גוגל עושה לכם סדר ב-Google Photos עם שני פיצ’רים חדשים

Google Photos (מקור גוגל) Google Photos (מקור גוגל)

גוגל (Google) עוזרת לכם לעשות סדרת בגלריית התמונות שלהם עם שני פיצ’רי AI חדשים שהיא מוסיפה ל-Google Photos (“גוגל תמונות”), כאשר מעכשיו האפליקציה תוכל לסדר באופן אוטומטי תמונות דומות כ”ערימת תמונות” בודדת לתצוגה נוחה יותר ואפשרות חיפוש מובנית חדשה לאיתור מסמכים.

סביר להניח שכאשר אתם משתמשים במצלמה במכשיר הסלולרי אתם לא פעם מוצאים את עצמכם מצלמים אותה תמונה מספר רב של פעמים, דבר שמאפשר לכם לבחור בתמונה הטובה ביותר מבין כל אלו שצילמתם, אך גם יוצר לא מעט בלגן בגלריית התמונות.

במיוחד בשביל מקרים כאלה גוגל מציגה את “ערימת התמונות”, פיצ’ר בינה מלאכותית שנועד לקחת תמונות דומות שצולמו בפרק זמן קצר ולסדר אותן כ”ערימה” בודדת עם סימון כמות התמונות הדומות בתוך הערימה, כאשר הבינה המלאכותית תבחר אילו מן התמונות היא הטובה ביותר וזו תוצג כרקע לערימה.

פיצ'ר
פיצ’ר “ערימת תמונות” (מקור גוגל)

צילום מסמכים, קבלות, עמודים מעיתונים או ספרים, תעודות מזהות או אפילו כרטיסי אשראי (לא מומלץ) באמצעות המצלמה הסלולרית הוא דבר נפוץ וגם פתרון פשוט ומהיר לתיעוד, אך לא בהכרח נוח כאשר צריך לחפש צילום ישן כלשהו.

גם לבעיה זו גוגל מציגה פיצ’ר בינה מלאכותית חדש שמסדר באופן אוטומטי תמונות של מסמכים וצילומי מסך שונים בגלריית מסמכים חדשה תחת תפריט החיפוש, עם חלוקה של התמונות בהתאם לתוכן המופיע בהן, עם תיקיות יעודיות לקבלות ועוד.

בנוסף, משתמשים יוכלו לקחת תמונות בגלריה ולהפוך אותן להתראות על מנת שיוצגו בזמן סציפי כתזכורת. בדוגמה של גוגל מוגדר צילום של כרטיס לאירוע כתזכורת לאירוע.

סידור מסמכים אוטומטי (מקור גוגל)
סידור מסמכים אוטומטי (מקור גוגל)

שני הפיצ’רים החדשים יהפכו להיות זמינים בעבור משתמשי Google Photos באופן מדורג במהלך השבועות הקרובים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים