גוגל מציגה את מחולל הוידאו Veo ומחולל התמונות Imagen 3

מחוללי ה-Veo ו-Imagen 3 (מקור גוגל)

גוגל (Google) חשפה אמש (ג’, 14.5) מגוון פיתוחים חדשים בתחום ה-AI כחלק מאירוע המפתחים השנתי Google I/O 2024, בהם צמד מודלים גרטיביים חדש, הכולל את מחולל הוידאו Veo, המסוגל לייצר סרטוני וידאו ברזולוציית 1080p באורך של יותר מדקה עם יכולת הבנה טובה יותר של שפה טבעית וסמנטיקה ויזואלית.

לצידו אפשר למצוא את מחולל התמונות Imagen 3, גרסה משופרת של מחולל ה-Imagen הקיים של החברה עם יכולת יצירת תמונות באיכות פוטוריאליסטית עם דגש גבוה על הפרטים הקטנים בתמונה.

מחולל הוידאו Veo

מחולל הוידאו Veo מגיע כתגובה הרשמית של גוגל למחולל ה-Sora של OpenAI, כאשר הוא מתבסס מחוללי וידאו מוקדמים יותר עליה עבדה החברה, בהם Imagen-Video ו-Lumiere.

הוא מסוגל לייצר סרטוני וידאו באורך של מעל דקה ברזולוציית 1080p במגוון סגנונות שונים, עם יכולת הבנה של מונחים מהעולם הקולנועי וקבלת קלט של תמונות ווידאו בנוסף לטקסט.

בראש הכתבה ניתן לראות סרטון על שיתוף פעולה בין גוגל והאומן הרב תחומי דונלד גלובר, המוכר גם כצ’יילדיש גמבינו, וסטודיו הקריאטיב שלו Gilga בשימוש מודל ה-Veo, כאשר בין הדוגמאות השונות לסרטונים אותם מסוגל לייצר מודל ה-Veo החדש אפשר למצוא גם וידאו שיוצר על ידי הפרומפט הבא (תרגום Gemini):

  • צילום מהיר דרך התפשטות דיסטופית הומה עם שלטי ניאון בהירים, מכוניות מעופפות וערפל, לילה, הבהוב עדשה, תאורת נפח. צילום מהיר דרך התפשטות דיסטופית עתידנית עם שלטי ניאון בהירים, חלליות בשמיים, לילה, תאורת נפח. הולוגרמת ניאון של מכונית הנוסעת במהירות שיא, מהירות האור, קולנועית, פרטים מדהימים, תאורת נפח. המכוניות יוצאות מהמנהרה, חזרה לעיר העולם האמיתי הונג קונג.

מחולל התמונות Imagen 3

כפי שהשם שלו רומז, Imagen 3 מגיע כגרסה חדשה ומשופרת של מודל ה-Imagen 2 הקודם של החברה, המסוגל לייצר תמונות באיכות גבוהה ופוטוריאליסטית עם דיוק גבוה בפרטים הקטנים והבנה טובה יותר של הקלט הטקסטואלי ליצירת התמונות ויכולת לשלב טקסט בתמונות אותן הוא מייצר כחלק מהקלט.

בין הדוגמאות לתמונת אותן מייצר Imagen 3 ניתן למצוא תמונות שנוצרו על ידי הפרומפטים הבאים (מימין לשמאל):

  •  סצינה שעשויה כולה מחימר מציגה אישה מבוגרת לובשת חולצה אדומה וחצאית. היא הולכת בשביל ישר עם צמחייה עשירה משני הצדדים. היא מחזיקה מזלף כתום ומשקה איתו את הצמחים.
  • תמונה בסגנון אנימה המציגה נערה בשמלה לבנה העומדת על גדת אגם רחב ידיים, מחזיקה פרחים ומביטה לשמיים מלאים בעננים ורודים. השמיים משתקפים על פני המים. סביבה גבעות קטנות מכוסות בפרחי בר.
  • שלושה כדורים פורחים צבעוניים מרחפים בשמיים מעל נוף  סלעי. לכדורים יש סלים תלויים מתחתיהם. השמש זורחת והשמיים כחולים.

מודלי ה-Veo ו-Imagen 3 החדשים זמינים מהיום בגרסת הדגמה מוקדמת בעבור יוצרים נבחרים דרך פלטפורמות ה-VideoFX ו-ImageFX של גוגל.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים