אמזון צפויה להציג את Alexa Plus: גרסה משודרגת בתשלום של העוזרת הקולית

לוגו Alexa

אמזון (Amazon) צפויה להשיק בהמשך השנה את Alexa Plus, גרסה משודרגת בתשלום של העוזרת הקולית המוכרת אלקסה (Alexa), כך עולה מדיווח חדש של Business Insider, המצביע על כך שהחברה תשיק גרסה חדשה שתבוסס על מודל בינה מלאכותית מתקדם כבר בסוף חודש יוני הקרוב.

מירוץ חימוש בתחום הבינה המלאכותית הפך שמות כמו ChatGPT של חברת OpenAI למוכר בעבור אנשים רבים ברחבי העולם, עם מגוון פתרונות נוספים הזמינים כיום למשתמשים לביצוע פעולות מגוונות, החל ממענה על שאלות ועד יצירת תכנים.

בעוד שחברות כמו מיקרוסופט מיהרו להצטרף לטרנד החם והפופולרי עם פתרון ה-Copilot שלה, שקיבל לאחרונה שדרוג דמות מנוי ה-Copilot Plus שהציגה החברה בתשלום חודשי של 20 דולר, מיקרוסופט כנראה לא תהיה החברה היחידה שתתחיל להציע למשתמשים פתרון AI משודרג בתשלום.

אמזון נחשבת לשחקנית גדולה בתחום העוזרות הקוליות בזכות אלקסה, המפעילה את מגוון מוצרי הבית החכם של החברה ומאפשרת כבר היום לבצע מגוון פעולות שונות, לקבל מענה לשאלות ועוד.

על פי הדיווח החדש, אמזון מעוניינת להצטרך לטרנד הבינה המלאכותית ולשדרג את אלקסה עם הצגת Alexa Plus, המוכרת בתוך אמזון תחת השם Remarkable Alexa (“אלכסה יוצאת דופן”), שתתבסס על מודל LLM חדש המוכר בשם הקוד “אולימפוס”, פתרון שיאפשר למשתמשים להחליף את Alexa הרגילה והמוכרת, אליה מתייחסים בחברה כ-Alexa Classic (“אלכסה קלאסית”), בגרסה מתקדמת וחכמה יותר.

עם זאת, נראה כי Alexa Plus עדיין איננה מוכנה להשקה, כאשר לפי המידע בדיווח כ-15 אלף אנשים קיבלו גישה מוקדמת לגרסה החדשה של אלכסה המאפשרת לתקשר בצורה טובה ומותאמת יותר למשתמש, אך זו עדיין כוללת בעיות, בהן מסירת מידע לא מדויק למשתמשים, דבר אותו החברה צפויה לפתור עד להשקה הרשמית בהמשך השנה.

בהתבסס על המידע הקיים, אמזון צפויה להשיק רשמית את Alexa Plus ב-30 ביוני, כאשר נכון לעכשיו לא קיימת אינדקציה למחיר בו תציע את המנוי המשודרג.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים