יוטיוב מציגה פיצ’ר AI להסרת שירים המוגנים בזכויות יוצרים מסרטוני וידאו

YouTube Logo תמונה: Google

יוטיוב (YouTube) הציגה גרסת בטא משופרת לכלי ה-Erase Song (“מחק שיר”) הקיים בפלטפורמה ומיועד להסרת תוכן המוגן בזכויות יוצרים מסרטוני וידאו, כאשר יוצרי תוכן יוכלו להשתמש בפיצ’ר הבטא המבוסס על בינה מלאכותית על מנת להסיר את השיר המוגן בזכויות יוצרים מהסרטון שלהם מבלי לפגוע בשאר השמע באותו החלק בוידאו.

בין אם אתם יוצרי תוכן או משתמשים רגילים ויצא לכם להעלות סרטוני וידאו עם מוזיקה ליוטיוב מבלי לבדוק את מקור המוזיקה עצמו, ייתכן שנתקלתם בהודעה מיוטיוב על הפרה של זכויות יוצרים, כאשר הפתרון היחיד שהיה זמין למשתמשים עד כה היה להשתיק את כלל השמע בקטע בו קיימת מוזיקה “בעייתית”.

את הבעיה הזו נועד לפתור הכלי המעודכן של יוטיוב, המשתמש בבינה מלאכותית על מנת לנסות ולהסיר רק את השיר מהוידאו מבלי לפגוע בשאר השמע באותו קטע וידאו.

עם זאת, החברה מציינת כי הכלי לא תמיד מסוגל להסיר רק את המוזיקה ובמקרה זה משתמשים ויוצרים יוכלו לבחור להסיר את כלל השמע או לחתוך את הוידאו כפי שניתן לעשות זאת כיום.

פיצ'ר מחיקת שירים מוגני זכויות יוצרים (מקור יוטיוב)
פיצ’ר מחיקת שירים מוגני זכויות יוצרים (מקור יוטיוב)

ניתן לקרוא עוד על פיצ’ר “השתקת השיר בלבד” בעמוד התמיכה הרשמי של יוטיוב.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים