הכירו את RockYou2024 – מאגר סיסמאות עצום הועלה לרשת עם כ~10 מיליארד רשומות

האקר Gred Altmann / Pixabay

אתר Cybernews חשף כי איתר את אוסף הסיסמאות הגדול ביותר שאותר ברשת עד היום, קובץ בשם RockYou2024 הכולל לא פחות מכ~10 מיליארד רשומות ייחודיות (9,948,575,739 למי שמתעקש על הדיוק) שאוחדו מהדלפות ופריצות של למעלה מ-4000 בסיסי נתונים שונים בשנים האחרונות.

קובץ ה-RockYou2024 החדש מצטרף להדלפת ה-MOAB (ר”ת Mother of all Breaches) שנחשפה בתחילת השנה וכללה לא פחות מ-12TB של מידע ו-26 מיליארד רשומות שונות. עם זאת, RockYou2024 מתמקד באופן בלעדי בסיסמאות ומאפשר לגורמים זדוניים להשתמש בו כמקור סיסמאות לביצוע התקפות “כוח גס” (Brute Force), המנסות לפרוץ לחשבונות השונים באמצעות ניסוי סיסמאות שונות, הונאות מקוונות ועוד.

הקובץ החדש הועלה לפורום האקרים מוכר על ידי משתמש בשם ObamaCare, כאשר מדובר למעשה על גרסה מעודכנת לקובץ ה-RockYou2021 שפורסם ב-2021 והכיל כ~8.4 מיליארד רשומות, מה שאומר כי הקובץ המעודכן גדל בכ~15% ו-1.5 מיליארד סיסמאות חדשות שנמצאות בשימוש ונחשפו בהדלפות ופריצות שונות שבוצעו מאז 2021.

הפתרון לשימוש בסיסמאות “רגילות” – 2FA ו-Passkey

בזמן שיותר ויותר אתרים וחברות מתחילים לאמץ את השימוש ב”מפתחות הגישה” (passkeys) המייתרים את השימוש בשמות משתמש וסיסמאות על מנת לבצע אימות זהות, השימוש בסיסמאות עדיין נפוץ ומהווה סכנת אבטחה, כפי שניתן לראות מדליפת ה-RockYou2024 החדשה.

דרך פשוטה ונפוצה למדי לאבטח את החשבונות שלכם היא שימוש בסיסמאות ארוכות ואקראיות יותר, דבר שניתן לבצע בצורה פשוטה יותר באמצעות מנהל סיסמאות יעודי, אך יותר מכך, ניתן להפעיל בשירותים שונים פתרון “אימות דו-שלבי” 2FA (ר”ת Two-factor authentication), המוסיף מנגנון אימות לזהות המשתמש מעבר לשם המשתמש והסיסמה שנשארים קבועים, כשלרוב מדובר בקוד אימות זמני שתקף לזמן מוגבל בלבד.

ניתן לבדוק אם המידע והסיסמאות שלכם נמצאים בדליפת ה-RockYou2024  החדשה דרך האתר היעודי של cybernews.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים