מכירות הטלפונים של סמסונג בירידה גם ברבעון השלישי

חנות סמסונג בניו-יורק צילום: רונן מנדזיצקי

סמסונג חשפה את תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון השלישי של השנה ומעידה על ירידה כללית של 12% בהכנסות משנה לשנה, כאשר בתוך כך מציגה החברה ירידה שנתית של 5% בהכנסות של חטיבת המובייל.

צמיחה בשוק הטלפונים? בסמסונג מחכים לשנה הבאה

בעוד שההכנסות של סמסונג ממכירות טלפונים ממשיכות להציג ירידה משנה לשנה, בחברה מדגימים את היכולת בשיפור הרווחיות או לכל הפחות בצמצום הפגיעה ברווחיות. אם ברבעון הקודם רשמה חטיבת המובייל ירידה של 13% בהכנסות ועליה של 16% ברווח התפעולי, בסיכום הרבעון השלישי מצמצמת החברה את הירידה בהכנסות ל-7% משנה לשנה ורושמת ירידה קלה של 1.8% ברווח התפעולי.

סך הכנסותיה של חטיבת המובייל ברבעון השלישי הוא 29.25 טריליון וון קוריאני (כ-21.53 מיליארד דולר), כאשר בצד הרווח התפעולי רשמה החטיבה נתון של 3.3 טריליון וון (כ-2.43 מיליארד דולר) מול רווח של 3.24 טריליון וון שנה קודם לכן.

בסמסונג מציינים כי מכירות יציבות של דגמי ה-Galaxy S23 תרמו למכירות גם ברבעון השלישי של השנה (נזכיר כי הדגמים הושקו במהלך הרבעון הראשון) והובילו גם לעליה במחיר המכירה הממוצע (ASP), אך לא הצלחנו למצוא פרסום רשמי של נתון זה בדוחותיה וגם לא בשיחת הועידה.

Galaxy S23 Ultra (צילום: רונן מנדזיצקי)
Galaxy S23 Ultra (צילום: רונן מנדזיצקי)

סמסונג אינה מפרסמת נתוני מכירות כמותיים לטלפונים, כך שאנו נשענים על פרסומי חברות המחקר השונות. על פי נתוני IDC לרבעון השלישי של 2023 הציגה סמסונג ירידה של 8.4% במשלוחי הטלפונים משנה לשנה וסיכמה את הרבעון עם נתון של 59.5 מיליון יחידות, כשהיא תופסת את המקום הראשון בטבלה עם נתח שוק של 19.7%.

נתוני IDC:

שם חברהמשלוחים (במיליוני יחידות)שינוי משנה קודמת
סמסונג59.58.4%-
אפל53.62.5%+
שיאומי41.52.4%+
OPPO276.5%-
*Transsion2635%+
אחר95.12.1%-
סה"כ302.80.1%-

*חברת Transsion הפחות מוכרת בישראל היא זו המייצרת את מכשירי TECNO, Infinix ו-itel.

עבור שנת 2024 מציינת החברה כי היא מצפה לראות גידול דו-ספרתי (באחוזים) במכירות מכשירי דגל (כמו אלו בסדרות הגלקסי S ודגמי הגלקסי Z המתקפלים) ולהציג צמיחה עדיפה מזו של יתר השוק.

ירידה חדה בחטיבת הזכרונות

ההכנסות הכלליות של סמסונג ברבעון השלישי ירדו, כאמור, ב-12% משנה לשנה והסתכמו ב-67.4 טריליון וון (כ-49.62 מיליארד דולר), כאשר התרומה הגדולה ביותר לירידה הגיעה מחטיבת שבבי הזיכרון, זו ראתה צניחה של 31% משנה לשנה.

סך הכנסותיה של סמסונג מחטיבת הזכרונות עומד על 10.53 טריליון וון (כ-7.75 מיליארד דולר) בסיכום הרבעון השלישי. בחברה מתייחסים פחות לירידה השנתית ויותר לשינוי מנתוני הרבעון השני של השנה הנוכחית, כאן נמצאה דווקא עליה של 17% בהכנסות, שנובעת לדבריה מקצב אימוץ גבוה יותר בתחומי המובייל והמחשוב (PC).

לדוחות המלאים


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים