הכירו את Apple Intelligence – פתרון הבינה המלאכותית של אפל

Apple Intelligence Apple Intelligence

אפל (Apple) הציגה אמש (ב’, 10.6) בכנס המפתחים WWDC 2024 את Apple Intelligence (“בינת אפל”), פתרון הבינה המלאכותית שישולב בכלל מערכות ההפעלה של החברה, בהן iOS 18, iPasOS 18 ו-macOS Sequoia, עם שדרוג גדול של Siri, שתקבל בנוסף גם גישה ל-GPT-4o של OpenAI לשאלות שאין לה יכולת לענות עליהן, כלי Genmoji ו-Image Playground ליצירת אמוג’י ותמונות ועוד.

אפל משנה את הפירוש המוכר של Ai מ”בינה מלאכותית” ל”בינת אפל”, ולאחר לא מעט המתנה משתמשי אפל, שזכו עד כה לראות את הקצב המהיר בו התפתח תחום הבינה המלאכותית, יזכו לאפשרויות דומות גם במכשירים שלהם, עם אוסף פיצ’רים נרחב הכולל שדרוג משמעותי ל-Siri.

סירי, עכשיו עוזרת קולית עם AI

מעתה, תוכל העוזרת הקולית להבין את המשתמש בצורה טובה יותר ולספק שימוש מותאם ואישי יותר בהתאם לאינטראקציה, עם היכולת לדבר או לכתוב לה פקודות בהתאם להעדפות המשתמש, כאשר בזמן הפעלתה של סירי שולי המסך יהפכו “זוהרים” על מנת לסמן כי היא פעילה.

סירי תוכל לתת מענה טוב יותר למשתמשים כיצד להפעיל את מוצרי האפל שלהם, עם יכולת מענה למגוון של אלפי שאלות, לצד יכולת להבין את המתרחש על המסך עם פיצ’ר ה-onscreen awareness (“מודעות מסך”) לביצוע פעולות כמו “הוסף את הכתובת לאיש הקשר” מתוך שיחה עם בן אדם ספציפי. סירי תוכל גם לבצע מגוון פעולות במכשיר עצמו או באפליקציות צד ג’ כמו שליחת תמונות, פתיחת הכתבות ועוד.

 

Apple Intelligence + ChatGPT

בעוד שפיצ’רי ה-Ai השונים של אפל יופעלו באופן מקומי על גבי המכשירים של המשתמש או על שרתי אפל יעודיים ומאובטחים, השמועות המוקדמות על עסקה בין אפל ל-OpenAI היו נכונות, כאשר אפל תשלב את מודל ה-GPT-4o העדכני על מנת לקבל מענה לשאלות עליהן המודלים המובנים של החברה אינם יכולים לענות, עם דגש על יכולות בתחום הטקסט כמו יצירת סיפורים ועוד.

במקרה כזה, אפל תשאל את המשתמש האם הוא מעוניין להעביר את השאילתה שלו ל-ChatGPT, בו המשתמשים יוכלו להשתמש באופן חינמי וללא צורך ביצירת חשבון יעודי, אך בחברה מדגישים כי בעלי חשבון ChatGPT בתשלום יוכלו לקשר אותו על מנת ליהנות מהיכולות המתקדמות יותר בשילוב עם סירי.

סירי חכמה יותר עם ChatGPT (מקור אפל)
סירי חכמה יותר עם ChatGPT (מקור אפל)

Priority notifications – תעדוף התראות

פיצ’ר נוסף ושימושי במיוחד של ה-Ai של אפל הן ה-Priority notifications, התראות חכמות המסוגלות להבין מה חשוב יותר למשתמש ולהציג את ההתראות מהאפליקציות השונות או המיילים בראש הרשימה.

גם במצב שקט המערכת תוכל להבין ולנחש אילו התראות המשתמש היה מעדיף לראות עכשיו למרות המצב המושתק בו נמצא המכשיר.

Priority notifications (מקור אפל)
Priority notifications (מקור אפל)

יכולות טקסט משודרגות

אחד מהשימושים הפופולריים ביותר של Ai הוא בתחום הכתיבה. כתבתם מייל ואתם רוצים לשנות את הסגנון שלו? אפשר פשוט לסמן את הטקסט הרלוונטי ולבחור האם להפוך אותו לידידותי יותר, מקצועי יותר או פשוט לקצר, לתקצר, לשנות לתצוגת טבלה או רשימה ועוד.

יכולות אלו יהיו זמינות בכלל מכשירי אפל ובכל מקום בו אפשר לכתוב טקסט, בין אם זה ביומן, במייל ועוד.

אפשר להשתמש ב-Ai גם בשביל ליצור טקסט שלם באמצעות פרומט יעודי קצר ולתת לבינה המלאכותית לעשות את מה שהיא יודעת, עם האפשרות להתאים לאחר מכן את הטקסט שנוצר.

שינוי סגנון כתיבה (מקור אפל)
שינוי סגנון כתיבה (מקור אפל)

הקלטת שיחות מובנה באייפון?

תוספת מעניינת שמגיעה לאפליקציית הטלפון באייפון תאפשר הקלטת שיחות מובנה לצורך תמלול, כאשר באפל מציינים כי בכל הפעלה של ההקלטה יקבל הצד השני התראה לגבי האפשרות.

נזכיר כי יכולות ה-AI של אפל מגיעות תחילה רק למכשירי אייפון 15 ומעלה וכי התמיכה בפונקציית ההקלטה לצורך תמלול תומכת רק בשפות: אנגלית, גרמנית, צרפתית, יפנית, סינית, פורטוגזית וספרדית. מגוון נאה מאוד של שפות, אבל עדיין לא קיימת תמיכה בעברית.

מחוללי האמוג’י והתמונות של אפל

שימוש פופולרי נוסף כיום בעבור בינה מלאכותית הוא יצירת תמונות ואמוג’ים, דבר המגיע למכשיר אפל כ-Genmoji, המאפשר למשתמשים ליצור אמוג’י בצורה זריזה באמצעות טקסט וכ-Image Playground, מחולל התמונות של אפל, המאפשר ליצור תמונות שלמות באמצעות טקסט.

המערכת יכולה לזהות משתמשים ואנשי קשר השמורים במכשיר ולייצר תמונות ואמוג’י בהתאם לתמונות הקיימות שלהם.

בנוסף, משתמשי האייפד זוכים לפיצ’ר ה-Image Wand (“שרביט תמונה”), המאפשר לקחת סקיצות אותן ציירו המשתמשים באייפד ולהשתמש בהן כבסיס ליצירת התמונות.

זמינות

פתרונות ה-Apple Intelligence יהיו זמינים מאוחר יותר השנה רק למשתמשי iPhone 15 Pro ו-iPhone 15 Pro Max, לצד מחשבי מק ואייפדים המתבססים על שבבי ה-Apple M1 ומעלה.

בשלב הראשון, הזמינות תהיה בשפה האנגלית בלבד עם צפי לשפות נוספות בשנה הבאה.

התקציר הרשמי של אפל לכל יכולות ה-Apple Intelligence:


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים