גוגל בוחנת חיפוש מילים במסמכים ותמונות באפליקציית ה-Files

אפליקציית Files של גוגל (צילום: רונן מנדזיצקי) אפליקציית Files של גוגל (צילום: רונן מנדזיצקי)

גוגל (Google) החלה לבחון פיצ’ר בטא חדש באפליקציית ה-Files By Google, אפליקציית ניהול הקבצים הרשמית של החברה בעבור מכשירי האנדרואיד, באמצעותו ניתן לבצע “חיפוש חכם” (Smart Search) על מנת לחפש מילים בתוך תמונות וקבצי PDF על ידי סריקה מוקדמת שלהם.

על פניו נראה כי פיצ’ר החיפוש החכם החדש של גוגל יעשה מהפכה באופן בו משתמשים מחפשים אחר קבצים במכשירים שלהם.

במקום שמשתמש יצטרך לזכור את מיקום הקובץ הספציפי או השם שלו, הוא יוכל לחפש אותו באמצעות מילים הנמצאות בו. למשל, בחיפוש תמונות של כרטיס טיסה המשתמש יוכל לחפש את התמונה באמצעות שם חברת התעופה בלבד.

הפיצ’ר החדש מאפשר לאפליקציית ה-Files לסרוק את הקבצים השונים במכשיר ברקע ולבצע בהם זיהוי מילים אוטומטי, תהליך שמתרחש באמצעות לימוד מכונה ונעשה כולו על גבי המכשיר הסלולרי של המשתמש, לפי החברה, זאת על מנת להגן על הפרטיות שלו. עם הפעלת הפיצ’ר יקח לאפליקציה מספר ימים על מנת לבצע את הסריקה ברקע.

אפליקציית ה-Files by Google (מקור Google Play)
אפליקציית ה-Files by Google (מקור Google Play)

פיצ’ר החיפוש החכם נמצא כעת בשלבי בדיקה בלבד והוא איננו נגיש בעבור כלל המשתמשים, כאשר לבדיקה האם פיצ’ר החיפוש החכם זמין לכם ולהשבתה שלו במידת ותרצו, יש לפתוח את אפליקציית ה-Files > הגדרות > חיפוש חכם.

חיפוש חכם ב-Files
חיפוש חכם ב-Files

ניתן להוריד את אפליקציית ה-Files by Google מחנות אפליקציות ה-Google Play.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים