מערכת ה-Wear OS 5 תציע שיפור של עד 20% בחיי הסוללה

Wear OS 5 (מקור גוגל) Wear OS 5 (מקור גוגל)

גוגל (Google) ממשיכה לשפר את חווית השימוש בשעונים החכמים מבוססי מערכת ה-Wear OS שלה עם השקת גרסת מפתחים מוקדמת ל-Wear OS 5, מערכת שתגיע מגוון שיפורים, בהם יכולת טובה יותר לעקוב אחר ריצות ושיפור חיי סוללה של עד 20% בהשוואה למערכת ה-Wear OS 4 הקיימת.

בין שלל ההכרזות של גוגל בכנס ה-Google I/O 2024 שנערך בשבוע הקודם, ניתן היה למצוא גם פרטים ראשונים על Wear OS 5, הדור הבא של מערכת ההפעלה לשעונים החכמים של גוגל, המבוססת על אנדרואיד 14 ומיועדת להחליף את גרסת ה-Wear OS 4 הנמצאת כיום בשימוש במעל 160 מדינות שונות עם גידול שנתי של 40% בכמות המשתמשים ב-2023.

שיפור משמעותי בגרסה החדשה צפוי להגיע בדמות חיי סוללה טובים יותר בזמן מעקב אחרי פעילות ספורט, כאשר לפי גוגל שעוני Wear OS 5 יצרכו עד 20% פחות סוללה בהשוואה ל-Wear OS 4 במעקב אחר ריצות מרתון, תחום המקבל שיפורים נוספים גם בניטור, עם יכולת מעקב חדשה אחרי זמן מגע עם הקרקע (Ground contact time)ף תנודה אנכית (Vertical oscillation) ועוד, מדדים המסייעים לשפר את ריצת המשתמש.

שינוי נוסף אותו גוגל צפויה לשלב במערכת החדשה הוא תצוגת רשת (Grid) לאפליקציות, בנוסף לתצוגת הרשימה הקיימת של החברה, פיצ’ר שנועד לשפר את התאימות של מערכת ההפעלה לשעונים עם מסכים גדולים יותר, ורמז אפשרי לשינויים עתידיים בשוק שעוני ה-Wear OS.

Wear OS 5 (מקור גוגל)
Wear OS 5 (מקור גוגל)

פורמט תצוגות שעון משופר

לצד השקת ה-Wear OS 4, גוגל הציגה את ה-Watch Face Format, פורמט תצוגות שעון אחיד ויעודי מבוסס XML, שנועד לעבור רנדור על השעון החכם עצמו ולשפר את חיי הסוללה של השעון, עליו מבוססים כ~30% מכלל תצוגות השעון הזמינות בחנות ה-Google Play.

השימוש בתצוגות בפורמט ה-Watch Face Format יהפוך להיות מחייב בגרסת ה-Wear OS 5, עם מספר פיצ’רים ושיפורים חדשים, בהם “טעמים” (Flavors), המאפשר לעבור בין מספר תצורות מוגדרות מראש של תצוגת השעון, אלמנטים חדשים אותם ניתן להוסיף לתצוגה דוגמת “התקדמות למטרה” (Goal progress) ו”אלמנטים משוקללים” (Weighted elements) או גישה נוחה יותר למידע מזג אוויר.

תצוגות שעון Watch Face Format (מקור גוגל)
תצוגות שעון Watch Face Format (מקור גוגל)

מערכת ה-Wear OS 5 זמינה כעת בגרסת הדגמה מוקדמת בעבור מפתחים, וסביר להניח כי נזכה לראות את הגרסה הסופית שלה לצד השקת סדרת שעוני ה-Galaxy Watch 7 של סמסונג ושעון ה-Pixel Watch 3 הבא של גוגל עצמה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים