גוגל מציגה את Notes ו-Follow: דרכים חדשות לחפש ברשת

דרכים חדשות לחפש בגוגל (מקור גוגל)

גוגל (Google) הכריזה על פיצ’רים חדשים בתחום החיפוש, Follow (“לעקוב”), המאפשר למשתמשים לקבל עדכונים על חיפושים תכופים ו-Notes (“פתקים”), המאפשר להשאיר ולשתף פתקים על תוצאות חיפוש בין אנשים שונים.

בזמן שרובנו התרגלנו להשתמש במנוע החיפוש של גוגל על מנת למצוא תשובות לנושאים ספציפיים, בסופו של דבר מדובר על תוצאות סטטיות מאתרי אינטרנט שונים ברשת, דבר אותו גוגל רוצה לשנות עם הצגת צמד הפיצ’רים החדש.

Follow – למה לחפש מחדש כל פעם אם אפשר לעקוב אחר הנושא

בעוד שיש חיפושים שרובנו עושים פעם אחת בלבד, בלא מעט מקרים אנשים מחפשים נושאים ספציפיים שוב ושוב, בין אם זה לעקוב אחר עדכונים או פשוט לקבל מידע נוסף, דבר אותו נועד לפתור פיצ’ר המעקב החדש.

לאחר חיפוש של נושא ספציפי בגוגל משתמשים יוכלו לבחור לעקוב אחר אותו הנושא ולקבל עדכונים בעמוד הבית של אפליקציית גוגל, עם אפשרות לעבור בצורה פשוטה לעמודי האינטרנט עם העדכונים החדשים בנושא.

בדוגמה של גוגל, משתמשים שחיפשו מידע על “אימון לחצי מרתון” יכלו לבחור לעקוב אחר החיפוש שהם עשו קודם ולראות חדשות בנושא ריצת חצי מרתון, עם אפשרות לפתיחת תוצאות החיפוש המלאות בלחיצת כפתור.

מעקב אחרי תוצאות חיפוש (מקור גוגל)
מעקב אחרי תוצאות חיפוש (מקור גוגל)

Notes – לשתף טיפים ומידע עם אנשים אחרים

הפיצ’ר השני, ויש לומר המעניין יותר בין השניים, מגיע בדמות Notes (“פתקים”), אפשרות חדשה המגיעה כחלק מה-Search Labs (“מעבדות החיפוש”) הכוללות פיצ’רים ניסיוניים אותם בוחנת גוגל.

עם הפעלת הפיצ’ר משתמשים יוכלו להשאיר פתקים על תוצאות החיפוש שלהם ולחלוק אותם עם משתמשים אחרים.

מדובר בקונספט מעניין במיוחד שנועד לאפשר לאנשים בעלי אינטרס זהה לחלוק ביניהם עצות ומידע על נושא החיפוש שלהם. בדוגמה שהציגה גוגל, חיפוש של “כלל סוגי ציפוי עוגות” יוביל לתוצאות אתרים רגילות עם צמד כפתורים חדש.

משתמשים יוכלו לכתוב פתק חדש או לקרוא פתקים שמשתמשים אחרים השאירו על תוצאת החיפוש הספציפית, כאשר במקרה זה מדובר על פתקים הכוללים המלצות על סוגי ציפוי עוגה שונים.

פיצ'ר הפתקים (מקור גוגל)
פיצ’ר הפתקים (מקור גוגל)

פיצ’ר המעקב החדש יהפוך להיות זמין בעבור תוצאות חיפוש בשפה האנגלית במהלך השבועות הקרובים, כאשר פיצ’ר ה-Notes יהיה זמין כחלק מהניסוי בעבור משתמשים בארה”ב והודו.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים