יוטיוב תאפשר לכם ליצור קטעי מוזיקה בקולות של זמרים מפורסמים

תמונה: Google

יוטיוב (YouTube) מספקת הצצה לכלי בינה מלאכותיים חדשים שנוצרו בשיתוף פעולה עם Google DeepMind, הם ה-Dream Track, שמאפשר ליצור קטעי מוזיקה קצרים בקולם של אומנים דוגמת סיה בעבור סרטוני ה-Shorts, וה-Music AI Tools, המיועד ליצירת קטעי שמע בצורה פשוטה על ידי זמזום.

בנוסף, יוטיוב תחל לסמן סרטונים בפלטפורמה המכילים תכנים שנערכו או נוצרו על ידי בינה מלאכותית כתכנים “סינתטיים”, כאשר את מלאכת הזיהוי והסימון היא משאירה ליוצרי התוכן.

כלי ה-AI החדשים של יוטיוב

כלי ה-Dream Track החדש של יוטיוב מתבסס על מודל ה-Lyria, מחולל מוזיקה מטקסט של DeepMind, המאפשר ליוצרי תוכן ליצור קטע מוזיקלי קצר של 30 שניות באמצעות תיאור טקסטואלי קצר עם סגנון ואפשרות לבחור בין מספר אומנים ש”יבצעו” את הקטע.

ברשימת האומנים שהסכימו לאפשר ליוטיוב להשתמש בקולם ניתן למצוא את אלק בנג’מין, צ’ארלי פות’, צ’רלי XCX, דמי לובאטו, ג’ון לג’נד, פאפוזה, סיה, T-Pain וטרויה סיון.

פיצ'ר ה-Dream Track (מקור יוטיוב)
פיצ’ר ה-Dream Track (מקור יוטיוב)

כלי נוסף שיוטיוב בוחנת הוא ה-Music AI Tools, סט כלי בינה מלאכותית המאפשרים ליוצרי תוכן ליצור, להתאים ולערוך קטעי מוזיקה מטקסט או אפילו זמזום, דבר שנועד לאפשר ליוצרים לקחת רעיון שיש להם בראש ולבטא אותו בצורה פשוטה ונוחה.

יוטיוב תדרוש ממשתמשים להצהיר כי הסרטון שלהם מכיל תוכן סינתטי

בזמן שיוטיוב מציעה למשתמשים אפשרות ליצירת קטעי מוזיקה באמצעות בינה מלאכותית מצד אחד, החברה גם מעוניינת למנוע מצבים בהם הצופים בסרטונים בפלטפורמה אינם מודעים לכך שהסרטון מכיל תוכן שנוצר או נערך באמצעות כלי בינה מלאכותית “סינתטי”, דבר הנוגד את כללי הקהילה.

החברה תחל לסמן בצורה ברורה סרטונים בעלי תוכן סינתטי, כאשר היא למעשה דורשת ממשתמשים לסמן כי הסרטונים שהם מעלים לפלטפורמה מכילים תוכן כזה, זאת במקום זיהוי אוטומטי, דבר המעביר את האחריות ליוצר הסרטון.

סימון תכנים שעברו שינוי או כוללים תוכן סינטתי (מקור יוטיוב)
סימון תכנים שעברו שינוי או כוללים תוכן סינטתי (מקור יוטיוב)

שינוי המדיניות החדש של יוטיוב יכנס לתוקף במהלך החודשים הקרובים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים