סקר IDC מעיד על צניחה של כ-10% במשלוחי הטלפונים של אפל

iPhone 15 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי) iPhone 15 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

עם תום הרבעון הראשון של 2024 מציגה חברת המחקר IDC את יצרניות הטלפונים שהובילו את השוק במשלוחי סמארטפונים, כשבראשן עומדת פעם נוספת סמסונג עם נתח שוק של קרוב ל-21%.

על פי הפרסום של IDC, משלוחי הטלפונים צמחו בכמעט ל-8 אחוזים במהלך הרבעון הראשון של השנה ובהשוואה לרבעון המקביל ב-2023, כאשר כל הבולטות ברשימה הן שיאומי ו-Transsion הסיניות, שהציגו צמיחה שנתית דו-ספרתית.

אפל, OPPO וסמסונג בירידה

את הירידה הגדולה ביותר ברבעון השני מציגה אפל, זו שלחה על פי הדוח 50.1 מיליון מכשירים, ירידה של 9.6% משנה לשנה, אך לא הרחק מאחוריה ניתן למצוא את OPPO, שהציגה ירידה שנתית של 8.5%.

סמסונג ואפל טרם פרסמו את דוחותיהן הכספיים לסיכום הרבעון הראשון של השנה, כך שמדובר על דוח מעט חריג בתזמונו עבור IDC, שלרוב ממתינה עד לאחר פרסום דוחות החברות הגדולות. סמסונג צפויה לחשוף את נתוניה הכספיים ב-30 באפריל, בעוד אפל מכוונת ל-2 במאי.

Galaxy S24 Ultra (צילום: רונן מנדזיצקי)
Galaxy S24 Ultra (צילום: רונן מנדזיצקי)

על פי IDC, סמסונג אחזה בכ-20.8% משוק הטלפונים במהלך הרבעון הראשון של השנה, כשהיא שולחת 60.1 מיליון מכשירים, ירידה קלה של 0.7% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2023. אחריה ברשימה ממוקמת אפל, ששלחה 50.1 מיליון יחידות, נתון שמקנה לה נתח שוק של כ-17.3%.

חברת OPPO גם היא הציגה ירידה (8.5%-) בכמות המשלוחים ברבעון הראשון, עם סך של 25.2 מיליון יחידות ונתח שוק של 8.7%, כשהיא מתברגת במקום החמישי, אחרי שיאומי ו-Transsion.

שיאומי ו-Transsion בעליה

חברת שיאומי מציגה שיפור ניכר במשלוחי הטלפונים ברבעון הראשון של השנה, עם עליה של 33.8% וכמות של 40.8 מיליון מכשירים שנשלחו במהלך הרבעון, תוך שהיא תופסת נתח שוק של 14.1%.

עם מותגים במחירים נמוכים כמו Infinix, Itel ו-Tecno, חברת Transsion ממשיכה להציג קצב צמיחה מהיר בשווקים כמו אפריקה, הודו, אמריקה הלטינית ובדרום אסיה, עם 28.5 מיליון מכשירים שנשלחו במהלך הרבעון, המייצגים צמיחה שנתית של 84.9% על פי הסקר האחרון של IDC.

משלוחי טלפונים רבעון 1/2024 (מקור: IDC)
משלוחי טלפונים רבעון 1/2024 (מקור: IDC)


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים