גוגל מציגה 7 פיצ’רים חדשים לאנדרואיד כולל עריכת הודעות RCS לאחר שליחתן

פיצ'רי אנדרואיד חדשים (מקור גוגל) פיצ’רי אנדרואיד חדשים (מקור גוגל)

גוגל (Google) משחררת אוסף של שבעה פיצ’רים חדשים למערכת ההפעלה אנדרואיד, בהם האפשרות לערוך הודעות RCS עד 15 דקות לאחר שליחתן ואפשרות להגדיר את חשבון ה-PayPal של המשתמש כאמצעי תשלום ב-Wallet, הארנק הדיגיטלי של החברה.

1. עריכת הודעות RCS באנדרואיד

גוגל ממשיכה לנסות ולדחוף את אימוץ ה-RCS (ר”ת Rich Communication Services), תקן ההודעות ה”עשיר” שלה, המאפשר למשתמשים לקבל גישה לפיצ’רים מתקדמים דרך אפליקציית ההודעות Google Messages.

את הפיצ’רים רובנו מכירים מאפליקציות מסרים שונות, כמו וואטסאפ וטלגרם, כאשר הפעם משתמשים מקבלים את האפשרות לערוך את ההודעות שהם שלחו לפרק זמן של 15 דקות לאחר שליחתן.

2. הפעלה אוטומטית לשיתוף אינטרנט

פיצ’ר שימושי נוסף בעבור משתמשי אנדרואיד מגיע בדמות instant hotspot (“נקודת גישה מיידית”), המאפשר להפוך את המכשיר הסלולרי לנקודת גישה חכמה אוטומטית על מנת לשתף את החיבור הסלולרי עם מכשירים אחרים, דוגמת טאבלט או מחשב נייד, ללא הצורך בהזנת סיסמה על מנת להתחבר לנקודת הגישה.

לצד זאת נוספת האפשרות לבצע שיחות וידאו עם Google Meet ולעבור בין המכשירים השונים של המשתמש ללא הפסקת השיחה.

 

3. מה חדש באמוג’י?

בין הפיצ’רים החדשים הנוספים אפשר למצוא שדרוג ל-Emoji Kitchen (“מטבח האמוג’י”), מחולל האמוג’י היעודי של גוגל, המאפשר למשתמשים ליצור אמוג’י חדשים על ידי שילוב בין אמוג’י קיימים.

בין השילובים החדשים שיתמכו במטבח האמוג’י ניתן למצוא את השילוב של כדור דיסקו ואוזניות (🪩+🎧).

4-5. גישה מהירה לשליטה במוצרי הבית החכם

משתמשי בית חכם המשתמשים ב-Google Home מקבלים ווידג’יט מועדפים חדש, המאפשר גישה נוחה ומהירה יותר להגדרות מוצרי הבית החכם השונים ישירות ממסך הבית של המשתמש.

אפשרות שליטה זו אינה מוגבלת למכשירי אנדרואיד בלבד, אלא זמינה גם בעבור שעוני Wear OS באמצעות “אריח” חדש לשליטה נוחה על פתרונות הבית החכם השונים.

6. פייפאל בארנק הדיגיטלי בטלפון

פיצ’ר מעניין נוסף, שרלוונטי בשלב הנוכחי בעבור משתמשים בארה”ב וגרמניה בלבד, הוא האפשרות לחבר את חשבון ה-PayPal של המשתמש ל-Wallet, הארנק הדיגיטלי של גוגל, שיאפשר לבחור בחשבון ה-PayPal כאמצעי התשלום הראשי בארנק לביצוע תשלומים שונים.

7. מפתח דיגיטלי לרכב

לבסוף, גוגל מרחיבה את זמינות פיצ’ר “מפתח הרכב הדיגיטלי”, המאפשר להשתמש במכשיר הסלולרי כמפתח להתנעת הרכב, אפשרות הקיימת כיום אצל חברת MINI ותגיע בהמשך לרכבי מרצדס-בנץ הגרמניים ופולסטאר השוודית.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים