הצ’אטבוט ChatGPT יקבל “זיכרון” שיאפשר להתאים אותו למשתמש

אפליקציית ChatGPT (צילום: רונן מנדזיצקי) אפליקציית ChatGPT (צילום ועיבוד: רונן מנדזיצקי)

חברת OpenAI הכריזה כי היא בוחנת פיצ’ר “זיכרון” חדש בעבור הצ’אטבוט הפופולרי ChatGPT, שיאפשר להתאים את הצ’אטבוט בצורה טובה יותר לכל משתמש לצורך למידת מידע דוגמת שמות של אנשים ספציפיים, העדפות בסגנון כתיבת תוכן, העדפות אישיות ועוד.

את המידע ילמד הצ’אוטבוט באופן עצמאי, יחד עם אפשרות להזין מידע באופן ידני, כשאת המידע שנוסף המשתמש תמיד יוכל להסיר.

ההתפתות המהירה בתחום הבינה המלאכותית הולידה מגוון צ’אטבוטים חכמים, דוגמת ה-ChatGPT של OpenAI, ה-Copilot של מיקרוסופט המבוסס על מודל זהה, Gemini של גוגל ועוד רבים אחרים.

בעוד שהצ’אטבוטים התפתחו מאוד, הם כוללים בעיה בסיסית מאוד – כל שיחה של המשתמש עם הצ’אטבוט מתחילה מאותה נקודת מוצא, דבר אותו OpenAI רוצה לשנות.

מוסיפים זיכרון ל-ChatGPT

פיצ’ר ה”זיכרון” החדש של OpenAI נועד לאפשר ל-ChatGPT לצבור מידע על המשתמש על מנת להתאים עבורו את המענה, מידע אותו הצ’אטבוט צובר תוך כדי אינטראקציה עם המשתמש או מידע אותו המשתמש יכול להזין בעצמו.

מידע זה יכול לכלול דברים שונים דוגמת “יש לי ילדה בת שנתיים בשם לינה”, “אוהב לטייל”, “מעדיף סיוע בכתיבת פוסטים תמציתיים, פשוטים ופחות רגשיים בבלוג”, והוא ייתר את הצורך להסביר מחדש דברים לצ’אטבוט בפעם הבאה שמדברים איתו.

משתמשים יוכלו לשלוט באופן ידני על המידע אותו ChatGPT שומר ב”זיכרון” ולהסיר ממנו מידע שהם אינם מעוניינים בו. החברה אף מציינת כי פיצ’ר ה”זיכרון” ימנע משמירת מידע רגיש דוגמת מצב רפואי של המשתמש, אלא אם הוא יוסיף אותו באופן ידני.

לצד הפיצ’ר החדש תגיע גם אפשרות לפתוח “שיחה זמנית” (temporary chat) עם ChatGPT, שלא תישמר באופן אוטומטי ב”זיכרון” החדש.

ניהול "זיכרון" ב-ChatGPT (מקור OpenAI)
ניהול “זיכרון” ב-ChatGPT (מקור OpenAI)

פיצ’ר ה”זיכרון” נמצא בשלבי בדיקה וזמין בעבור חלק קטן ממשתמשי ChatGPT, עם צפי להשקת הפיצ’ר בצורה רחבה יותר בעתיד הקרוב.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים