אפל רושמת עליה במכירות האייפון ומתייחסת ל-AI הגנרטיבי

iPhone 15 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי) iPhone 15 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי)

אפל פירסמה את תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון השלישי של השנה (רביעי פיסקלי) וחשפה עליה במכירות האייפון משנה לשנה וגם התייחסות לעבודתה בתחום הבינה המלאכותית הגנרטיבית, אך לצד זאת אנו עדים לצניחה חדה במכירות מחשבי המק וירידה גם בקטגוריות האייפד והמוצרים הלבישים, מוצרי הבית החכם והאביזרים.

את הרבעון השלישי מסכמת אפל עם מכירות של כ-43.8 מיליארד דולר בחטיבת האייפון, זו רושמת עליה שנתית של כ-2.76%. אפל אמנם לא מפרסמת נתונים אודות מכירות כמותיות, אך בהשוואה לנתון אותו פירסמה IDC, ניתן לראות תאימות לנתון הכספי, כאשר לפי חברת המחקר רשמה אפל צמיחה שנתית של 2.5% ושלחה כ-53.6 מיליון יחידות.

היום אפל שמחה לדווח על שיא בהכנסות ברבעון ספטמבר עבור האייפון”, ציין המנכ”ל טים קוק עם הצגת הדוחות, והוסיף לכך כי החברה רשמה גם “שיא של כל הזמנים בהכנסות מחטיבת השירותים“. בדוחותיה הציגה אפל עליה שנתית של כ-16.3% במכירות של חטיבת השירותים, אלו הסתכמו בכ-22.3 מיליארד דולר.

אפל מוכרת פחות מחשבים

החטיבה שספגה את הירידה החדה ביותר עם סיום הרבעון השלישי של השנה היא חטיבת המק, זו מסכמת את הרבעון עם הכנסות בגובה של כ-7.6 מיליארד דולר, המשקפות ירידה שנתית של כ-34%.

בשיחת הועידה שהתקיימה לאחר פרסום התוצאות הכספיות ציין תנאי שוק קשים והפרעות שנגרמו בשרשרת האספקה כגורמים עיקריים לירידה. נציין כי במבט על נתוני המשלוחים של מחשבים במהלך הרבעון השלישי (על פי חברת המחקר IDC), הייתה ירידה כללית של כ-7.5%, כאשר החברה היחידה בין המובילות בטבלה שהציגה עליה היא חברת HP.

חטיבת האייפד הציגה ירידה של כ-10% משנה לשנה וסיכמה את הרבעון עם הכנסות בגובה של כ-6.4 מיליארד דולר וחטיבת המוצרים הלבישים, מוצרי הבית החכם והאביזרים רשמה ירידה קלה של 3.4% וסיכמה את הרבעון עם הכנסות בגובה של כ-9.3 מיליארד דולר.

בשורה התחתונה סיכמה אפל את הרבעון עם הכנסות בגובה של כ-89.5 מיליארד דולר, ירידה של כ-0.7% משנה לשנה. במסחר המאוחר שלאחר פרסום הדוחות רשמה מניית החברה ירידה של כ-3.3%, זאת לאחר עליה של כ-2% במהלך המסחר אתמול.

בינה מלאכותית גנרטיבית באפל

באחת מהשאלות שנשאל קוק בשיחת הועידה לגבי עבודתה של אפל על תחום ה-AI, בדגש על הבינה המלאכותית הגנרטיבית (דוגמת ChatGPT), ציין המנכ”ל:

אנו משקיעים בכך לא מעט. אנחנו הולכים לעשות זאת באופן אחראי, וזה יהיה… אתם תראו התפתחות במוצרים בחלוף הזמן, כשהטכנולוגיות הללו יהיו בליבם.

לדוחות המלאים (PDF)


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים