הכירו את SynthID – טכנולוגיית “סימן מים” חדשה לעידן ה-Gen AI

SynthID – סימן מים למחוללי תמונות (מקור Deepmind)

חברת DeepMind הציגה את טכנולוגיית ה-SynthID (“זיהוי סינטטי”) כחלק משיתוף פעולה עם Google Cloud. מדובר בטכנולוגיית סימן מים, המאפשרת לזהות אם תמונות נוצרו על ידי מחולל תמונות על ידי הטמעת “חותמת דיגיטלית” בפיקסלים של התמונה עצמה, טכנולוגיה הנמצאת בבדיקות בטא עם מחולל התמונות Imagen של גוגל.

הבינה המלאכותית, ובמיוחד מחוללי תמונות דוגמת Midjourney V5, השתדרגו באופן דרסטי בתקופה האחרונה, כאשר מחוללי תמונות מצליחים לייצר תמונות ברמה פוטוריאליסטית יותר ויותר.

עדיין ניתן למצוא שגיאות ונקודות שעוזרות לשים לב כי מדובר בתוכן שמיוצר על ידי בינה מלאכותית, אך לא רחוק היום בו כבר לא נוכל להבדיל בין מה שיצרה הבינה המלאכותית ובין מה שיצרו אנשים בעצמם.

טכנולוגיית ה-SynthID החדשה נועדה לתת את הפתרון לזיהוי תמונות שנוצרו על ידי בינה מלאכותית על ידי יצירת “סימן מים” דיגיטלי, המוטמע בתוך הפיקסלים של התמונה עצמה מבלי שיהיה אפשר לזהות אותו בעזרת העין בלבד, זאת בניגוד לסימני מים שנמצאים בשימוש סטנדרטי כיום לסימון תמונות. לפי החברה, הסימן הדיגיטלי של SynthID יוכל “לשרוד” גם עריכה של התמונה.

השוואת תמונות עם סימון ה-SynthID ובלי (מקור Deepmind)
השוואת תמונות עם סימון ה-SynthID ובלי (מקור Deepmind)

טכנולוגיית ה-SynthID החדשה נמצאת בשלב בטא מוקדם וזמינה לחלק מלקוחות Vertex AI, פלטפורמת ה-AI של גוגל, המשתמשים במחולל התמונות Imagen של גוגל.

לצד האפשרות להוספת סימן מים דיגיטלי, הטכנולוגיה תוכל לבדוק תמונות ולזהות האם תמונה נוצרה על ידי מחולל ה-Imagen, לא נוצרה על ידי Imagen או שיש חוסר ודאות לגבי התוצאה.

בשלב זה עדיין מוקדם מידי לומר האם התעשייה תאמץ את טכנולוגיית ה-SynthID החדשה של גוגל או תמצא פתרון חלופי לזיהוי תמונות שנוצרו על ידי בינה מלאכותית.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים