-פרסומת-

מיקרוסופט חושפת את Windows Phone 8

| יום רביעי, 20 ביוני 2012, 19:14 | סלולר

 

ברגעים אלו חושפת מיקרוסופט את Windows Phone 8 שעתידה להגיע לשוק בסתיו הקרוב. עם הגרסה החדשה מגיעה תכונה שמיקרוסופט מכנה “ליבה משותפת” עם Windows 8. משמעות הדבר היא ש-Windows Phone תחלוק עם Windows 8 תכונות רבות כגון מולטימדיה,מערכת קבצים, דרייברים, kernel, ואמפייני אבטחה שונים. מיקרוסופט טוענת שהמהלך יפתח עולם חדש של אפשרויות חומרה עבור מפתחים וגם מגוון עצום של תכונות. מפתחים יוכלו להשתמש באותם דרייברים אשר בתחילה הותאמו במיוחד עבור Windows 8. מיקרוסופט תשחרר SDK (ערכת פיתוח) וכלים חדשים המבוססים על Visual Studio 2012 בעזרתם מפתחים יוכלו ליצור אפליקציות המותאמות ל-Windows 8 ו-Windows Phone גם יחד.

מיקרוסופט מתכוונת לחלוק עמנו מידע על 8 פלטפורמות חדשות באירוע, אך אינה מתכוונת לחשוף את כל אפשרויות ותכונות מערכת ההפעלה שיהיו זמינות בסופו של דבר למשתמש. מיקרוסופט מתחילה עם ההכרזה כי Windows Phone תתמוך מעתה במעבדים מרובי ליבות. עקב השימוש באותה מערכת קבצים כמו Windows 8 , תוכל WP8 לתמוך בתיאוריה בעד כ-64 ליבות. אך לפחות לקראת הסתיו הקרוב הפוקוס נותר על מעבדים כפולי ליבה. משם קופצת מיקרוסופט ישירות לרזולוצייה ומכריזה על 3 רזולוציות חדשות שייתמכו בגרסה החדשה והן WVGA, WXGA ו-720p. השינוי העיקרי שהציגה מיקרוסופט לממשק המשתמש הוא מסך הפתיחה. החברה מודיעה כי כל האפליקציות הקיימות לגרסת Windows Phone 7.5 יעבדו בכל הרזולוציות הנ”ל ללא שינויים כאשר מפתחים יכולים להתאים את האפליקציות לרזולוציות החדשות, אם כי אינם חייבים לעשות זאת. בנוסף, המשתמש יוכל להגדיר בעצמו את גודלה של כל אפליקציה ולהחליט כמה שטח תיקח מכלל שטח המסך.

 

מיקרוסופט סוף סוף מביאה לפלטפורמה תמיכה בכרטיסי הרחבה מסוג MicroSD אך לא מציינת מהו הנפח המקסימלי של אותם כרטיסים. על כרטיסי ההרחבה תוכלו לשמור סרטים, מוזיקה, תמונות והחשוב מכל, אפליקציות. אינטרנט אקספלורר בגרסת ה-IE10 עושה עלייה ל-Windows Phone ואיתו מגיעה יכולת טעינת דפים הזהה לזו הקיימת בגרסת ה-PC של הדפדפן ותכונות מוכרות כגון Smart Screen Anti-Phishing. מבחינת ביצועים מיקרוסופט מראה דפדפן האקפלורר מסוגל לנצח את כמה מהמכשירים המובילים בשוק וביניהם HTC One S, Samsung Galaxy S III, ואף iPhone 4S המריץ את גרסת המפתחים של iOS 6 במבחן ה-SunSpider הבוחן את ביצועי הדפדפן.

פלטפורמת הפיתוח של DirectX ודרייברים גרפיים תהיה זהה ב-Windows Phone 8 ו-Windows 8, כך שמפתחים יוכלו לייבא אפליקציות מ-Windows 8 ל-Windows Phone 8 בלי הצורך לבצע שינויים משמעותיים בקוד הפיתוח. מיקרוסופט מקווה כי מהלך זה יקל על מפתחים לאנדרואיד ו-iOS לייבא גם הם אפליקציות ל-Windows Phone. טכנולוגיית ה-NFC מגיעה גם היא למערכת ההפעלה החדשה ותאפשר מידת תאימות מסויימת בין טאבלטים, סמארטפונים ולפטופים. טכנולוגיית ה-NFC בנוסף לכל התכונות המוכרות הכלולות עם NFC כמו האפשרות להעביר אנשי קשר, מביאה עימה Windows Phone 8 אפשרויות תשלום מהנייד ל-Windows Phone בעזרת תכונה הנקראת NFC- tap-to-pay ( הקש לתשלום). תכונה זו דורשת שבב NFC ו”סים מאובטח” על מנת לעבוד. משמעות הדבר היא שמיקרוסופט, בשונה מגוגל, מעדיפה לעבוד ביחד עם ספקיות הסלולר כדי להביא את שירותי התשלום הנייד לסמארטפון לעומת גוגל, הקושרת את התכונה אל המכשיר עצמו.ספקית הסלולר הראשונה שתציע את השירות תהיה אורנג’ צרפת. ממשק שירות התשלום כמובן מסתמך בעיקר על ממשק המטרו כאשר ניתן בעזרת מחוות אצבע לעבור בין כרטיסי האשראי השונים והצעות אטרקטיביות מצד חנויות שונות.Windows Phone 8 תכיל את אפליקציית המפות של נוקיה הכוללת מידע משירות ה-NAVTEQ, שירות מפות לא מקוון, שילטת מפות עבור מפתחים וניווט, כך שלמעשה, יתרונה של של נוקיה בשוק עם היצע המפות במכשירי ה-Lumia ייעלם. נוקיה מצידה הכריזה היום כי תחל לאפשר לבעלי  Lumia 710 ו-800 להשתמש בתכונת שיתוף האינטרנט במכשירם.

מיקרוסופט לא שוכחת את קהילת המפתחים שלה, ומכריזה כי מערכת ההפעלה החדשה תתמוך בהצפנה (BitLocker), הפעלה במצב בטוח,LOB App deployment, ניהול מכשיר ו-Office. למעשה, מיקרוסופט מביאה לסביבת המפתחים את אותם כלי ניהול בהם השתמשו במחשב הנייח ישירות אל Windows Phone וכל זאת תודות לליבה המשותפת. מכשירי Windows Phone יוכלו לשנות את מסך הבית בגרסה החדשה, כאשר משתמשים יכולים להגדיר בין אריחים שונים ב-3 גדלים על גבי מסך הבית בכל תצורה שירצו, מה שאומר שמסך הבית יוכל להציג יותר מידע מבעבר. מכשירי Windows Phone 8 ישווקו ב-180 מדינות ברחבי העולם ע”י מספר יצרניות וביניהן HTC, Huawei, Nokia וסמסונג.

מיקרוסופט מציגה פלטפורמה חדשה למערכת ההפעלה הנקראת VoIP Integration. מדובר בפלטפורמה שתתמוך בשירותי VoIP דוגמת סקייפ אך לא תהיה אקסקלוסיבית לספק שירות זה או אחר, במקום תוכלו להוריד אפליקציות של ספקי שיחות שונים שישולבו בכל חלקי מערכת הפעלה כולל החייגן, אנשי הקשר ועוד. המציג מתבדח כי השירות יהיה כה מצליח שאפל תצטרך ליצור אפליקציה של FaceTime עבור Windows Phone. מכיוון שמדובר בפלטפורמה לכל דבר, מפתחים יוכלו לשלב אותה באפליקציות שונות.

לצערנו, Windows Phone 8 לא תגיע למכשירים קיימים המריצים את גרסה 7 או 7.5. במקום, עם השקת מערכת ההפעלה החדשה, תשיק בנוסף החברה את גרסה 7.8 למכשירים קיימים שתכלול שיפורים בממשק המשתמש ו”שיפורים מרכזיים עבור משתמשים” שבבעלותם מכשירים ישנים יותר. מערכת ההפעלה נמצאת עדיין בשלבי הפיתוח ותופץ למפתחים בלבד בעזרת עדכון תוכנה, כפי שעשתה מיקרוסופט עם גרסת ה-Mango בעבר. אין ספק שמדובר בעדכון רציני למערכת ההפעלה, אך הוא מגיע עם מחיר כבד. מאמצים ראשונים של מכשירי ה-Windows Phone לבטח ירגישו שננטשו ע”י מיקרוסופט נוכח העובדה שנכון לעכשיו, החברה לא חושפת אילו תכונות ייכללו בגרסת 7.8.

למרות הכל, נראה כי מיקרוסופט מתקדמת בצעדי ענק ליצירת סביבה אינטראקטיבית המשלבת יחדיו את שלושת הפלטפורמות החזקות ביותר שלה — Xbox ,Windows 8 ו-Windows Phone 8 כאשר מפתחים יכולים מעתה ליצור אפליקציות שיעבדו בכל אחת מהפלטפורמות עם שינויים מינימליים בקוד התוכנה. ייבוא אפליקציות איכותיות מסביבת המחשב וה-Xbox יכול להיות הפוש התחרותי לו זקוקה חנות האפליקציות של מיקרוסופט והינו צעד הכרחי אם ברצונה של מיקרוסופט לצבור נתח שוק מכובד. המבחן הליטמוס של Windows 8 יקרה כאשר תושק באוקטובר הקרוב ואם ממשק המטרו יצבור תאוצה, הרי שהדבר ישפיע על Windows Phone 8. האכזבה הגדולה ביותר מהכרזת מערכת ההפעלה החדשה היא העובדה שמיקרוסופט בחרה להקריב את כל משתמשי הגרסה הנוכחית של מערכת ההפעלה תמורת שיפורים ביכולות החומרה והתוכנה. לצורך השוואה, מכשירי אנדרואיד לא תמיד נהנים מעדכון יציב לגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, אך מעולם לא קרה שגוגל שחררה מערכת הפעלה חדשה ללא אפשרות עדכון למכשירים קיימים.

האם Windows Phone 8 תהיה הישועה של מיקרוסופט בתחום הסמארטפונים? או שמא גם גרסה זו של מערכת ההפעלה תהפוך לעוד פרויקט כושל של החברה? ספרו לנו בתגובות

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
תגובות לכתבה
 • אפל לנצח

  לא מחדש כלום, קנו אפל ועדכנו לאיי אוס 6

  • ג’יימס

   לא שאני נגד, אבל התגובה שלך מאוד “עניינית”

   • אפל לנצח

    מה יש כבר? תמיכה בכפולי ליבה? זה כל כך 2011
    אני גם בספק אם הוא טוען דפים יותר מהר מאיי אוס 6

    • דביר

     המספר לא נחשב
     מעבד האטום של אינטל לאנדרואיד השיג תוצאות יותר טובות ממעבדים כפולי ליבה ומעבדים מרובעי ליבה אחרים מבוססי AMD, וכל זאת בעזרת ליבה אחת בלבד שקיימת בו.

     • יובל

      *מבוססי ARM

  • איתי

   מה התגובה הזאת, מה אתה ילד? לפחות תציג טיעון נורמאלי

   • עמי

    איזה כיף לראות אוהדי אפל עצובים בגלל הטאבלט של מייקרוסופט

    • כיף לך לראות אנשים עצובים….. ואנחנו לא עצובים

    • אפל לנצח

     אני עצוב כי מיקרוסופט לא חידשו הרבה

     • חחחחח

      אפל לנצח… מוצרים כאלה גרועים ואטומים יש לחברה הזאת, אני באמת באמת לא מבין למה אנשים מתאהבים בה יותר מאשר מתאהבים בבני המין השני? זה פשוט מוזר.. עוד מעט אפל תיצור את האייפד 4 (אותו הדבר בדיוק כמו השלישי) רק עם חור USSEX עם איבר מין לבחירתך של אפל ואנשים יקנו את זה.

    • איתי

     דיברת עליי? אני לא אוהב אפלל חח מה איפה הבאת את זה, דיברת על התגובה של הפאן בוי “אפללנצח”

 • ~

  יש את זה בלייב? אפשר קישור?

 • ניר
 • מתן

  מרשים ביותר סוף סוף מערכת הפעלה אמיתית! וחבר’ה תעשו לי טובה שום פלאפון לא מתקרב למחשב שנמצא אצל כל אחד מאיתנו בבית! אם זה יהיה בדיוק כמו וינדוס 8 תחשבו שתוכלו להוריד דברים מהרשת לשתף בקלות מכשירים הרי יש את הרשת הביתית שבטח תדע להתממשק מצויין עם המכשיר ועוד!

  • איתי

   לא שיצא לי להשתמש בWINDOWS PHONE, אבל כל מה שקשור לשיתוף, זה עובד בצורה מעולה גם דרך אפל וגוגל, כל מה שאתה מעלה לסיפריה של האייטונס עולה אוטומטית למכשיר (עם ICLOUD / סינכרון אוטוטמי) וגם ככה בגוגל.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    רק שבאנדרואיד זה עובד כבר 3 שנים..
    ובאייטונס.. בקושי שנה..

    גוגל אנדרואיד “העתיקה” עוד פעם מאפל!!

 • דביר

  נראה מעולה, כל הכבוד!
  לחלוטין מערכת ההפעלה הבאה שלי.

 • אביב פדלון

  כמה שאני שונא את מערכת ההפעלה הזאת. לא הייתי קונה מכשיר עם Windwos 8 בחיים. מספיק לי מערכת ההפעלה הכי גרועה בעולם Windows 7. אנדרואיד מערכת ההפעלה הכי טובה בשוק, חכו ל27 ביוני ותראו מה זאת חדשנות.

  • טל

   מה קורה ב27 ליוני

  • דוכי

   כלום לא קורה..

  • סתם אחד

   מקווה מאוד שאתה מדבר על windows phone 8/7 ולא על הגרסא לpc, אחרת אתה יוצא יותר מטומטם ממה שאתה היית אמור לצאת.

 • אדיר

  יותר מכוער מIOS אפילו

 • יובל

  נשמע טוב מאוד, (מאוד מאוד מאוד)… אבל אני לבינתיים ממשיך את המגמה שלי של העדפת מערכת הפעלה בעלת יותר פונקציות, יותר התאמה אישית, ופתיחות קוד.

  אבל בהחלט ניתן לומר שהמערכות הפעלה הניידות השולטות כיום (ושממש לא הייתי מתנגד לכל אחד מהן) הן IOS, WP7 וANDROID.

  • come on man

   יופי, אתה מכיר עוד מערכות הפעלה בסדר גודל כזה לסמארטפונים חוץ מהשלוש האלה?
   כל תגובה שלך אתה משבח ומהלל מערכת אחרת.. זה לא רע לאהוב את כולם, אבל גם להחזיק דעה מוצקה זה חביב..

   • יובל

    אני לא מכיר עוד מערכות הפעלה בסדר גודל כזה, ולכן אמרתי “אבל בהחלט ניתן לומר שהמערכות הפעלה הניידות השולטות כיום…”. אני לא מבין איפה הבעיה.

    ומה לעשות שבחיים לא הכל טוב במשהו אחד וכל השאר רע?.. ומה לעשות שיש דברים שבהן IOS שולטת, יש דברים שבהן WP שולטת ויש דברים שבהן ANDROID שולטת??!

    מה ההגדרה שלך לדעה מוצקה? שקול כל הפרמטרים שאומר איזו מערכת הפעלה אני אקנה? יש לי, אנדרואיד.
    להיות פאנבוי שמהלל את המוצר שבחר לא משנה מה? זה לא חביב בכלל!

    דרך אגב, אני חושב שזה טוב שמישהו מזהה אותי ככותב תגובות כאן וזוכר את הדעות שלי (שחשוב לי להגיד כמובן אם אני מגיב), אולי זה בגלל ששמתי תמונה. 🙂

    • איך באמת שמים תמונה?

     • יובל

      gravatar.com

      באתר אתה עושה משתמש בו אתה מכניס את כתובת המייל (אותה תכניס בשדה “דואר אלקטרוני” במערכות תגובות כמו גאדג’טי”) ותמונה ואז תהיה לך תמונה כל פעם שתכניס את המייל.

      אני לא יודע על שירותים נוספים חוץ מזה אז אני מפרסם את זה..

     • תודה לך יקירי

  • דייגו

   הסיפור של מיקרוסופט נגמר המירוץ הוא בין שני סוסים אנדרואיד וIOS
   WP מחזיקה בפחות מ 3 אחוז מנתח השוק וכל יום זה מצטמק כמה שהם יהיו טובים חדירה לשוק לוקחת זמן ונראה שהם איחרו

   • שרון

    בסין,בתוך חודש בלבד,WP הצליחה לעבור את אפל שנמצת בשוק כמה שנים.
    תחשוב לבד כמה זה 7% נתח שוק ממליארד ומשהו משתמשים.

   • יובל

    זה הפיך מאוד.. זה תלוי איך מיקרוסופט תשווק את המערכת, מה היא תעשה למען המפתחים, ודברים יחודיים אחרים.

    לדעתי זה נשמע שמיקרוסופט יודעת בדיוק מה היא צריכה לעשות כדי לשנות את זה.

    • dodo

     ידידי הצעיר הסתכל על ההיסטוריה ותבין שלהכניס לשוק מערכת הפעלה חדשה זה לא קל בכלל כמו שרמזתי מספיק לראות כמה מערכות הפעלה קיימות בעולם ה PC בכדי להבין שלא מספיק לייצר משהו נחמד וברגע להפוך את מאזן הכוחות בשוק לשוק יש כוחות משלו אומנם כפי שאתה רואה מיקרוסופט ענקית התוכנה שמגלגלת סכומי עתק היא החברה האחרונה שכרגע ללא נתח שוק משמעותי ועדיין מנסה כנראה בגלל המשאבים העצומים שלהם הם יכולים להרשות לעצמם מה שלאחרים נראה כקרב אבוד אך גם במיקרוסופט לא מאמצים את האשליה שהם הולכים לשלוט בשוק בקרוב אם הם יצליחו להשיג נתח שוק של מעל 10 אחוזים זאת תהיה מבחינתם הצלחה ענקית

 • המערכת הפעלה הזו הולכת להיות בין המתקדמות ביותר בשוק עם נתח שוק יותר גדול מ אפל.

  ועם קהילת מפתחים עצומה 🙂

 • ניר

  מה עם תמיכה בעברית? אין עדיין?

  • נו באמת

   ותמיכה במעבדים עם יותר משתי ליבות? ותמיכה במסכי full hd?

   • ניר

    מה הקשר?

   • אין אזכור על מסכי Full HD. מעבדים מרובעי ליבה יגיעו מאוחר יותר.

 • מקס

  מעניין רק אם הם יעדכנו את הליין הנוכחי של Windows phone 7.5 ל-8.

  • אביב פדלון

   הם אמרו שלא, אבל כל המכשירים עם 7.5 יקבלו חלק מהפיצ’רים עם 7.8.

   • אא

    הם לא אמרו את זה, זה הערכות, אי אפשר לדעת עדיין

    • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

     הם אמרו
     כנס לWPCENTRAL.COM ותתעדכן משם

 • אוהד

  אני מתערב עם מי שרוצה שווינדאוס 8 ווינדאוס פון 8 יהיה במהלך השנתיים הקרובות בנתח שוק כמו האנרואיד!!!!
  יאאלה כל הכבוד להם ואחלה מערכת הפעלה!

 • דוכי

  אני קורא כרגע בכמה אתרי חדשות מובילים והמערכת נראית נחמדה ויזואלית אבל לא יותר מזה.
  זה יפה לכמה ימים אבל נוראי לשימוש לדעתי.

  לא חושב שהם יעקפו אף אחד בשוק, לא עם היצרניות האלה שתומכות בהם.

  • מומו

   מה יפה בזה זה מכוער רצח

 • כאחד שעובד עם ווינדוס פון כבר כמעט שנה אני יכול להגיד שמדובר במערכת סופר נוחה, לעבור אחרי זה ל ios נראה כמו לחזור בזמן.

 • Mor

  הוסיפו תמיכה בעברית בסוף סוף?

 • עמי

  עכשיו שמעתי שיש עברית

 • אליהו

  כנראה יהיה מזה לא נוח בכלל לדעתי זה טעות תחשבו שהמחשב שלכם בנייד שלכם איזה לא נוח זה כי תחשבו מה זה בלי עכבר ומקלדת והתנועה שצריך להזיז אותו מעצבן מאוד
  לדעתי זה יהיה כישלון הפחד לא השתמש בזה אני אישית לא השתמש בזה לא שאני אומר משהו רע יכול להיות יש כאלו שיהיה נוח להם אבל אני אישית לא רואה תעצמי משתמש את ווינדוס 8 בנייד שלי!
  androad לנצח!!

 • עמי

  the end

 • דודו

  ההכרזה הזאת עוד יותר משעממת מההכרזה על IOS 6.

 • מובי דיק

  אין תמיכה ללומיה 900 שיצא לפני 3 חודשים. חח איזה בושה של מייקרוסופט.
  באמת שחבל שאנשים קנו את זה

 • 1.אין ״תמיכה״ ללומיה כי היא לא יכולה לעדכן ל8 מבחינת חומרה ולכן יצא לפלאפונים שלא יכולים לעדכן את גירסת 7.8 שמכילה עידכונים מ8

  2.המערכת מדהימה, תקראו קצת ברשת במקום סתם להגיב שטויות, תפסיקו ללכת ראש בקיר כאילו אתם יודעים הכל והפלאפון שלכם הכי טוב…

  3.תוך 3 שנים מיקרוסופט תחזיר לעצמה את הכבוד שהיה לה פעם
  זה שאפל חידשו ומיקרוסופט נשארו המומים לא אומר שזה יישאר ככה לנצח וזה שגוגל ישר דאגו לצאת עם ״פלישה״ משלהם במהירות גם לא אומר הרבה
  למיקרוסופט יש הרבה הרב יתרונות עם המערכת שלה: מתכנתים יכולים לכתוב תוכנה אחת ובעזרת שינויים קלים להמיר אותה לווינדוס פון או לווינדוס rt, מתכנתי משחקים יכולים בקלות לכתוב משחקים כי ניתן לנצל את directx, סינכון מלא בין המחשב לטאבלט לפלאפון בתנאי שכולם ווינדוס ועוד הרבה הרבה

  נכתב עם האייפון שלי (חשוב היה לרשום את זה)

  • NG

   מהיום שראיתי איך WP7 פועלת פשוט חיכיתי להשתמש בה. אני מודה שעוד לא יצא לי, אבל אני מחכה לזה בקוצר רוח.
   לגבי וינדוס בכלל, הנה הדוגמא הכי טובה למה האייפון הוא פתטי: נסו להוריד קובץ מהדפדפן (למשל EXE…) ואז לשלוח אותו למייל של מישהו.
   אין דרך נורמלית לעשות את זה.
   כנ”ל לגבי מר אייפד.
   אם הסרפייס\WP8 יעשו את זה- סבבה.

  • משתמש ומפתח כאחד

   מסכים עם כמה שויות ומשתתף בציפיה של NG להשתמש ב-WP.
   בשנה הקרובה (2013) אני אתחדש לי בטאבלט של W8 ובמכשיר סלולרי של WP8.

   המטרה – עבודה נוחה בסביבה טכנולוגית המתקדמת ביותר שכוללת התממשקות בין המחשב/טאבלט לפלאפון.
   פשוט אדיר 🙂

 • משתמש ומפתח כאחד

  אם מייקרוסופט ישקיעו נכון בפרסום ומיתוג כמו שאפל השקיעו במכשירים הילדותיים שלהם, זאת תהיה הצלחה טוטאלית!
  עכשיו הכדור במגרש של מייקרוסופט. הם צריכים לספק מחיר גמיש, לא הרווח צריך לעניין אלא היוקרה, הכסף יבוא בעקבות היוקרה.
  התממשקות של Windows 8 ו-Windows Phone 8 (ואולי גם של Xbox ?) תהייה להיט היסטרי.

 • ישע שלנו

  איפה התפריט נעלם בדרך כלל יש חץ שאתה לוחץ עליו ומביא אותך לתפריט

 • Testers

  מייקרוסופט XP על המחשב בבית זה המקסימום שאני מוכן.
  מעבר לזה לא נוגע בשום דבר שקשור אליהם והשילוב עם נוקיה בכלל דוחה אותי.

  שתי חברות עתיקות שמנסות למחזר את עצמן.

  • סתם אחד

   מייקרוספת מנסה למחזר את עצמה? ווינדוס 8 זה השינוי הכי גדול שנראה בתחום הטאלבטים מאז האייפד הראשון, וכמובן שהיא משאירה אבק לכל מתחרה שהיה/יהיה לה עד שאפל תחליט לזרוק את ios הפרימטיבית שלה לפח ולהעביר את mac לטאבלטים כמו ווינדוס, אחרת טאבלט הוא צעצוע.
   ווינדוס 8 הוא גם השינוי הכי גדול במערכות הפעלה שנעשה מאז ווינדוס ויסטה הכושל, ומחליפו הנהדר ווינדוס 7, שלא נדבר על אפל שלא מחדשת כלום כבר שנים.

 • שובל

  יהיה סינכרון מלא בין ה XBOX WP8 ן WIN8 .. תוכלו לשחק ב XBOX ולקבל בטבלאט מידע נוסף על המשחק שאתם משחקים ( מפה נשקים שיש לכם ועוד .. ) ואל תשכחו שה KERNEL משותף ז”א שבקלות אפשר להמיר משחקים \ תוכנות מXBOX \ WIN8 ל WP8 שזה יתן למיקרוסופט בוסט ענקק !!!
  זאת הולכת להיות מערכת הפעלה מצויינת אני התקנתי אותה על ה HTC HD2 עובדת מצויין ונוחה ואני מחכה כבר דיי הרבה זמן לWP8 עכשיו אני בהתלבטות ממש גדולה אם לקנות מכשיר ( אחרי חצי שנה שאני מחכה חח ) או לחכות עוד חח

 • נאור

  הגיע הזמן, אלה שינויים שבאמת היו חסרים ב-WP
  מה שחבל זה שמשתמשים שהלכו למערכת הלא נפוצה הזאת בכל זאת והאמינו בה, מקבלים כזה יחס ממיקרוסופט ולא מקבלים עדכון.
  וגם חבל שבינתיים הוצגו רק דברים שהם יישור קו עם שאר המתחרות במקום חידושים, אולי כשהמערכת תושק יהיו.

 • הליבה המשותפת זה שוס רציני,
  למרות שיהיה להם קשה מאוד לחדור לשוק…

 • דן

  וואו נשמע מדהים.
  נגעתי כבר במערכת כמה פעמים והיא חלקה לגמרי אם חומרה של תחילת 2011 ואין קראשים ולאגים כמעת בכלל (סביר להניח שיהיה משהו קטן פעם בכמה זמן). אבל אני מניח שהמכשיר יתפוס משהו כמו 10-15% מהשוק המפתחים יתחילו לפעול בצורה טובה וסדירה.
  אני צופה הצלחה רבה בעיקר במגזר העסקי ופחות לנוער וילדים.
  מעניין אם יהיה לעשות dual boot ולשים על טאבלטים מבוססי X86 גם אנדרויד ואז זה גם יהיה מאוד משתלם כי יש לי טאבלט לעבודה משרדית שניתן לעבוד בו כמו מחשב רגיל + יהיה לי אפליקציות ידועות מהמערכת המתחרה.

 • גלקסי נוט שולט

  מעניין מה קורה אהה רק יש את google I/O שבו כנראה יהיה הצצה לאנדרואיד 5 נקסוס טאבלט פשוט כלום הכל שולי

 • סקינסי בריסטול

  מה עם פלאש ?היא תתמוך בנוסף מתי יצא הנוקיה הראשון עם wp8?

 • או

  סוף סוף מערכת הפילה אמיתית וטובה

 • או

  וואווואוו

 • או

  אאראא

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות