או תנועה מהירה של הראש.

השליטה באוזניות עצמן נוחה למדי, כאשר על האזור שרגיש למגע יש נקודה שמקלה למצוא את המיקום הנכון ללחיצה, מה שלא מונע טעות בזיהוי הלחיצות מדי פעם.

לבסוף, בזמן שהאוזניות מבטיחות עד 5 שעות שימוש בטעינה בודדת ועד 30 שעות שימוש עם מארז הטעינה, שתומך בטעינה מהירה לא ידועה (החברה פשוט לא ציינה את הפרט הזה), בפועל מגיעים לכ~4 שעות שימוש בממוצע במקרה האישי שלי, מה שמתורגם לכ~24 שעות שימוש עם המארז. סביר למדי, אך לא מעולה.

השורה התחתונה – מה חשבנו על Defunc TRUE AUDIO

בזמן שטרנד אוזניות ה-TWS האלחוטיות עם סינון רעשים ANC גדול למדי, ניתן עדיין למצוא דגמים דוגמת ה-TRUE AUDIO, שמגיעים ללא סינון רעשים מיוחד בתג מחיר של כ~300 ש”ח, מחיר שאינו זול במיוחד, אך גם לא גבוה בהשוואה לאוזניות TWS אחרות הקיימות בשוק.

לאחר השינוי בהגדרת השמע שלהן, אוזניות ה-TRUE AUDIO הצליחו לספק איכות שמע טובה למדי יחסית למחיר, כאשר יש לזכור שחווית ההאזנה משתנה מאדם לאדם ותמיד ניתן להשתמש בשמע באיכות גבוהה יותר עם אוזניות יקרות וטובות בהרבה, שאולי יספקו שמע משופר, אך זה לא בהכרח הופך אוזניות פשוטות יותר לכאלו בעלות איכות שמע רעה.

יש לציין גם כי פיצ’ר המיקום של האוזניות אולי חביב למדי, אך הייתי מעדיף למצוא תמיכה ברשת איתור חפצים סטנדרטית יותר כמו Find My של אפל או אפילו Tile האמריקאית, מה שהופך את הפיצ’ר לגימיק פחות שימושי בסופו של דבר.

לסיכומו של דבר, אוזניות ה-TRUE AUDIO מצליחות לספק חווית שמע טובה למדי, כך שאם יש לכם תקציב של כ~300 ש”ח ואין לכם צורך בסינון רעשים אקטיבי, אוזניות ה-TRUE AUDIO מציעות פתרון שמע טוב וחזק למדי בזכות דרייברי ה-13 מ”מ שלהן.

אוזניות ה-Defunc TRUE AUDIO זמינות למכירה בארץ במחיר של 299 ש”ח.

מה אהבנו?

 • דרייברי 13 מ”מ עם איכות שמע טובה וחזקה.
 • נוחות לשימוש עם מגוון מתאמים.
 • חיי סוללה סבירים.
 • קישורית Bluetooth 5.3.
 • עמידות לזיעה IPX4.
 • מחיר (לא יקרות במיוחד).

ומה לא?

 • תמיכה בקודקי AAC/SBC בלבד.
 • ללא סינון רעשים ANC.
 • הגדרת ברירת המחדל באקוולייזר.
 • פיצ’ר איתור מיקום לא שימושי במיוחד.
 • מחיר (לא זולות במיוחד).

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים