אפל במגעים עם גוגל לשילוב Gemini במכשירי האייפון (דיווח)

חנות אפל באתונה צילום: אופק ביטון

אפל (Apple) מנהלת מגעים מול גוגל (Google) על מנת לשלב את Gemini, מודל הבינה המלאכותית של גוגל, במכשירי האייפון, כך עולה מדיווח של בלומברגהמצביע על כך שמערכת ה-iOS 18 הבאה של החברה תגיע עם מגוון פיצ’רי AI מובנים שיתבססו על מודלי בינה מלאכותית של אפל עצמה, אך גם על Gemini של גוגל עם פיצ’רים מבוססי ענן.

אחרי תקופה ארוכה למדי בה אפל לא הציגה פתרון AI גנרטיבי יעודי משלה, נראה כי החברה החליטה לבחור בגישה המוכרת של “אם אתה לא יכול לנצח אותם – הצטרף אליהם” ולהשתמש בפתרון חיצוני לפחות באופן חלקי, כך עולה ממספר מקורות המקורבים לנושא באפל, המציינים כי החברה נמצאת במגעים עם גוגל לרכישת רישיון שימוש בפתרון ה-Gemini, כשהדיווח אף מציין כי אפל ניהלה מגעים מוקדמים יותר גם עם עם OpenAI.

מדובר למעשה על הרחבת שיתוף הפעולה הקיים בין גוגל לאפל בתחום מנועי החיפוש, כאשר בעבור הפיכת מנוע החיפוש של גוגל לברירת המחדל אצל משתמשי אפל, גוגל משלמת לחברה מיליארדי דולרים מדי שנה, דבר שיכול לסייע למגעים החדשים בין החברות גם בתחום הבינה המלאכותית.

אפל צפויה לשלב במערכת ה-iOS 18 הבאה שלה פתרונות AI גנרטיבים חדשים שירוצו באופן מקומי על המכשירים של החברה, אך גם פתרונות AI בענן שיתבססו על מודל ה-Gemini של גוגל, דבר המזכיר פיצ’ר ה-Galaxy AI של סמסונג, המשולב במכשירי ה-Galaxy S24 ומציע גם הוא שילוב בין פיתוחים של סמסונג וגוגל בתחום ה-AI.

במידה ואפל אכן תשלב את Gemini במכשירי ה-iOS של החברה, גוגל תזכה לעוד מיליארדי משתמשי Gemini באמצעות אפל, דבר אותו נוכל לדעת באופן ברור יותר בהמשך השנה, לקראת השקתה של מערכת ההפעלה iOS 18, זו צפויה להיחשף לראשונה באירוע המפתחים סביב חודש יוני.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים