להיט טרם הושקה: קונסולת המשחקים Ouya מבוססת אנדרואיד ב-$99

חובבי הטכנולוגיה שקוראים בגאדג’טי מידי יום, כבר רגילים למצוא את אנדרואיד במגוון מכשירים ותצורות, אך נראה כי Ouya הצליחה להתעלות על כך עם קונסולת משחק חדשה. Ouya – קונסולת משחק מעוצבת במיוחד מבוססת אנדרואיד 4.0 בעלות של $99 עוד לא הושקה באופן רשמי, אך כבר הזמינו אותה מעל 30,000. איך זה קרה? הכל התחיל מהדלפה קטנה וגיוס מהציבור באתר Kickstarter (עבור תרומה לפרוייקט מובטח תגמול כלשהו לפי הסכום שנתרם).

ההתחלה: יום שלישי בבוקר, אתרי הטכנולוגיה בעולם החלו לדווח על קונסולת משחקים חדשה מבוססת אנדרואיד שהאטרקציה העיקרית בה היא העיצוב מידיו של המעצב התעשייתי הנודע איב בהר (Yves Béhar). כמה שעות לאחר מכן כבר עלה העמוד של Ouya באתר הגיוס מהציבור הרחב Kickstarter. החברה, בראשות ג’ולי אורמן (Julie Uhrman) הציבה יעד להשקת המוצר – גיוס $950,000 תוך חודש.

$950,000 בשמונה שעות, 4 מיליון בשלושה ימים

אז כפי שבטח הבנתם מתת הכותרת Ouya לא הייתה צריכה 30 ימים, הספיקו לה 8 שעות לגייס את הסכום הנדרש ולצאת לדרך. מאז הגיוס ממשיך ועד כה הצליחה החברה לגייס $4,300,000, כשאת הקונסולה רכשו מעל 30,000 איש ש”השקיעו” ב-Ouya סכום של $95 ומעלה. המטרה של החברה ברורה ולא מנסה להסתיר אותה – זהו מפרט של סמארטפון חזק המאפשר לכם חווית משחק על גבי הטלוויזיה במחיר אטרקטיבי.

מפרט הקונסולה כולל: פלטפורמת Tegra 3 עם מעבד מרובע-ליבה, זיכרון פנימי 1GB DDR3, זיכרון מובנה 8GB, חריץ SD, קישוריות WiFi תקן N ובלוטות’ 4.0, זוג חיבורי USB 2.0 וחיבור HDMI. מערכת ההפעלה הינה אנדרואיד 4.0 עם ממשק משתמש מותאם לטלוויזיה ש-Ouya פתחה, הקונסולה מגיעה עם Bootloader פתוח וידידותית למפתחים שרוצים לחקור אותה מבפנים. בקרי השליטה של הקונסולה כוללים טראקפד לצד הכפתורים המוכרים וזוג ג’וסטיקים.

בתקופה בה שוק המובייל זוכה לתשומת לב כה רבה, הרעיון של קונסולת המשחק Ouya נשמע חכם והגיוני. חברות בכל מקרה משקיעות משאבים רבים במשחקים לסמארטפונים וטאבלטים וכך יהיה אפשר להנות מהם גם על מסך הטלוויזיה במחיר סביר. הבעיה היחידה שאנו צופים הוא תאריך ההשקה, העומד כרגע על מרץ 2013, עד אז המפרט של הקונסולה כבר לא יהיה חדש (אולי אפילו מיושן) ויתכן ומשחקים חדשים שיצאו במהלך השנה לא יותאמו לה.

השוואת מפרטים