אפל מציגה את משפחת מעבדי ה-Apple M3 בייצור 3nm

משפחת שבבי ה-Apple M3 (מקור אפל) משפחת שבבי ה-Apple M3 (מקור אפל)

חברת אפל (Apple) הכריזה במהלך אירוע ה-Scary Fast המקוון שנערך הלילה (ג’ 31.10) על משפחת שבבי ה-Apple M3 החדשה שלה, המגיעה בייצור 3nm מתקדם עם שיפור ביצועי של על פי 1.8 בהשוואה לדור הקודם, כאשר היא משיקה הפעם לראשונה את שלושת דגמי המעבדים בסדרה, הם ה-M3, M3 Pro ו-M3 Max, בו זמנית.

הכירו את משפחת ה-Apple M3

משפחת שבבי ה-Apple M3 החדשה מחליפה את דגמי ה-M2 הקודמים של אפל, כאשר לפי החברה הדור החדש מציע אוסף שיפורים נרחב עם המעבר לייצור 3nm, הכולל שיפור ביצועים בליבת המעבד החדשה של עד 15% בליבות החזקות ועד 30% בליבות היעילות בהשוואה לדור הקודם.

סדרת השבבים החדשה כוללת את הדור הבא של הליבה הגרפית, המציגה שיפור ממוצע של עד פי 1.8 בביצועי הרנדור בהשוואה למשפחת ה-M2, כאשר אפל הוסיפה לראשונה את טכנולוגיית ה-Dynamic Caching (“קאש דינמי”), שנועדה לניצול טוב יותר של זיכרון השבב ואת טכנולוגיות ה-Ray Tracing ו-Mesh Shading.

משפחת שבבי ה-Apple M3 (מקור אפל)
משפחת שבבי ה-Apple M3 (מקור אפל)

החברה שיפרה גם את מעבד ה-Neural Engine המיועד לחישובי בינה מלאכותית. הוא מציג שיפור של 15% לעומת הדור הקודם, כאשר ה-Media Engine, “מנוע המדיה” של אפל, מקבל תמיכה בפענוח וידאו בקידוד AV1 העדכני, זאת בנוסף ל-H.264, HEVC ו-ProRes.

בדומה לדור הקודם, גם הפעם ה-M3 Max כולל צמד מנועי ProRes נוספים בהשוואה לדגם ה-M3 Pro לקבלת ביצועי קידוד וידאו משופרים.

משפחת שבבי ה-Apple M3 (מקור אפל)
משפחת שבבי ה-Apple M3 (מקור אפל)

סוגי המעבדים

שלושת שבבי ה-Apple M3 החדשים כוללים את הדגמים הבאים:

  • Apple M3 – מגיע עם עד 8 ליבות מעבד (4 חזקות + 4 יעילות), 10 ליבות גרפיות ו-24GB זיכרון, המציג שיפור של עד 18% בביצועי המעבד ועד 20% בביצועים  הגרפיים לעומת הדור הקדם.
  • Apple M3 Pro – מגיע עם עד 12 ליבות מעבד (6 חזקות + 6 יעילות), 18 ליבות גרפיות ו-36GB זיכרון, המציג שיפור של 20% בביצועי המעבד לעומת ה-M1 Pro (ולא M2 Pro) ועד 10% יותר בביצועים הגרפיים לעומת ה-M2 Pro.
  • Apple M3 Max –המגיע עם עד 16 ליבות מעבד (12 חזקות + 4 יעילות), 40 ליבות גרפיות ו-128GB זיכרון, המציג שיפור של 50% בביצועי המעבד ועד 20% יותר בביצועים הגרפיים לעומת הדור הקודם.

את סדרת שבבי ה-Apple M3 החדשה של אפל יהיה ניתן למצוא במחשבי ה-MacBook Pro וה-iMac החדשים של החברה שהוכרזו לצידם.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים