הודלף לרשת: פרטים חדשים לגבי קונסולת ה-Xbox 720 ו-Kinect 2

| יום שני, 18 ביוני 2012, 13:01 | קונסולות

לאחר שנגמרה תערוכת E3, תערוכת המשחקים הגדולה בעולם, הרי זה יאה וגם משובח למצוא רמזים קונקרטיים על עתיד הגיימינג כפי שרואה אותו מיקרוסופט. השבוע הודלף מסמך באורך 56 עמודים שנכתב עוד בשנת 2010 בו מיקרוסופט חושפת את תכניותיה בכל הנוגע לגיימינג. המסמך מכיל שיפורים שכבר הגיעו לשוק כגון Project SmartGlass, ממשק המטרו ל-Xbox, ושירותי הצפייה הישירה של מיקרוסופט אך כולל הצצה אל הדור הבא של קונסולת המשחקים המצליחה של החברה, שיפור של חיישן ה-Kinect המפורסם ופרוייקט מסתורי הנקרא בפשטות Kinect Glasses.

Xbox 720

היורש לקונסולת ה-Xbox 360 המקבל במסמך את השם Xbox 720 (אין לראות בכך הוכחה כי כך ייקרא המוצר הסופי), עתיד להגיע לשוק בשנת 2013 עם תג מחיר של $299. הקונסולה החדשה לא רק  תקבל מתיחת פנים קוסמטית, אם נשפוט עפ”י תמונת הקונספט של מיקרוסופט המציגה מראה חדשני ודקיק המזכיר DVD, אלא גם שיפור משמעותי בתחום החומרה והביצועים. מעבר לעובדה כי עלינו לצפות לשיפור פי 6 בביצועים, מתחת למנוע תוכלו למצוא בין 6-8 מעבדי ARM או x86 בתדר שעון של 2GHz המלווים ב-4GB RAM ושלוש ליבות PPC בתדר שעון של 3.2GHz כל אחת (בדומה לאלו החבויים בתוך ה-Xbox 360) שיעזרו ליצור תאימות עם משחקים מהדור הקודם. בנוסף, אחד מהעמודים במסמך מרמז על האפשרות של מספר שונה של ליבות עם תדרי שעון שונים בקונסולה החדשה. תמיכה ב-Blu-Ray היא עוד תכונה מבורכת שעתידה להגיע עם הקונסולה החדשה, ביחד עם טכנולוגיית תלת מימד עם משקפיים ברזולוציית Full HD , אפליקציות ייחודיות, תמיכה נרחבת באביזרים וחיישנים שונים ומצב “Always On”, מצב המתנה בו הקונסולה פועלת אך צורכת פחות חשמל ומוכנה לפעולה בכל רגע. מיקרוסופט מתארת את הקונסולה החדשה כמכשיר המולטימדיה היחיד בסלון שלכם, עם אפשרות הקלטת תוכניות טלוויזיה ברקע וקשר חזק ל-Windows 8 מה שיקל על מפתחים לפתח אפליקציות עבור Xbox, Windows Phone ו- Windows 8. מיקרוסופט צופה מכירות של כ-100 מליון יחידות של הקונסולה החדשה, שתהיה גם היא בעל תוחלת חיים של עשור.

Kinect 2

מיקרוסופט תולה תקוות רבות בגרסה החדשה של חיישן התנועה שלה. ה-Kinect 2 יוכל לעקוב אחר תנועותיהם של עד 4 שחקנים שונים בזמן אמת, פי 2 יותר שחקנים מהדור הנוכחי, יכלול מצלמת RGB משופרת, מעבד ייעודי ותמיכה ושיפור משמעותי ביכולת הזיהוי הקולי. המסמך מתמקד בעיקר ביכולתו של ה-Kinect לעקוב אחר 4 שחקנים בו זמנית כאשר על תכונה זאת אומרת מיקרוסופט: “ב-Kinect v2 אנו עושים צעד נוסף מעבר לבקרי משחק רגילים להציע אביזרים ותוספים שונים המחדדים תחושת השחקן כי הוא חלק מהמשחק עצמו”. מיקרוסופט לא רואה בחיישן התנועה כתחליף לבקרי המשחק המוכרים, אלא כדרך נוספת להרחיב את אופקיה של הקונסולה. מיקרוסופט מתכננת להביא לשוק משחקי כדורסל, חיצים וקרנבל העושים שימוש ביכולותיו המשופרים של ה-Kinect 2.

 Proect Kinect Glasses

לא הרבה ידוע על האביזר החדש ל-Xbox 720 אך ככל הנראה, המוצר לא יגיע לשוק ביחד עם השקת הקונסולה החדשה. מדובר בפרוייקט מחקר של החברה בו היא מציגה משקפיים בטכנולוגיית מציאות מועשרת (AR) הדומות במקור ל-Project Glass של גוגל, ומתוארות כפריצת דרך בתחום המכשור ללא שימוש בידיים. אין כל זכר לחומרה עליה יהיו מבוססות המשקפיים אך כן מצויין כי הם יתמכו בטכנולוגיית WiFi או רשת 4G סלולארית. אין הסבר מדוייק כיצד יעבדו המשקפיים עם קונסולת המשחקים, אך נראה כי נוכל להשתמש בהם גם ללא הקונסולה כמכשיר בפני עצמו. המסמך מזכיר את שנת 2014 כשנת ההשקה המשוערת למשקפיים המסקרנות של מיקרוסופט, בעוד גוגל עתידה להשיק את הגרסה שלה למשקפיים בשנה הבאה.

מאז הועלה לרשת, הספיק משרד עורכי דין המועסק על ידי מיקרוסופט להעלים כל זכר למסמך שהודלף מה שמרמז כי החברה לא לקחה ברוח טובה את חשיפת המידע, גם אם מדובר במסמך ישן מאוד. עצם העובדה שמסמך זה חזה את בואם של ממשק המטרו ופרוייקט SmartGlass מעידה על כך שכל הנכתב בו הוא פרי פיתוחה של מיקרוסופט ולמרות העובדה שתכניותיה של החברה יכלו להשתנות מקצה לקצה, אנו היינו רוצים להאמין כי מדובר רק בקצה המזלג לעומת מה שמצפה לנו בתערוכת E3 בשנה הבאה.

 

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות