הסוף לבעיות הקליטה הסלולרית? פרטנר משיקה פתרון FemtoCell לשוק הביתי

שלט פרטנר צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

פרטנר (Partner) הכריזה על השקת ה-Partner Cellular Booster Box, פתרון ראשון המיועד למגזר הפרטי שמטרתו לפתור בעיות של קשיי קליטה סלולרית בבית על ידי שימוש בטכנולוגיית הפמטוסל (FemtoCell), המייצרת רשת סלולרית דור 4 ביתית שנועדה לכסות שטח של כ~120 מ”ר המקבילים לדירה בעלת 5 חדרים.

למרות שהכיסוי של הרשתות הסלולריות בארץ נחשב לגבוה יחסית, ובמיוחד באזורים עירוניים, עדיין קיימים לא מעט מקרים בהם ישנן בעיות קליטה סלולרית או חוסר קליטה מוחלט כתוצאה הפרעות שונות או פשוט “חורים” בפריסת האנטנות הסלולריות של חברות התקשורת.

את הבעיה הזו אמורים לפתור פתרונות המבוססים על טכנולוגיית ה-FemtoCell, הכוללים חיבור לאינטרנט הביתי ומודם המייצר רשת סלולרית זעירה אליה מכשירים סלולריים יכולים להתחבר באופן טבעי, זאת בהשוואה לפתרונות אחרים שנועדו לפתור בעיות קליטה דוגמת VoWiFi (ר”ת Voice Over Wi-Fi), טכנולוגיה המאפשרת לבצע שיחות על גבי רשת ה-WiFi הביתית.

במקרה של פרטנר, ה-Partner Cellular Booster Box מתבסס על פלטפורמה של חברת קוואלקום, המייצרת רשת דור 4 ביתית שנועדה לכסות שטח של כ~120 מ”ר עם תמיכה בעד 16 מכשירים סלולריים שיוכלו ליהנות מקצב הורדת נתונים של עד 115Mbps ומהירות העלאה של עד 35Mbps.

ה-Partner Cellular Booster Box (מקור יח
ה-Partner Cellular Booster Box (מקור יח”צ פרטנר)

סמנכ”ל הנדסה בפרטנר, יגאל גלעדי, מסר:

פרטנר מיישמת הלכה למעשה את אחד ממיקודי החברה, להוביל חדשנות טכנולוגית בישראל, בכל תחומי העשייה שלה. אנו משיקים היום מוצר שרבים מחכים לו, בטח בימים אלה, וצפוי לספק פתרון משלים לחוויית כיסוי סלולרי מלא, גם באזורים עם תנאים פחות אופטימליים.

את ה-Partner Cellular Booster Box יהיה ניתן לרכוש דרך מוקד השירות הטלפוני של החברה ובחנויות פרטנר ברחבי הארץ במחיר של 1,199 ש”ח.

יש לציין כי טכנולוגיית ה-Femtocell אינה חדשה בארץ. הטכנולוגיה זמינה כבר תקופה ארוכה במגזר העסקי ומגיעה למעשה רק עכשיו למגזר הפרטי, כאשר בזמן כתיבת הכתבה חיפוש מהיר בגוגל הניב כתבה ישנה באתר דה מרקר על כניסת הטכנולוגיה לשימוש פרטנר עוד ביוני 2011 עם צפי התקנה במגזר הביתי “בעוד כמה חודשים”.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים