דוחות רבעון 3: פלאפון רושמת עליה במנויים לחבילות 5G

לוגו פלאפון צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

חברת בזק פירסמה את דוחותיה הכספיים לסיכום הרבעון השלישי של השנה, בהם היא מציינת כי היא אינה מזהה השפעה משמעותית של המלחמה על פעילותה, תוך שהיא מציינת ירידה בפעילות הנדידה (מאחר שאנשים נוסעים פחות לחו”ל) ובמכירות המכשירים, זאת לצד האטה בקצב הפריסה והמכירות של האינטרנט מבוסס הסיבים.

בכל הנוגע לשוק הסיבים, מציינת בזק כי הגיעה לפריסה של כ-2 מיליון משקי בית, זאת מול נתון של כ-1.9 מיליון עליו דיווחה בתום הרבעון השני של השנה.

את הרבעון השלישי מסכמת בזק עם כ-532 אלף מנויים לסיבים, המעידה על צמיחה של כ-25% בהשוואה לנתוני הרבעון השני של השנה. מדובר בנתון הכולל את המנויים הקמעונאים ואת מנויי האינטרנט במסגרת השוק הסיטונאי (תשתית בזק, מנוי בפועל דרך חברות אחרות).

פלאפון

הכנסותיה של ספקית הסלולר פלאפון ירדו בכ-3.8% משנה לשנה והסתכמו ב-585 מיליון ש”ח ברבעון השלישי (נתון זהה לרבעון השני), כאשר הרווח התפעולי ירדה בכמיליון ש”ח בלבד בהשוואה לנתוני 2022. בחברה מסבירים כי עיקר הירידה נובעת מצמצום בכמות המכשירים שנמכרו.

מספר המנויים גם הוא ירד אל מול נתוני השנה הקודמת, כאשר את הירידה ניתן לייחס למנויי הפריפייד (431 אלף מול 538 אלף ברבעון המקביל), בעוד שמספר מנויי הפוסט פייד דווקא עלה בכ-50 אלף. סך המנויים בסוף הרבעון שהסתיים ב-30 בספטמבר עמד על 2.618 מיליון (מול 2.675 מיליון ברבעון המקביל אשתקד).

בפלאפון מציינים גם את העליה במספר המנויים לחבילות דור 5 יעודיות, עם נתון של 961 אלף מנויים מול 898 אלף ברבעון השני, 834 אלף ברבעון הראשון ו-738 אלף ברבעון המקביל ב-2022.

ההכנסה החודשית הממוצעת ממנוי סלולר (ARPU) עמדה על 57 ש”ח בתום הרבעון השלישי, ירידה קלה מול 58 ש”ח ברבעון השני ונתון דומה ברבעון המקביל.

yes

הכנסותיה של חברת צמחו בכ-4.1% משנה לשנה והסתמכו ב-328 מיליון ש”ח ברבעון השלישי של 2023, והרווח התפעולי עמד על 35 מיליון מול 0 ש”ח ברבעון המקביל ב-2022.

מספר המנויים ירד במעט אל מול הרבעון השני של השנה והסתכם ב-576 אלף (מול 579 אלף ברבעון השני), אך מדובר בעליה שנתית קטנה מול נתון של 575 אלף מנויים ברבעון המקביל אשתקד.

מתוך סך המנויים רשמה yes סך של 377 אלף מנויים לשירות מבוסס האינטרנט (IP) yes פלוס, זאת מול 364 אלף ברבעון השני ו-307 אלף ברבעון המקביל, כאשר סך מנויי סטינג TV עמד על  116 אלף (מול 11 אלף ברבעון השני ו-101 אלף ברבעון המקביל).

ההכנסה החודשית הממוצעת  ממנוי טלוויזיה (ARPU) עמדה על 182 ש”ח ברבעון השני, זאת מול 185 ש”ח ברבעון השני ו-182 ברבעון המקביל.

לדוחות המלאים (מאי”ה)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים