הוכרז: xMEMS Cypress – דרייבר אולטראסוני ראשון לאוזניות TWS

דרייבר ה-Cypress (מקור xMEMS) דרייבר ה-Cypress (מקור xMEMS)

יצרנית פתרונות השמע xMEMS Labs הכריזה על Cypress, דרייבר MEMS “מצב מוצק” (solid-state) חדש המיועד במיוחד בעבור אוזניות TWS אלחוטיות באמת עם סינון רעשים (ANC), ומשתמש בטכנולוגיה אולטראסונית על מנת לייצר שמע בעוצמה של מעל 140 דציבל.

בין אם אתם מאזינים למוזיקה ברמקולים או באמצעות אוזניות TWS זעירות, בתוך כל אחד מהם ניתן למצוא דרייברי אודיו, הרכיב המייצר את השמע בפועל. הטכנולוגיה הבסיסית שעומדת מאחורי פעולת הדרייברים הנפוצים כיום לא השתנתה יותר מדי וכוללת דיאפרגמה שנעה על מנת ליצור את השמע.

כאן מגיע השינוי הגדול של Cypress, דרייבר הטווח המלא המוצק החדש של xMEMS, כאשר במקום דיאפרגמה אותה ניתן למצוא בדרייבר רגיל, הדרייבר החדש משתמש באפנון משרעת אולטראסוני (ultrasonic amplitude modulation) על מנת לייצר שמע באמצעות פולסים אולטראסוניים ללא צורך בחלקים נעים, תוך כדי שהוא מציע שמע חזק יותר פי 40 בטווח התדרים הנמוך.

דרייבר ה-Cypress (מקור xMEMS)
דרייבר ה-Cypress (מקור xMEMS)

דרייבר ה-Cypress מגיע בגודל של 6.3×6.5×1.65 מ”מ ומיועד לשימוש במיוחד בעבור אוזניות TWS עם סינון רעשים מובנה בזכות עוצמת התדרים הנמוכים אותם הוא מייצר.

לפי החברה, הדרייבר מייצר באס המקביל לדרייבר 10~12 מ”מ סטנדרטי עם לחץ קול (SPL) גדול יותר מ-140 דציבל בתדר נמוך של עד 20Hz.

חברת xMEMS תציג את דרייבר ה-Cypress בתערוכת האלקטרוניקה CES 2024 שתתקיים בחודש ינואר הקרוב בארה”ב, כאשר היא צופה מעבר לייצור המוני של הדרייבר החדש בשלב מאוחר ב-2024.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים