הכירו את Ubuntu TV – טלוויזיה לבני אדם

לפני שבע שנים הציגה קנוניקל את אובונטו, מערכת הפעלה חינמית מבוססת לינוקס למחשבים אישיים. אובונטו, שהסיסמה שלה הייתה "לינוקס לבני אדם", שמה לעצמה למטרה להפוך את לינוקס למערכת הפעלה ידידותית יותר למשתמש והפכה במהרה לאחת מהפצות הלינוקס הפופולריות ביותר. כעת מציגה קנוניקל קונספט חדש – Ubuntu TV, טלוויזיה לבני אדם.

Ubuntu TV היא למעשה נגזרת של אובונטו שהותאמה במיוחד לשימוש על בטלוויזיות. ואכן ממשק המשתמש של אובונטו – Unity – הותאם למסך הגדול ונראה טוב מתמיד. אובונטו אף ציידה את מערכת ההפעלה במגוון אפליקציות מתאימות: מרכז מדיה – מערכת לרכישת סרטים; תוכניות ומוסיקה; אפשרויות להקלטת תוכניות וכמובן אפליקציית יוטיוב. אפליקציות נוספות יהיו זמינות להורדה ממרכז האפליקציות של אובונטו, חנות אפליקציות שמשמשת בשנים האחרונות את משתמשיה של מערכת ההפעלה.

Ubuntu TV, כמו אובונטו לפניה, תהיה מערכת הפעלה חינמית כך שהיצרניות יוכלו להתקין אותה על הטלוויזיות אותן הן מייצרות ללא תשלום, מה שיכול למשוך רבות מהן לבחור בה. באובונטו מבטיחים שנזכה לראות טלוויזיות שמריצות את מערכת ההפעלה שלהם עד סוף השנה. אין ספק שאובונטו מביאה משהו חדש ומרענן לשוק הטלוויזיות החכמות, אך עדיין לא ברור האם היא תצליח להחזיק מעמד בקרב הענקים בין גוגל ואפל שמשקיעות מאמצים רבים בתחום הטלוויזיות החכמות.

עד כה ראינו ב-CES 2012 טלווזיות חכמות ו"קופסאות" נפרדות בעיקר עם Google TV ובגוגל טוענים כי זו הולכת להיות השנה שלה בתחום. חנות האפליקציות – אנדרואיד מארקט והפלטפורמה המפותחת יקשו מאוד על Ubuntu TV לחדור לשוק.

רוצה לראות את כל מה שחדש מתערוכת CES 2012 בלאס וגס? לחץ כאן!

(תמונה: The Verge)

השוואת מפרטים