בלי לפתוח את הקופסה: הפתרון לבעיית העדכונים במכשירי אייפון חדשים

iPhone 15 Pro ו-iPhone 15 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי) iPhone 15 Pro ו-iPhone 15 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

חברת אפל (Apple) מתכוונת להתחיל להפיץ בקרוב בחנויותיה את Presto (“פרסטו”), מכשיר חכם חדש שפותח על מנת לאפשר לעובדי החנויות שלה לעדכן את מכשיר האייפון אותו הם מוכרים למשתמשים לגרסת ה-iOS העדכנית ביותר.

אתר iGeneration הצרפתי מציג תמונה ראשונה של המכשיר, שיוכל לעדכן אייפון לגרסה העדכנית ביותר בתוך כ-15 עד 30 דקות ללא צורך בפתיחת הקופסה.

למה צריך להתקין עדכון? תנו להשתמש כבר

במידה ויצא לכם לרכוש מכשיר אייפון בשנים האחרונות, סביר להניח שנתקלתם באחת מהבעיות המוכרות והמעצבנות ביותר בעבור מרבית המשתמשים במכשיר, וזהו השלב הראשון שצריך לבצע לאחר פתיחת הקופסה והפעלת האייפון – עדכון מערכת ה-iOS של אפל לגרסה העדכנית ביותר.

מדובר בדבר קריטי במיוחד במקרים בהם מעוניינים להעביר מידע ממכשיר אייפון ישן בעל גרסה עדכנית יותר מזו שקיימת על המכשיר החדש שרכשתם.

פרסטו! המכשיר מעודכן בזמן הרכישה

הדרך הפשוטה ביותר לתאר את Presto היא כ”טוסטר אובן” בעל שני מדפים שיכולים להכיל שלושה מכשירים בכל מדף, עם אפשרות לערום מספר מכשירי Presto אחד על גבי השני על מנת לעדכן יותר מכשירים לפי הצורך. 

מכשיר ה-Presto של אפל (מקור iGeneration)
מכשיר ה-Presto של אפל (מקור iGeneration)

לפי המידע של אתר iGeneration, תהליך העדכון של מכשירי האייפון ב-Presto לוקח בין 15 ל-30 דקות, לזאת יש להוסיף כ~20 שניות בהן יש צורך למקם את הקופסה של האייפון בתוך מדף המכשירים של ה-Presto בהתאם לגודל הקופסה.

לאחר המיקום הנכון של המכשיר, המכונה משתמשת בטעינת MagSafe אלחוטית לצד “טכנולוגיות אלחוטיות נוספות” על מנת לבצע את עדכון המערכת כאשר המכשיר עדיין בתוך הקופסה שלו, כאשר לפי הערכה של אפל השימוש ב-Presto צפוי לחסוך למשתמשים בממוצע כ~20 דקות.

נכון להרגע, נראה כי ה-Presto נמצא בהרצה מוקדמת בארה”ב בלבד עם צפי להרחבת השימוש בו במהלך חודש אפריל, כאשר לא ידוע האם המכשיר יגיע בכלל לארץ.

עם זאת, במידה ותרכשו מכשיר אייפון חדש ולא תצטרכו לעדכן אותו, סביר להניח שהמכשיר עודכן עם Presto.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים